Soutěže - zápasy - 05. - 07.prosince 2008

Tatran uspěl v Havlíčkově Brodě.

I.liga - muži Tabulka
VK EGE České Budějovice - TJ Tatran Poštorná 3:1 (-23,13,15,14)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Tatran Poštorná 1:3 (-18,-21,15,-9)
  Jihočeši byli hostiteli TJ Tataranu Poštorná v pátečním utkání I. volejbalové ligy mužů. Tatran nastoupil k tomuto utkání v oslabené sestavě. Z důvodu zdravotních indispozice některých klíčových hráčů odehráli celý zápas Pospíšil M., Klimeš, Macoun, Sadílek, Baránek P., Pospíšil P. a libero Vilda. Tento tým začal velmi dobře. V úvodním setu využili zaváhání domácích, kteří zjevně podcenil svého soupeře a získali set v poměru 25:23. Bohužel pro poštorenských to byl poslední záblesk na sehrání příznivějšího výsledku. Domácí družstvo rozehrálo ve druhém setu úplně jinou hru, co ztratili v prvním setu si vynahradili ve zbývajících třech setech. Na tvrdý útok již nestačil blok Tatranu, řada přímých bodů z podání, k tomu časté nevynucené chyby, mohly již jenom konstatovat jednoznačné výsledky ve třech vyhraných setech ve prospěch Českých Budějovic.
V sobotu 6. 12. zajížděl Tatran k důležitému zápasu do Havlíčkova Brodu k poslednímu celku soutěže. Povinnost velela vyhrát. Tatran, pod vedením trenéra Petra Baránka a vedoucího družstva Jiřího Fabikoviče, nastoupil do prvního setu v základní sestavě nahrávač P.Baránek, M. Klimeš, bří Pospíšilové, L. Sadílek, V. Fabikovič a libero T. Wozar. Hráči Tatranu si byli vědomi důležitosti tohoto zápasu a do zápasu nastoupili s velkým odhodláním. Po vyrovnaném začátku se zkušenější hosté ujali vedení 8:5 a následně až 17:12. Domácí se snažili zvrátit výsledek oddechovým časem, ale na rozehrané mužstvo to nestačilo. Taran jasně zvítězil 25:18. Jediným špatným okamžikem bylo, že se zranil na bloku V. Fabikovič, ale přesto pokračoval dál ve hře.
Do druhého setu Tatran vstoupil se stejnou iniciativou a tak druhý set byl obdobou prvního. V půli setu musel být zraněný V. Fabikovič střídán J. Sedalíkem. V konci setu se domácí sice snažili výsledek dotáhnou, ale Taran pohodlně zvítězil 25:21.
Ve třetí setu vstoupil Tatran s přesvědčením, že zápas je již vyhraný a to se mu vymstilo. Domácí díky nevynuceným chybám hostí se ujali vedení 5:1 a v průběhu setu stále vedli. Trenér P. Baránek vystřídal 3 hráče základní sestavy, ale to již nepomohlo a domácí zvítězili 25:15.
Čtvrtý set měl být rozhodující a toho si hráči Tatranu byli plně vědomi. Sestava P.Baránek, M. Klimeš, P. Pospíšil, L. Sadílek, T. Vilda a nově na bloku M. Pospíšil předvedla zodpovědný výkon bez chyb a domácí deklasovala ve všech činnostech a vyhrála o třídu 25:9 a tím i celý zápas 3:1.
Poslední utkání TJ Tatranu Poštorná v tomto kalendářním roce můžou diváci shlédnout v hale při ZŠ v Charvatské N. V. v pátek 12.12. v 18.00 proti Jablonci n.N. a v sobotu 13.12. v 17.00 proti ČZU Praha B.
Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Tatran Poštorná - volno 0:0 0:0
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Sokol Brno - Starý Lískovec - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-12,-17,-15) 0:3 (-16,-16,-15)
Lídr krajského přeboru I.třídy žen TJ Lokomotiva Břeclav zajížděla v 15. kole stále bez zraněných hráček Panajotovové a Hunkařové do Brna. Za soupeře jí byl celek z opačného konce tabulky TJ Sokol Lískovec, který nutně potřebuje body v boji o záchranu.
Trenér hostí Rudolf Baránek poslal na palubovku nahrávačku Slobodovou, smečařky Fabikovičovou a Pavelkovou, blokařky Ivu Luckou a Romanu Luckou, univerzálku Šárku Rylichovou a libero Molákovou. Střídaly Lamrová a Rabušicová. Začátek utkání byl vyrovnaný jen do stavu 7:8. Od tohoto stavu Lokomotiva herně dominovala. Nahrávačka Slobodová svými nahrávkami uvolňovala smečařky Rylichovou a Fabikovičovou k tvrdým útokům, ke kterým domácí obrana na síti jen přihlížela. Domácí Lískovec postupně v utkání rezignoval a za 45 minut bylo vymalováno. Výtečný výkon v tomto utkání odvedla Šárka Rylichová a i ostatní hráčky zahrály svůj standart.
Do druhého utkání poslal trenér hostí vítěznou sestavu z předešlého utkání. Jen na postu smečařky vystřídala Křížová Pavelkovou. Jestli někdo čekal jiný průběh tohoto utkání, tak se hluboce mýlil. Lískovec začal utkání z velkým respektem. Naopak Lokomotiva hrála s velkou chutí a postupně proměnila svůj výkon v exhibici. Trenér Baránek postupně zapojil do hry všechny hráčky ze střídačky, které přispěly k hladkému vítězství 3:0. V tomto utkání opět zahrála dobře Š. Rylichová, k ní se přidaly Slobodová, Křížová a kapitánka Fabikovičová. Tímto vítězstvím si Lokomotiva upevnila vedoucí postavení v krajském přeboru I. třídy.
Poslední utkání v tomto roce sehraje Lokomotiva 13.prosince 2008 v 10:00 v břeclavské hale. Soupeřem ji bude SK Duhovka Břeclav. Hráčky Lokomotivy zvou všechny příznivce volejbalu na toto břeclavské derby, které bude vyvrcholením první poloviny soutěže

Autor : Rudolf Baránek

SK Duhovka Břeclav - VK Znojmo - Přímětice 1:3 (-17,-25,20,-19) 1:3 (-22,-23,19,-18)
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Hodonín A 1:3 (18,-21,-21,-20) 2:3 (-24,-25,23,23,-7)

Autor : Adéla Tichá

30.listopadu 2008

Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - volno 0:0 0:0

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
SK Nový Lískovec A - SK Duhovka Břeclav A 3:1 (-21,22,22,18) 3:0 (15,21,19)

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde