Český volejbalový svaz - homepage

Turnaj - 37.ročník Memoriálu Petra Zemánka (turnaj mužů)
18.ročník Memoriálu Antonína Kani (turnaj veteránů 40 a superveteránů 50)

Informace o turnaji - Tabulky : pořadí - Fotogalerie

Slunečné počasí přivítalo volejbalisty na tradičních memoriálech v Kobylí. Účast 28 družstev slibovala nabitý program. Loňské vítězství v Memoriálu Petra Zemánka (37.ročník) obhajoval prvoligový Tatran Poštorná. Do hlavní kategorie I.třída (krajský přebor I.třída a výše) se přihlásilo 8 družstev. Zahraniční volejbal zastupovali junioři Spartaku Myjava, hrající slovenskou juniorskou I.ligu. Oba celky patřili také k hlavním favoritům na vítěze turnaje. Po zápasech ve skupinách postoupili z každé skupiny dva první celky do semifinále. V prvním semifinále se utkal Tatran Poštorná s celkem Litovle a po vítězství 2:0 (25:17, 25:20) opět kráčel za obhajobou. Ve druhém semifinále mezi Myjavou a Hovorany viděli diváci velmi dramatický průběh prvního setu, ve kterém nakonec zvítězili hosté ze Slovenska 25:23. Ve druhém setu se již Hovoranům tolik nedařilo a tak Myjava po vítězství v setu 25:17 a celkově 2:0, potvrdila roli jednoho z favoritů.

V odpoledních hodinách, kdy slunce nekompromisně pálilo na otevřené antukové kurty, byly rozehrány zápasy veteránů a superveteránů – Memoriál Antonína Kani – 18.ročník.
V kategorii veteránů (nad 40 let – 8 družstev) se v napínavém finále utkali veteráni Kojetína a Zábřeha. V třísetové bitvě zvítězili volejbalisté Kojetína 2:1 (25:16, 12:25, 15:12) a získali po třetí toto turnajové vítězství za poslední čtyři roky. Nejvíce sil ovšem ze sebe museli vydat superveteráni (nad 50 let – 6 družstev). V patnácti vzájemných utkáních nakonec obhájili loňské vítězství veteráni z Vysočiny Ždírec, když za celý turnaj neztratili ani set. Před večerním finálovým zápasem mezi Tatranem Poštorná a Spartakem Myjava, se dohrály všechny kategorie. Vítězem kategorie II.třída (6 týmů) se družstvo Tatranu Poštorná „C“.

Finálové utkání mezi Taranem Poštorná a Spartakem Myjavou v hlavní kategorii začalo už v téměř večerních hodinách. Volejbaloví fanoušci a již nehrající hráči se mohli plně soustředit na předváděné výkony finalistů. Už první set naznačoval, že se sešli kvalitní a vyrovnaní soupeři. V průběhu hry ani jeden celek se nedokázal odtrhnout ve vedení setu natolik, aby bylo jasné, kdo zvítězí. V boji o každý bod, kdy Myjava vedla s minimálním náskokem, byli nakonec úspěšnější poštorenští hráči. V dramatické koncovce zvítězili 25:23. Úvod druhého setu patřil hráčům Tatranu, který si udržovali dvoubodový náskok. Když ve střední části setu přidali k náskoku další dva body, zdálo se být rozhodnuto. Ovšem za stavu 15:11 pro Tatran, dokázali slovenští hráči pozvednout hlavu. Po nevynucených chybách Tatranu otočili skóre ve svůj prospěch na stav 16:15. Za stavu 24:23 pro Myjavu to už vypadalo, že se půjde do třetího setu. Ovšem při rozhodujícím podání slovenského hráče byl odpískán přešlap a Tatran chybou soupeře srovnal na 24:24. Své vlastní podání Tatran už dokázal využít a ziskem dalších dvou bodů nakonec zvítězil 26:24. Jako první celek získali páté turnajové vítězství v řadě za sebou.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Tomáš Vilda z TJ Tatran Poštorná, titul nejstaršího hráče získal slovenský superveterán Jůlius Buchel ze VKV50 Žilina. Po přesném vážení byl nejtěžším hráčem vyhlášen Ivan Pfauser z Vysočiny Ždírec se 134,5 kg.

Tradiční cimbálka a příjemné posezení u vínka a zpěvu podtrhla výbornou atmosféru a hladký průběh turnaje, ve kterém bylo odehráno celkem 62 zápasů.

Pořadatel : TJ Sokol Kobylí - oddíl volejbalu
Místo konání : antukové kurty volejbalového oddílu TJ Sokol Kobylí
Termín : 2.8.2008, začátek 9.15 - prezentace od 8.15 do 8:45, kategorie veteráni 40 a 50 od 12:00 do 12:30 hod. (začátek soutěže ve 13:00 hod) - prosíme o dochvilnost
Technický úsek - Mgr.Zdeněk Sovadina
Startovné (vklad): muži 400,- Kč, veteráni 300,- Kč za družstvo, platí se při prezentaci
Zahájení turnaje: v 9:15 hod společným nástupem všech družstev
Ukončení turnaje: asi ve 20:30 hod.slavnostním nástupem všech přítomných družstev s vyhlášením výsledků a předáním cen
Přihlášky : Ing.František Řačák
Růžová 36, 691 42 Valtice (Sokolská 278, 691 10 Kobylí)
TB : 519 353 284,TM : 728 719 708, E : stav.urad@radnice-valtice.cz
Mgr.Zdeněk Sovadina
Osvobození 142, 691 10 Kobylí na Moravě
TB : 519 431 346, TZ : 519 428 167, TM : 728 719 708, E : zdeneksov@volny.cz
Systém soutěže : oznámí pořadatel na základě počtu přihlášených družstev po prezentaci, a bude zvolen tak, že každé družstvo sehraje minimálně 8 setů, každé družstvo veteránů sehraje minimálně 6 setů
Ubytování : Zajistíme z pátku na sobotu a ze soboty na neděli v ubytovně TJ Sokol přímo v areálu sportoviště. Cena je 170,- Kč za postel a noc. Je však možné i stanování ve vlastních stanech.Objednávky - tel. 732 775 951 pí.Fridrichová
Občerstvení : Pořadatel zajistí v dostatečném množství a sortimentu přímo v areálu sportoviště na náklady účastníků
Doprovodná akce : Po skončení turnaje zve pořadatel všechny hráče, rozhodčí, trenéry, činovníky a zástupce sponzorů na společný večer u táboráku s živou hudbou (cimbálová muzika)