Soutěže - zápasy - 22. - 23.listopadu 2008

Tatran i Lokomotiva se střídavými úspěchy

I.liga - muži Tabulka
TJ Tatran Poštorná - Volejbal Brno B 0:3 (-19,-19,-20)
Volejbal Brno B - TJ Tatran Poštorná 2:3 (20,-26,-18,24,-9)
  Břeclav, Brno (Liv) Již ve středu 19.11. odehráli doma volejbalisté TJ Tatranu Poštorná přeložené utkání se soupeřem z Brna, se kterým v soutěži tvoří dvojičku pro systém střídání družstev.
Soupeř přijel na utkaní s patřičným respektem ,neboť oba týmy mají shodný počet bodů v tabulce. Domácí nastoupili k tomuto vzájemnému měření sil ještě poznačeni hladkou porážkou od Havířova. V úvodu šli do vedení hosté a za stavu 7:4 se zranil Martin Klimeš a na palubovku přišel Jakub Sedalík, kterému se dařil útočný servis a blok na síti, stav se obrátil ve prospěch domácí na 12:10. Toto netrvalo dlouho, nedůrazným útokem se sami připravovali o možnost dostat soupeře pod tlak, hosté naopak toho využili, vytvořili si pětibodový náskok, který udrželi až do koncoky.
Druhý set nepřinesl žádných výrazných změn, několika bodový náskok hráčů z Brna znamenalo vítězství i v tomto setu.
Třetí a poslední set z pohledu tohoto utkání byl již zcela jasnou záležitostí hostů, domácí přidali vlastní nevynucené chyby v obraně a na podání, nedokázali si poradit s tvrdým útokem, i když na nahrávku přišel Petr Baránek.
Odvetné utkání sehráli volejbalisté v pátek 21.11. v Brně. Základní sestava Báránek P., Sedalík, Pospíšil M., Pospíšil P., Sadílek, Fabikovič a libero Wozár se postavila proti domácímu týmu posílenému o dvě posily z extraligového družstva. První set navázal na utkání v Poštorné a hladké vítězství uspokojilo domácí celek. Do druhého setu trenér Petr Baránek obměnil sestavu a na hřiště přišli Svoboda na nahrávku a Vilda na smeč. Soupeř taky poslal do zápasu hráče z lavičky. Po krátkém vedení Brna se Tatran rychle zvednul a obrátil vývoj utkání. Začala se dařit útočná hra středem Sedalíka a Vildy z kůlu. Domácí vrátili původní sestavu na palubovku, ale i ta si nedokázala poradit s perfektně fungující hrou soupeře. Po dramatické koncovce zvítězil Tatran.
Ve třetím setu již kralovali hráči Tatranu. Nezadržitelný Sedalík na středu sítě, výborná kombinační hra Svobody, bojovnost Sadílka doplněná o kvalitní příjem Vildy a nechytatelný servis Pospíšila bylo „kořením“ hry Poštoranů. Přehráli Brno s převahou 25:18.
Ve čtvrtém setu zaskočený soupeř srovnával postupně krok, podařilo se mu udržovat mírný náskok až do koncovky 22:22. Zde měl Tatran na ruce dvě jasné bodovky, které nedokázal proměnit a soupeř poslal dění zápasu do 5-té sady. Ve zkráceném setu hosté zopakovali výkon z 3. setu a nedali příležitost domácím pomýšlet na vítězství, změny stran za stavu 8:4 pro Poštornou bylo drtivé a již v pohodě dohrávaný zápas byl úspěšnou odvetou pro TJ Tatran Poštornou. Zvítězili zaslouženě v pěkném utkání 3:2.
Další utkáni hrají muži doma v pátek 28.11. v 18.00 proti družstvu MFF Praha a v sobotu 29.11. v 17.00 proti TJ Sokol Dobřichovice v hale při ZŠ v Chárvatské Nové Vsi.
Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Sokol Šlapanice u Brna - TJ Tatran Poštorná 3:0 (23,16,14) 3:1 (15,18,-21,17)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Junior Brno - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (21,-27,-20,-22) 3:1 (25,-13,22,22)
Po týdenní přestávce zajížděly ženy Lokomotivy k dalšímu mistrovskému utkání do Brna.Hosté, i když v letošní sezóně ještě neprohráli,věděli, že domácí pokud nastoupí v kompletní sestavě budou nepříjemným soupeřem, což se potvrdilo. Hosté nastoupili v sestavě Slobodová, Hunkařová, Rylichová Šárka, Lucká Ivana, Fabikovičová, Lucká Romana, libero Moláková. Lokomotiva začala utkání dobře. Podáním Slobodové získala vedení 6:1, které postupně navyšovala až na 18:13. Za tohoto stavu domácí hráčky začaly riskovat na podání i v útoku. Koncovku prvního setu zvládly lépe a ujaly se vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu, krátce po zahájení, se zranila smečařka Hunkařová. Místo ní nastoupila Lamrová.V dalším průběhu utkání se bojovalo o každý bod. Rozhodovalo se v koncovkách setů, ve kterých byly šťastnější hostující hráčky Lokomotivy, které vyhrály již jedenácté utkání v řadě. Velmi dobře zahrály Slobodová, Fabikovičová,Lucká
Ve druhém utkání poslal na palubovku trenér hostí R. Baránek vítěznou sestavu. Jen na postu smečařky, Lamrovou vystřídala Pavelková. První set měl naprosto stejný průběh jako v prvním utkání. Lokomotiva si udržela mírný bodový náskok, jenže v závěru udělala několik nevynucených chyb a tím ztratila první set. Druhý set ze strany Lokomotivy byl herně nejkvalitnější. Brno přehrály ve všech herních činnostech a jednorznačně zvítězily 25:13. Ve třetím setu nastal rozhodující okamžik celého utkání. Domácí smečařka Tučková tvrdým útokem ze zóny 2 trefila hostující libero Molákovou do obličeje a ta musela ze hry odstoupit. Lokomotiva přišla o kvalitní přihrávku podání a nemohla hrát svůj útočný volejbal. Byla to další ztráta pro hostující družstvo, které nenašlo fyzické ani psychické síly k tomu, aby zvrátilo utkání ve svůj prospěch. První porážku v soutěži mu do tabulky připsal po kvalitním výkonu domácí TJ Junior Brno. I přes tuto první prohru si udržely volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav vedení v krajském přeboru I. třídy.
Další mistrovské utkání sehraje TJ Lokomotiva Břeclav proti TJ Moravské Slavii Brno 30.11.2008 v 10 hodin v hale TJ Lokomotiva Břeclav.
Autor : Rudolf Baránek

SK Duhovka Břeclav - TJ ČKD Blansko 0:0 0:0
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - SK Nový Lískovec A 2:3 (24,-24,-16,21,-12) 0:3 (-16,-16,-22)
Dne 22.11.2008 nastoupily na domácí palubovce juniorky Lokomotivy Břeclav proti soupeřkám z Nového Lískovce. Už na začátku utkání se ukázalo, že tento zápas nebude patřit mezi jednoduché. Při prvním setu domácí hráčky zvítězily nad Lískovcem v těsném rozdílu 26:24 díky útokům na síti a to v podání blokařek Barbory Bendové, Evy Doleželové a smečařek Adély Tiché a Lindy Celnarové. Jako nahrávačka nastoupila Dana Zvařičová a jako univerzál Švábová. Při druhém setu se štěstí usmálo na soupeřky a Lískovec vyhrál set 26:24. Třetí set se opět odehrál pod vedením Lískovce. Největší chybou domácích hráček byla koncentrace na příjmu, který rozhodl, a tak v dalším setu zvítězil opět Lískovec 25:16. Tím se však Lokomotiva nedala rozhodit a 4.set se opět odehrál pod taktovkou domácích a skončil vítězstvím 25:21. Při pátém a taky rozhodujícím setu však ukázaly větší dovednosti hráčky Lískovce a zvítězily v prvním zápase 3:2.
Ve druhém zápasu se hráčky Lokomotivy opět nedovedly koncentrovat a první set stejně jako následující dva prohrály 0:3. Největší problém dělal domácím hráčkám opět příjem tvrdého podání soupeřek, který bohužel pro domácí rozhodl o vítězství hostů.
Autor : Adéla Tichá

23.listopadu 2008

Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka
TJ Sokol Šanov A - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (18,18,14) 3:0 (19,23,17)

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
TJ Minerva Boskovice A - SK Duhovka Břeclav A 1:3 (-18,-17,22,-26) 1:3 (25,-22,-16,-21)

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde