Okresní volejbalový svaz Břeclav ZPĚT
Aktuality
Kalendář akcí
Soutěže 2010/2011
Okresní soutěže
Kontakty
Dokumenty
Výbor OVS 2010
Komise rozhodčích
Disciplinární komise
STK
Odkazy
Historie
Archív
Zprávy
Email
Český volejbalový svaz - homepage

Archiv zpráv 2008-2009

17.08.2009 - Jubilant Alois Petr
V těchto dnech bude oslavovat krásné životní jubileum pan Alois Petr, rodák ze Šlapanic, který je však neodmyslitelně spjat ze sportovním děním v Břeclavi. Všestranný sportovec začínal sice s atletikou, ale jeho hlavní „disciplínou“ se stal volejbal. Dlouholetý hráč a následně pak trenér se nemalou měrou podílel a dodnes se podílí na úspěších Tatranu Poštorná, a to ve všech mužských kategoriích, i když začínal trenérskou dráhu na Lokomotivě Břeclav u žen. Pod jeho vedením vybojovali muži Tatranu Poštorná poprvé účast ve 2. lize a sportovní veřejnosti tak umožnili několik sezon sledovat druhou nejvyšší republikovou soutěž ve sportovní hale na Lokomotivě v Břeclavi. Poslední roky se věnuje mládežnickým kategoriím. Junioři pod jeho vedením po letech opět vybojovali účast v 1. lize, kterou jako nováček dokázali udržet. Při svém pobytu v USA si rozšířil svou trenérskou kvalifikaci, aby i tam mohl uplatnit a předávat své trenérské zkušenosti. Dnes se věnuje těm nejmladším, žákům. Několik desítek let se podílí na úspěších volejbalového oddílu TJ Tatran Poštorná a také vychoval mnoho výborných volejbalistů, kteří hráli a doposud hrají v nejvyšších soutěžích i v cizině (naposledy Kamil Baránek). Nezapomenutelná je jeho dlouholetá spolupráce v trenérské a metodické činnosti s Vladimírem Schejbalem. Dlouhé roky působil ve funkcích oddílu volejbalu. Výčet jeho úspěchů a zásluh je široký, což také bylo několikrát oceněno při vyhodnoceních nejlepších sportovců okresu, ale také na úrovních volejbalového svazu.

Přejeme tomuto skromnému, obětavému a stále aktivnímu trenérovi do dalších let mnoho sportovních úspěchů se svými svěřenci. K tomu tolik potřebné zdraví a chuť do další nelehké trenérské práce. Vše nejlepší ke Tvým sedmdesátinám přejí volejbalový svaz, výbor volejbalu TJ Tatran Poštorná a jistě také všichni volejbaloví kolegové a příznivci.  (Autor : Milan Tomášek)

(ak)
08.08.2009 Turnaj - Grufíci zvítězili na 12.ročníku MPP
V sobotu se uskutečnil turnaj smíšených družstev - 12.ročník Memoriálu Ivana Pláteníka a Jiřího Pavlova. Za krásného slunečného počasí na kurtech Slováckého sportovního klubu v Břeclavi se sešlo deset týmů. Nejlepším týmem se stali Grufíci z Břeclavi, když ve finálové bitvě s Pumpaři z Poštorné zvítězili 2:0. Fotogalerie.

(ak)
01.08.2009 Turnaj - Tatran Poštorná v Kobylí znovu nenašel přemožitele
Slunečné Kobylí vidělo další vítězství Tatranu Poštorná ... Celý článek.

(ak)
27.06.2009 Turnaj - Grufíci opět vítězní na Taléřku
V sobotu 27.června 2009 se uskutečnil 10.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev ... Celý článek.

(ak)
28.04.2009 Soutěž - Lokomotiva Břeclav vybojovala II.ligu
O to, že v příští sezóně uvidí břeclavští volejbalový příznivci další ligový celek se postaral tým žen Lokomotivy Břeclav. Ve víkendové kvalifikaci o postup do II.ligy neztratily se svými soupeřkami ani set.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
06.04.2009 OVS Břeclav - Krajská konference volejbalového svazu - Brno
V pondělí 6.dubna se konala krajská konference Jihomoravského volejbalového svazu, kde okres Břeclav zastupovali : Libor Vilda a Milan Tomášek (Tatran Poštorná),  Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Miloslav Tesař a Antonín Kraicinger (SSK Břeclav), Radim Kounek (Sokol Pohořelice) a Marie Bábíčková (Duhovka Břeclav). Do výboru Jm KVS byli zvoleni Libor Vilda a Milan Tomášek. Do revizní komise Miloslav Tesař.
(ak)
31.03.2009 Soutěž - Břeclavský ženský volejbal na vzestupu
Muži Tatranu Poštorná budou hrát i v příštím soutěžním roce I.ligu. Ženy Lokomotivy Břeclav budou hrát od 24.dubna do 26.dubna 2009 kvalifikaci o postup do II.ligy. Kadetky Duhovky Břeclav domácím vítězstvím v předposledním dvojzápase se Šanovem potvrdily prvenství v krajském přeboru a postupují do I.ligy kadetek.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
25.03.2009 OVS Břeclav - Jednání nového výboru OVS Břeclav

(ak)
08.03.2009 Soutěž - Ženy Lokomotivy budou hrát kvalifikaci o II.ligu
Ženy Lokomotivy dvě kola před koncem soutěže mají jistotu vítězství v krajském přeboru I.třídy a budou hrát kvalifikaci o postup do II.ligy. Tatran vítězstvím v odvetném utkání s Havlíčkovém Brodě bude po roce bojovat v baráži o udržení v I.lize.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
28.02.2009 Soutěž - Tatran bojuje o baráž
Muži Tatranu Poštorná bez problémů zvítězili v úvodním utkání s Havlíčkovým Brodem v boji o udržení v I.lize.
Celý článek. (ak) Článek zaslal : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
21.02.2009 Soutěž - Lokomotiva se přibližuje baráži o II.ligu
V sobotu se utkaly ženy Lokomotivy Břeclav na domácí palubovce s VK Znojmo - Přímětice v přímém souboji o první místo. Tatran Břeclav si další prohrou s Chomutovem zkomplikoval setrvání v I.lize.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
15.02.2009 Soutěž - Lokomotiva dál vládne KP I
V sobotu se utkaly ženy Lokomotivy Břeclav na domácí palubovce s VK Znojmo - Přímětice v přímém souboji o první místo. Tatran Břeclav si další prohrou s Chomutovem zkomplikoval setrvání v I.lize.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
13.02.2009 OVS Břeclav - Okresní konference - volba nového výboru
Ve čtvrtek 12.02.2009 se uskutečnila okresní konference volejbalového svazu v Břeclavi. Hlavním bodem konference byla volba předsedy OVS Břeclav a nového výboru. Předsedou byl opět zvolen Milan Tomášek (TJ Tatran Poštorná).
Složení výboru : Libor Vilda (TJ Tatran Poštorná), Vladana Šedá, Ivan Rylich (TJ Lokomotiva Břeclav), Marie Bábíčková, Jana Šlancarová (SK Duhovka Břeclav), Miloslav Tesař, Antonín Kraicinger (SSK Břeclav).
(ak)
07.12.2008 Soutěž - Tatran dovezl body z Havlíčkova Brodu, Lokomotiva z Brna
Tatran Poštorná přivezl body z hřiště posledního celku I.ligy, Lokomotiva suverénně přehrála Starý Lískovec.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Rudolf Baránek (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
30.11.2008 Soutěž - Ženy lokomotivy odrazily útok Moravské Slávie na první pozici v KP I
Muži Tatranu Poštorná neuspěli v domácích utkáních proti silným celkům, Lokomotiva Břeclav udržela první pozici, Duhovka Břeclav se propadla na poslední místo. Juniorky Lokomotivy prohrály ve Šlapanicích.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Adéla Tichá, Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
28.11.2008 Turnaj - Turnaj v přehazované dívek
Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav uspořádal 28.listopadu 2008 turnaj v přehazované dívek. Turnaj byl určen pro základní školy z Břeclavi a okolí. Organizátoři turnaje vytvořili dobré podmínky pro soutěžení jednotlivých základních škol v této zajímavé míčové hře.Turnaje se zúčastnilo 8 družstev ve dvou věkových kategoriích.. Zúčastněná družstva předváděla strhující boje a na konci turnaje mohly trenérky volejbalistek TJ Lokomotiva Břeclav Mgr. Ivona Lamrová a Mgr. Jana Zikmundová předat ceny vítězům.
V zápolení 5 a 6 tříd si prvenství si z Břeclavi odvezla ZŠ Lanžhot „A“, druhé místo obsadily děvčata z ZŠ Břeclav - Slovácká a na třetím místě skončily hráčky ZŠ Lanžhot “B“. V zápolení 7 a 8 tříd prvenství získala ZŠ Břeclav – Slovácká, druhé místo po bojovném finálovém utkání získala ZŠ Lednice a třetí místo obsadilo družstvo ZŠ Lanžhot. Všechna zúčastněná družstva se už dnes těší na další turnaj a doufají, že i ostatní školy si nenechají uniknout možnost poprat se o vítězství v turnaji přehazované dívek.
Pořadatelé děkují všem za účast a pěkné sportovní výkony.
(ak) Článek zaslal : Ivan Rylich(Lokomotiva Břeclav)
23.11.2008 Soutěž - Střídavé úspěchy břeclavských volejbalistů i volejbalistek
Tatran Poštorná v dvojutkání v Brnem nejprve doma daroval soupeři vítězství, následně v pátek dovezl vítězství z Brna. Ženy Lokomotivy Břeclav prohrály v Brně díky zraněním hráček první zápas v sezóně. žákyně Duhovky a Lokomotivy odehrály 4.kolo KP, žáci Tatranu Poštorná nevyužili domácího prostředí a sestupují do baráže.
Celý článek. (ak) Článek zaslali :
Adéla Tichá, Rudolf Baránek (Lokomotiva Břeclav)
Libor Vilda (Tatran Poštorná)
 
16.11.2008 Soutěž - Tatran po boji porazil Staré Město
V pátek porazil Tatran volejbalisty ze Starého Města, v sobotu se již tolik nedařilo a prohrál s Havířovem. Juniorky Lokomotivy Břeclav dokázaly vyhrát dvakrát v Brně. Kadetky Mikulova vyhrály oba zápasy ve Strážnici a udržely druhé místo ve skupině. V neděli se odehrálo první kolo okresního přeboru mužů.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
09.11.2008 Soutěž - Lokomotiva Břeclav upevňuje první místo v KP I
Lokomotiva Břeclav v souboji o první místo porazila ve Znojmě domácí volejbalistky, Kadetky Duhovky Břeclav přivezly dvě vítězství z brněnského Podolí. V Břeclavi se hrály dvě skupiny KP žákyň - na Duhovce a na Lokomotivě.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
02.11.2008 Soutěž - Lokomotiva Břeclav udržuje vedení v KP I
Tatran Poštorná ukončil sérii čtyř zápasů venku prohrou v Odolené Vodě, Lokomotiva Břeclav pokračuje ve vítězném tažení v KP I. Kadetky Duhovky Břeclav porazily Nový Lískovec. V sousedském souboji kadetek mezi Lokomotivou Břeclav a DDM Mikulov byly úspěšnější mikulovské hráčky.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
26.10.2008 Soutěž - Tatran Poštorná zatím venku neúspěšný
O víkendu odehráli soutěž pouze muži Tatranu Poštorná, kteří hráli už třetí víkend za sebou venku.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
19.10.2008 Soutěž - Ženy Lokomotivy pokračují ve vítězném tažení KP I
Muži Tatranu Poštorná hráli o víkendu pouze jeden zápas a to v Praze. Hrálo se II.kolo KP žákyň - zatímco zkušená Duhovka postoupila po třech vítězstvích do 2.skupiny, žákyně Lokomotivy sbíraly zkušenosti na domácí palubovce - jeden zápas vyhrály, jeden prohrály. Méně úspěšné byly v domácích zápasech kadetky a juniorky Lokomotivy, kadetky Duhovky dovezly jedno vítězství z Brna, mikulovské kadetky se rozešly smírně se Strážnicí. V kategorii žen KP I pokračují ženy Lokomotivy v úspěšné sérii po vítězství v Blansku dvakrát 3:0, Duhovka v prvním zápase s Juniorem Brno prohrála až po pětisetové bitvě, ve druhém zápase zvítězila 3:0.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná) Vlaďka Šedá, Rudolf Baránek (Lokomotiva Břeclav)
12.10.2008 Soutěž - Lokomotiva vítězná doma, Duhovka dovezla vítězství z Brna, Tatran neuspěl v Jablonci
Ženy Lokomotivy Břeclav zvítězily ve dvou zápasech proti DDM Brno. Duhovka Břeclav odehrála opět dva pětisetové zápasy ve Starém Lískovci a dovezla si domů jedno vítězství. Tatran Poštorná odjížděl k těžkému utkání do Jablonce nad Nisou. I přes vyrovnaný výkon prohrál 0:3. Juniorky Lokomotivy Břeclav se dočkaly vítězství - porazily Nový Lískovec na jeho hřišti. Muži SSK Břeclav v boji o druhou příčku KP II.tř. v prvním dvojzápase porazili SKV Hrušovany nad Jevišovkou 3:0, ve druhém jim vítězství uniklo po pětisetové bitvě.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná) Igor Šebestík (Duhovka Břeclav)
05.10.2008 Soutěž - Tatran vyhrál doma, Lokomotiva venku
Na domácí palubovce přivítal prvoligový Tatran Poštorná v pátek EGE České Budějovice a v sobotu Jiskru Havlíčkův Brod. Obě utkání vyhrál. Stejně úspěšné byly i ženy Lokomotivy Břeclav na palubovce Univerzity Brno B v KP I. Dvěma prohrami doma zahájily své účinkování ženy Duhovky Břeclav ve stejné soutěži. Stejně se vedlo juniorům Tatranu, když prohráli obě domácí utkání se Šlapanicemi. Nedařilo se ani juniorkám Lokomotivy Břeclav v KP, když prohráli s Husovicemi dvakrát 0:3.
Muži SSK Břeclav přivezli dvě vítězství z Pohořelic, kde odehráli svá utkání na venkovním hřišti za minimální teploty.
I.kolo KP odehrály žákyně Duhovky (3.skupina) i Lokomotivy (6.skupina). Duhovka ve své skupině porazila obě brněnská družstva a podlehla pouze Boskovicím, žákyně Lokomotivy sbírající první soutěžní zkušenosti podlehly jak Šlapanicím, tak i Předklášteří.
Celý článek. (ak) Článek zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná) Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav) Igor Šebestík (Duhovka Břeclav)
01.10.2008 Událost - Josef Janíček slaví 70
Velmi významné životní jubileum slaví dnes Jožka Janíček, známý volejbalový funkcionář, bývalý předseda Okresního volejbalového svazu Břeclav. Jménem široké volejbalové veřejnosti popřejme Jožkovi hodně zdraví a spousty dobré nálady. (ak)
28.09.2008 Soutěž - Junioři a muži Tatranu zahájili soutěž
Boje o prvoligových body zahájily obě družstva Tatranu Poštorná - junioři i muži. ... Celý článek.

(ak)
28.09.2008 Turnaj - Lokomotiva Břeclav druhá na turnaji o "Pohár Jižní Moravy"
V sobotu 27.září 2008 se v hale Lokomotivy Břeclav uskutečnil turnaj žen ... Celý článek.

(ak)
09.08.2008 Turnaj - Mrzáci Břeclav zvítězili na závěrečném turnaji OP mixů
Druhá sobota v srpnu již tradičně patřila dalšímu ročníku volejbalového turnaje „Memoriál Ivana Pláteníka – 11.ročník“ smíšených družstev ... Celý článek.

(ak)
03.08.2008 Turnaj - Dvacáté vítězství Tatranu Poštorná v Kobylí
O víkendu získali v Kobylí volejbalisté Tatranu Poštorná čtvrté vítězství v řadě a celkové dvacáté ... Celý článek.

(ak)
31.07.2008 Turnaj - Aktualizace stránek
Omlouvám se všem, kteří navštívili tyto stránky a více než dva měsíce zde nenalézali nové informace.
Pro ty co hledali před měsícem fotky z "Břeclavského taléřku" - jsou zde ve FOTOGALERII

(ak)

J

19.05.2008 Turnaj - Kadetky Duhovky hrály mezinárodní turnaj
Kadetky SK Duhovky Břeclav se zúčastnily mezinárodního turnaje v Brně ... Celý článek.

(ak) Článek zaslal : Igor Šebestík (Duhovka Břeclav)
17.05.2008 Soutěže - Muži Tatranu "B" porazili doma Strážnici
Tatran Poštorná "B" porazil na domácí půdě volejbalisty Strážnice, kteří bojují o přední místa v KP II.
Muži SSK Břeclav  si dovezli dvě prohry z Hodonína, ženy Lokomotivy Břeclav prohrály doma s Orlem Obřany.
Celý článek.
(ak)
10.05.2008 Soutěže - Další městské derby vyhrála Duhovka
Duhovka Břeclav hostila na své palubovce městské soupeřky z Lokomotivy. Celý článek. ..... Fotografie

(ak) Článek společnými silami napsali a zaslali :
Blanka Darmovzalová (Duhovka Břeclav) a Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
10.05.2008 Soutěže - Mezinárodní turnaj "Majáles 2008"
Duhovka Břeclav pořádala 8.5.2008 mezinárodní turnaj juniorek..... Celý článek.
19.dubna pořádala Duhovka turnaj žen-čarodějnic :))) ..... Fotografie
(ak) Článek zaslal : Igor Šebestík (Duhovka Břeclav)
09.05.2008 Soutěže - Městské derby mezi SSK a Tatranem "B"
Lokomotiva Břeclav "B" porazila doma Sokol Pohořelice.
Celý článek.
(ak) Článek zaslal : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
29.04.2008 Turnaj - Děvčata z Lanžhota vyhrála turnaj v přehazované
Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav, Okresní volejbalový svaz Břeclav a Odbor školství, kultury, mládeže a sportu Břeclav uspořádali 29.dubna 2008 turnaj v přehazované dívek... Celý článek.
(ak) Článek zaslal : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
26.04.2008 Soutěže - Zahájena druhá polovina krajských soutěží dospělých
V sobotu vstoupily do druhé poloviny soutěží krajské přebory mužů i žen.
Celý článek.
(ak) Článek zaslal : Igor Šebestík (Duhovka Břeclav)
26.04.2007 Turnaj mixů - (Po)Velikonoční turnaj
V sobotu se uskutečnil 6.Velikonoční turnaj smíšených amatérských družstev. Turnaj byl zařazen do okresního přeboru mixů jako turnaj kategorie B. Vítězem se stal tým Pumpaři z Poštorné. Celý článek.
(ak)
25.04.2008 Soutěže - Tatran Poštorná bude hrát I.ligu
O tom, že Břeclav opět uvidí prvoligový volejbal rozhodlo vedení Tatranu Poštorná po úspěšné kvalifikaci.
Celý článek. (Břeclavský deník)
(ak)
23.04.2008 Turnaj - Kadetky Duhovky vyhrály turnaj v Mikulově
V Mikulově se uskutečnil ve středu 23.04.2008 3.ročník turnaje žákyň a kadetek "O pohár starosty města Mikulova"
(ak)
20.04.2008 Soutěže - Tatran Poštorná vyhrál kvalifikaci o postup do I.ligy
Muži Tatranu Poštorná zvítězili v obou utkáních nad Slávií Hradec Králové a stali se vítězi kvalifikace o postup do I.ligy. O tom zda budou hrát tuto soutěž bude rozhodnuto po valné hromadě Tatranu, která se koná ve čtvrtek 24.04.2008.
FOTOGALERIE    Celý článek.
(ak) Článek zaslal : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
18.04.2008 Turnaj - Turnaj v přehazované dívek
TJ Lokomotiva Břeclav - oddíl volejbalu pořádá pro školy 29.dubna 2008 turnaj v přehazované dívek ve věku od 10 do 12 let ... Informační leták
(ak) Článek zaslal : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav)
16.04.2008 Turnaj - Žákyně Duhovky na turnaji ve Strážnici
Žákyně SK Duhovka Břeclav se zúčastnily mezinárodního volejbalového turnaje mládeže ve Strážnici, kde měly hned dvojnásobné zastoupení.... Celý článek.
(ak) Článek zaslal : Igor šebestík (Duhovka Břeclav)
13.04.2008 Turnaj - Jarní volejbalový turnaj Lokomotivy Břeclav
V neděli se uskutečnil v hale TJ Lokomotiva Jarní volejbalový turnaj za účasti 9 týmů kadetek a 6 týmů žákyň. Vítězství si odvezly kadetky Junioru Brno a žákyně DDM Kuřim. Celý článek.
(ak) Článek zaslala : Vladana Šedá (Lokomotiva Břeclav)
12.04.2008 Soutěže - Tatran vyhrál v Příbrami
Muži Tatranu Poštorná odjížděli ke druhému utkání kvalifikace o postup do 1.ligy do Příbrami. A že tam nejeli na výlet, dokázali vítězstvím 3:1. V sobotu 19.dubna odjíždí Tatran do Hradce Králového k utkání se Slávií, a v neděli 20.dubna od 17 hodin se utkají s tímto soupeřem před domácím publikem. Celý článek.
(ak) Článek zaslal : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
06.04.2008 Turnaj mixů.
Vítězem dalšího turnaje smíšených družstev se stal tým Co chceš Břeclav. . Celý článek.
(ak)
06.04.2008 Soutěže.
V sobotu odehrály juniorky z Lokomotivy Břeclav na domácí palubovce poslední utkání ve skupině o 7.až 12. místo a skončily na celkovém 11. místě v KP. V neděli zakončily své krajské soutěže také kadetky - děvčata z SK Duhovky Břeclav porazily Junior Brno a díky lepšímu poměru setů se staly vítězkami skupiny o 7. až 12.místo - konečné pořadí 7.místo. Kadetky z DDM Mikulov zakončily soutěž již minulý týden a také vyhrály svou skupinu o 13. až 17. místo - konečné 13.místo. Celý článek.
(ak) Článek zaslala : Vladana Šedá (Lokomotiva Břeclav)
05.04.2008 Soutěže.
Muži Tatranu Poštorná vstoupili před zaplněnými tribunami v hale Lokomotivy Břeclav úspěšně do kvalifikace o postup do I.ligy. Soupeři z Příbrami (vítěz skupiny A) v prvním setu dovolili uhrát pouze 14 bodů. Ve druhém setu vedli dlouho hosté, domácím se podařilo zvrátit vývoj setu teprve v dramatické koncovce (26:24). Třetí set byl již plně v režii Poštoranů a pouze v závěru setu dovolili hostům zkorigovat výsledek na přijatelných 25:19. V týmu domácích je potřeba vyzvednout především výkon Petra Pospíšila. FOTOGALERIE    Celý článek.
(ak) Články zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná)
29.03.2008 Soutěže.
Tatran Poštorná vyhrál v Hrotovicích oba zápasy a protože Bučovice nedokázaly v Brně domácí celek porazit ani v jednom zápase, stal se Tatran vítězem 2.ligy skupiny C a postoupil do baráže o I.ligu .
Ženy Lokomotivy Břeclav odjížděly do Brna, kde se utkaly s celkem Sokola Juliánov. První soutěžní sezónu zakončily na domácí palubovce kadetky z Mikulova. Celý článek.
(ak)
Články zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná), Jaroslav Kubánek (DDM Mikulov)
23.03.2008 Okresní volejbalový svaz.
V pátek 28.března 2008 se koná okresní konference OVS Břeclav.
Prezentace od : 15:00, začátek jednání od 15:30.
Místo jednání : zasedací místnost RS ČSTV Břeclav - budova TJ Lokomotivy Břeclav.
(ak)
22.03.2008 Soutěže.
Tatran Poštorná ve svém posledním utkání na domácí palubovce zvítězil nad Hlučínem (3:1,3:0) a před posledním dvojkolem je jenom díky horšímu poměru setů druhý. V příštím kole odjíždí do Hrotovic (9.) pro povinné 4 body. V případě zaváhání Bučovíc (1.) v zápase se Sokolem Brno (3.) se Tatran Poštorná stane vítězem II.ligy mužů skupiny C a zúčastní se baráže o postup do I.ligy.
Ženy Lokomotivy Břeclav v dvojzápase s vedoucím celkem KP I DDM Brno prohrály po dramatickém průběhu obou zápasů (2:3, 1:3). V posledním kole hrají v Brně se Sokolem Juliánov. Aby se udržely na současném výborném 4.místě, je potřeba zvítězit alespoň v jednom utkání. V podzimní části porazily doma Sokol dvakrát 3:1.
Celý článek.
(ak) Články zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).
17.03.2008 Soutěže.
Nedá mi to, ale rád bych se zmínil o jedné věci.
Začátkem března dosáhly žákyně SK Duhovky Břeclav vynikajícího výsledku v krajském přeboru žákyň. Po osmi kolech základní části skončily na skvělém 5.místě (z 25 týmů). Obzvláště v druhé polovině soutěže byly výborné, neboť jako jediné dokázaly porazit v posledním kole vítěze této soutěže žákyně PSK Přímětice. Ve finálové části se jim dařilo o něco méně a obsadily 6.místo. Přesto stojí za zamyšlení jak takto úspěšný klub prezentuje (či spíše neprezentuje - a to ani na svých stránkách) své úspěchy. Na tomto webu OVS se snažíme o prezentaci všech oddílů okresu Břeclav hrajících soutěže a o soustředění všech informací o volejbalovém dění na okrese na jednom místě (průměrná měsíční návštěvnost je 600 návštěvníků). Je jenom škoda, že tento úspěšný břeclavský klub o to nestojí. I přesto, že byli několikrát k tomu vyzváni.Ty děti by si to za své výkony zasloužily. (ak)

?

16.03.2008 Soutěže.
Sokol Kobylí vyhrál turnaj OP, volejbalisté Pohořelic poprvé v soutěži prohráli. Celý článek.
(ak)
15.03.2008 Soutěže.
Tatran i Lokomotiva úspěšní na domácích palubovkách. Celý článek.
(ak) Články zaslali : Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).
14.03.2008 Společenská událost.
Svatopluk Fučík - slavná osobnost a legenda břeclavského sportu - byl zařazen do Síně slávy RS ČSTV Břeclav. Stalo se tak na pátečním vyhlášení Sportovce roku 2007 okresu Břeclav, které se konalo v Hustopečích.
(ak)
09.03.2008 Soutěže.
Ženy Lokomotivy Břeclav zvítězily v Kuřimi. Celý článek.
(ak) Článek zaslala Jana Rylichová (Lokomotiva Břeclav).
02.03.2008 Turnaj mixů.
Dalším kolem pokračoval v neděli za účasti sedmi družstev okresní přebor smíšených družstev v hale TJ Lokomotiva Břeclav. Vítězství si odnesli Malacky. Celý článek.
(ak)
02.03.2008 Soutěže.
Další vítězství Tatranu Poštorná nad Sokolem Letovice ve II.lize posunulo tým na třetí místo. Celý článek.
(ak) Článek zaslal Libor Vilda (Tatran Poštorná), Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav).
24.02.2008 Soutěže.
Muži Tatranu Poštorná (II.liga) zvítězili nad Sokolem Bučovice a nadále udržují kontakt s čelem tabulky. Celý článek.
(ak) Článek zaslal Libor Vilda (Tatran Poštorná).
17.02.2008 Soutěže.
Ženy Lokomotivy Břeclav (KP I.tř.) zvítězily v Brně a posunuly se na druhé místo. Muži Tatranu Poštorná (II.liga) prohráli dvě pětisetové bitvy v Holešově. Celý článek.
(ak) Články zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná), Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav).
11.02.2008 Okresní volejbalový svaz.
Okresní volejbalový svaz v Břeclavi svolává okresní konferenci OVS na 28.března 2008.

(ak)
10.02.2008 Soutěže.
Junioři Tatranu Poštorná (KP) vyhráli základní část soutěže a postupují do finále z prvního místa. Celý článek.
(ak) Články zaslali : Libor Vilda (Tatran Poštorná), Vladana Šedá (Lokomotiva Břeclav).
02.02.2008 Soutěže.
Muži Tatranu Poštorná (II.liga) se rozešli smírně s vedoucím celkem soutěže TJ Sokol Brno Celý článek.
(ak) Článek zaslal Libor Vilda (Tatran Poštorná).
27.01.2008 Turnaj mixů.
Dalším kolem pokračoval v neděli okresní přebor smíšených družstev v hale TJ Lokomotiva Břeclav. I když se zúčastnilo jenom sedm družstev, Vítězství si odnesli Malacky. Pumpaři z Poštorné si za druhé místo připsali pět bodů a opět se posunuli na druhé místo v celkovém pořadí. za zmínku stojí také vítězství družstva S-ko Břeclav nad týmem Otis Břeclav. Konečně. :) Celý článek.
(ak)
27.01.2008 Soutěže.
Kadetky DDM Mikulov pokračují ve vítězné sérii v tomto roce. Na domácí palubovce porazily SK Podolí Brno. Ženy Lokomotivy Břeclav nevyužily výhody domácího prostředí a na domácí palubovce s vedoucím celkem KP I oba zápasy prohrály. Muži Tatranu Poštorná dovezli z Hošťálkové 4 body.
Celý článek
.
(ak)
20.01.2008 Okresní přebor
Turnaj 3.kola okresního přeboru mužů hostila Břeclav. Celý článek
(ak)
20.01.2008 Soutěže.
Junioři i muži Tatranu Poštorná se rozešli smírně se svými soupeři. Ženy Lokomotivy Břeclav po velkém boji v Lískovci dovezly jednu prohru a jedno vítězství. Stejně tak i kadetky z Duhovky Břeclav v nedělním utkání. Jedině kadetky DDM Mikulov dokázaly zvítězit v obou utkáních, a ještě na hřišti soupeře. Žákyně Duhovky dokázaly opět zabojovat a v I.skupině KP žákyň obsadily opět druhé místo. Celý článek.
(ak) Článek zaslal Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná)
13.01.2008 Soutěže.
V sobotu zahájily juniorky a ženy Lokomotivy Břeclav druhou polovinu soutěží sezóny 2007/2008.
Poštorenští junioři deklasovali Střelice na jejich palubovce.
V neděli vyhrály kadetky Duhovky Břeclav a DDM Mikulov nad soupeřkami. Celý článek.
(ak) Článek zaslal Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná)