Email

Okresní přebor mužů - Kobylí - 16.března 2008

Kobylí zvítězilo na domácí palubovce.

Další turnaj okresního přeboru mužů se uskutečnil 16.března 2008 v Kobylí.

Zatímco předcházející turnaje byli jednoznačnou záležitostí volejbalistů z Pohořelic, tentokrát se dařilo domácím volejbalistům z Kobylí. V prvním utkání bez problémů porazili břeclavské volejbalisty z SK Duhovky 2:0. V zápase s TJ Pálava Mikulov nejprve zvítězili v úvodním setu 25:22. Druhý set ovšem patřil mikulovským hráčům, kteří zvítězili 25:19. O celkovém vítězství v zápase rozhodoval třetí zkrácený set. Průběh hry byl vyrovnaný, koncovku setu dramatického utkání ale lépe zvládli volejbalisté z Mikulova. Po vítězství 15:13 v setu zvítězil Mikulov celkově v zápase 2:1.

V dalších utkáních porazili volejbalisté Sokola Pohořelice Pálavu Mikulov 2:1, Duhovku Břeclav 2:0. Břeclavští volejbalisté prohráli i třetí utkání s Mikulovem 0:2.

Před posledním utkáním bylo jasné, že pokud by chtěli domácí volejbalisté vyhrát tento turnaj, musí porazit Pohořelice bez ztráty setu. Průběh prvního setu vůbec nenaznačoval, že by tomu tak mohlo být. Pohořeličtí volejbalisté si udržovali po celou dobu setu mírný náskok. Za stavu 19:16 se ovšem nedokázali vyrovnat s tvrdým podáním domácích hráčů a s nízkým stropem tělocvičny. Kobylští hráči set otočili a zvítězili 25:21. Průběh druhého setu byl až do koncovky opět v režii pohořelických volejbalistů. V závěru setu se opět projevila větší touha po vítězství na straně domácích, ti zvítězili stejně jako v prvním setu 25:21 a tedy celkově zápas 2:0.
Po tomto zápase měli tři celky stejný počet bodů, a tak rozhodoval o celkovém pořadí koeficient vítězných a prohraných setů. Ten měli nejlepší hráči Kobylí a díky tomu si připsali první turnajové vítězství v letošním ročníku okresního přeboru. Přestože volejbalisté Pohořelic skončili jako třetí , udrželi si své vedení na čele celkové tabulky

Pořadí Družstvo Sety Míče Body
1.TJ Sokol Kobylí 5:2  5
2.TJ Pálava Mikulov 5:3   5
3.TJ Sokol Pohořelice 4:3   5
4.SK Duhovka Břeclav 0:6   3

Antonín Kraicinger

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde Soupisky týmů najdete zde