Lokomotiva Břeclav zahájila soutěž vítězstvím v Brně.

I.liga - muži Tabulka
TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou - TJ Tatran Poštorná 3:0 (23,22,21) Fotogalerie

Jablonec nad Nisou (FaBa) V sobotu 11. 10. 2008 volejbalisté TJ Tatranu Poštorná zajížděli k tradičnímu účastníkovi 1. ligy TJ Bižuterie Jablonec.
K zápasu nastoupili Poštorenští v sestavě P. a D. Baránkovi, T. Vilda, M. Klimeš, P. a M. Pospíšilové a V. Fabikovič. V prvním setu se hráči Tatranu v cizím prostředí pomalu rozehrávali a domácí získali v půlce setu vedení až 16:10 a při velmi obětavé hře v poli tento náskok udrželi až do konce setu a vyhráli přesvědčivě 25:17. Tatran zvýšil herní úsilí a zpřesnil hru a dotáhl stav setu až na 23:24, ale vyhrát se mu nepodařilo, prohrál set těsně 25:23. Ve druhém setu byl obraz hry obdobný jako v prvním, Domácí hráli sebejistý volejbal, hostům se nedařil příjem. Nepomohlo ani střídání, kdy na hřiště přišli J. Sedalík a T. Vilda. Domácí pohodlně vedli v konci setu 22:18, hráči Tatranu opět zabojovali dotáhli set na 22:24, ale více se nepodařilo. Ve třetí setu nastoupilo družstvo Tatranu v sestavě P.Baránek, P a M. Pospíšilové, V. Fabikovič, J. Sedalík a T. Vilda. Hra byla vyrovnaná až do stavu 6:5 pro domácí, pak udělali hosté několik nevynucených chyb a prohrávali 9:5. Tento rozdíl se udržel až do konce setu. hráčům Tatranu se již nepodařilo výsledek zkorigovat a prohráli set 25:21 a tím i celý zápas 3:0.
Tento týden volejbalisté TJ Tatranu Poštorná opět hrají na hřišti soupeře a to v sobotu 18.10.2008 v Praze s ČZÚ Praha B.
Zaslal : Libor Vilda

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ DDM Brno B 3:0 (8,20,12) 3:1 (21,-20,19,19)
Ženy Lokomotivy Břeclav přivítaly v sobotu 11.října 2008 na palubovce haly v Charvátské Nové Vsi mladý tým z DDM Brno. Již první set naznačil, kdo bude vládnout na hřišti. Základní šestka v sestavě L.Fabikovičová, L.Slobodová, J.Pavelková, Š.Rylichová, I.Lucká, s liberem H.Molákovou pokračovala ve výborných výkonech z předešlých zápasů a velmi snadno přehrála soupeřky 25:8. Do druhého setu nastoupily soupeřky již daleko více koncentrované a v úvodu setu získaly mírné vedení. Za stavu 6:7 trenér Baránek přistoupil ke střídaní, když J.Pavelkovou nahradila M.Panajotovová. Teprve po oddechovém času za stavu 10:13 se domácí hráčky vrátily ke své hře a totálním obratem v setu, získaly i tento set v poměru 25:20. Ve třetím setu předvedly domácí hračky opět výborný výkon, zvítězily hladce 25:12 a celkově 3:0 na sety.
Do druhého zápasu nastoupila opět základní šestka, a i když brněnské volejbalistky působily daleko více sehraněji než v prvním utkání, domácí hráčky zvítězili 25:21. Ve druhém setu dal trenér Baránek příležitost R.Lucké a M.Křížové, které podaly výborný výkon v předchozích zápasech. Lehké podání domácích hráček umožnilo soupeřkám předvádět na síti rychlou hru, na kterou nedokázaly ženy Lokomotivy reagovat kvalitním blokem. Také slabý útok středem přispěl k tomu, že hostující celek získal snadno pětibodový náskok, který udržel až do konce a po vítězství 25:20 srovnal stav utkání na 1:1. Ve třetím setu předváděly brněnské hráčky opět vynikající hru v poli a tak domácí neustále dotahovaly jejich náskok. Za stavu 13:17 se na hřiště vrátila I.Lucká a posílila tím útok středem. Toto střídání znamenalo obrat ve vývoji setu a výkon domácích se opět zvedl. Závěrečná část setu patřila jednoznačně břeclavským hráčkám, které zvítězily 25:19. Průběh čtvrtého setu už nenechal nikoho na pochybách, kdo si odnese vítězství z tohoto zápasu. Domácí sice dovolily soupeřkám ve střední části setu snížit desetibodový náskok, ale po vítězství 25:19, si zapsaly další vítězný zápas v KP I.třídy.
Díky oběma vítězným utkáním se volejbalistky Lokomotivy usadily na první příčce tabulky.
K dalšímu utkání odjíždí do Blanska v sobotu 18.října 2008.
Autor : Antonín Kraicinger

TJ Sokol Brno - Starý Lískovec - SK Duhovka Břeclav 3:2 (22,-23,-20,16,13) 2:3 (-11,21,-22,24,-14)
V sobotu 11.října vyjely hráčky Sk Duhovky Břeclav ke svému druhému zápasu do Brna, kde se utkaly se Starým Lískovcem. Ženy z Sk Duhovky nastoupily k zápasu velmi zodpovědně ale i tak se jim bohužel první zápas nepovedl vyhrát. Po těžkém boji prohrály v timebreaku 3:2. Druhý zápas se odvíjel v podobném rytmu jen ženy z Duhovky zlepšily kvalitu útoku, přitvrdily na podání a druhý timebreak strhli na svou stranu. A tak po sobotním utkání ve složení: Babíčková, Bahníčková, Krejčová, Karešová, Švendová, Darmovzalová, Charvátová, Vančurová, si odvezly 3 body.
Zaslal : Igor Šebestík

Krajský přebor II.řída - muži Tabulka
SSK Břeclav - SKV Hrušovany nad Jevišovkou 3:0 ( ) 2:3 ( )
Volejbalisté SSK Břeclav odehráli posledním utkání podzimní části krajského přeboru proti volejbalistům z Hrušovan nad Jevišovkou. Dvojzápas byl přímým soubojem o to kdo přezimuje na druhém místě v tabulce. Omlazený celek Hrušovan v prvním setu předváděl proč jsou hlavním kandidátem na postup do KP I. Útočná hra hostí dělala problémy domácím. Ti se přesto dokázali v závěru setu vzepřít a vyhráli set 25:21. Zlepšený výkon domácích i ve dvou dalších setech vedl k celkovému vítězství 3:0. Vítězstvím se smazal náskok jednoho bodu v celkové tabulce a druhý zápas měl určit na jakém pořadí přezimuje SSK. Zatímco úvodní set patřil domácím, ve druhém setu v dramatické koncovce, kdy domácí vedli 24:21, se hostím podařilo pěti body zvrátit vítězství na svou stranu a srovnat stav zápasu na 1:1. Také dva další sety si rozdělili oba soupeři mezi sebe a tak rozhodoval pátý, zkrácený set. I když se domácím podařilo snížit na stav 13:14, hosté využili třetí mečbol a nekompromisním útokem ukončili utkání. Prohra domácích znamenala, že místo posunu o jednu příčku nahoru, se posunou o příčku dolů, neboť je se stejnými body, ale lepším poměrem setů je předběhl Hodonín.

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
SK Nový Lískovec A - TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (-14,23,-22,16,-14) 3:1 (-13,14,22,13)

Autor : autor nebyl nalezen

12.října 2008

Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka
TJ Jiskra Strážnice A - TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (14,-21,21,18) 3:0 (14,23,14)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

TJ Sokol Šanov A - DDM Mikulov 3:0 (12,15,18) 3:0 (11,11,18)

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
SK Duhovka Břeclav A - TJ Minerva Boskovice 3:0 (16,14,17) 3:2 (17,-14,20,-14,13)
V neděli 12.října vstoupily do první části krajského přeboru volejbalové kadetky SK Duhovka. Soupeřkami jim byly hráčky z Minervy Boskovice.
Domácí volejbalistky nastoupily do utkání se zdravím sebevědomím a viditelnou vůlí po vítězství. Z herního projevu volejbalistek SK Duhovka bylo vidět, že v přípravném období nezahálely a udělaly kus práce. Především se dařilo nahrávačce Báře Janíčkové, která nastoupila jako kapitánka týmu a smečařce Terce Jelínkové. Zlepšila se hra v poli, kde děvčata svědomitě vykrývala prostor pod sítí i ve středu hřiště. Jednoznačný výsledek 3:0 podtrhuje výborný kolektivní výkon domácího týmu.
Ve druhém utkání neudržely hráčky SK Duhovka koncentraci na výkon z prvního zápasu.
Díky vlastním nevynuceným chybám především špatného podání, ale i horší hře v poli se stalo ze druhého zápasu drama, které dokázaly domácí kadetky vyhrát v tie-breaku nejtěsnějším rozdílem 15:13 a tím celý zápas 3:2. Ve druhém zápase dostaly příležitost i novicky týmu kadetek SK Duhovka nahrávačka M.Charvátová a blokařka L.Svobodníková. Svým výkonem přispěly k zisku 6 bodů z prvních dvou zápasů.
Autor : Igor Šebestík

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde