Soutěže - zápasy - 28. - 30.listopadu 2008

Lokomotiva udržela vedení v KP I, Tatran doma neuspěl.

I.liga - muži Tabulka
TJ Tatran Poštorná - VŠSK MFF Praha 1:3 (-17,-23,19,-17)
TJ Tatran Poštorná - TJ Sokol Dobřichovice 0:3 (-17,-18,-11)
  V uplynulém víkendu pokračovala I. liga mužů ve volejbale odvetnými utkáními. Domácí TJ Tatran Poštorná hostil soupeře z Prahy a Dobřichovic. Oba týmy patří k lídrům soutěže.
V pátek se postavili domácí v nezměněné vítězné sestavě z Brna proti vysokoškolákům. Ti však vynikali již v úvodu přesnou hrou s jistým útokem ze středu. Tatran těžko hledal adekvátní odpověď. Řada chyb a nepřesvědčivý útok z krajů sítě vedla ke změně na postu nahrávače, místo Svobody přišel Baránek do druhého setu. Domácím se podařilo zmírnit náskok v průběžném vedení, ale koncovka opět patřila hostům.
Ve třetím setu přišel na smeč Sadílek místo Vildy. Hra domácích se změnila, začalo se dařit Sadílkovi, Milanovi Pospíšilovi na útoku, prosadili se také Sedalík a Fabikovič středem sítě. Soupeř se dostal pod tlak a nechal si vzít set. Čtvrtý set již domácí nedokázali zopakovat svůj výkon a podlehli celkové 3:1.
V sobotu první tým tabulky nedal poštorenským sebemenší naději na úspěch. Na „strojově“ bezchybnou hru nestačila sestava D. Baránek, L.Sadílek, J. Sedalík, M. Pospíšil, V. Fabikovič a nahrávač M. Svoboda. Po ospalém začátku soupeř vedl 6:1 a přes zlepšený výkon domácích si udržoval toto vedení až do závěru setu. Soupeř hrál sebejistě a bez chyb. Set vyhrál hladce 25:17. Obdobně probíhal i druhý set i když domácí trenér se snažil střídáním najít optimální sestavu. Ve třetím setu udrželi domácí vyrovnaný stav do 3:3 a potom již opět dominovali bezchybní hosté, kteří vyhráli zaslouženě 3:0.
5.12. zajíždí Tatran do Českých Budějovic a 6.12. do Havlíčkova Brodu.
Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Tatran Poštorná - volno 0:0 0:0
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - VK MS Brno B 3:0 (17,15,24) 3:1 (23,-18,21,20)
Vedoucí tým KP I.třídy volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav musely opět odrážet útok na svou první pozici. V neděli 30. listopadu 2008, hostily druhý celek soutěže volejbalistky VK MS Brno. Tento zkušený tým v čele s bývalou reprezentační nahrávačkou Evou Adamovou chtěl v Břeclavi uspět. Lokomotiva se na tento důležitý zápas poctivě připravovala jak po fyzické tak po taktické stránce. Trenér domácích Rudolf Baránek však nemohl počítat se zraněnými hráčkami Hunkařovou, Panajotovovou a Lamrovou. A tak k prvnímu setu nastoupila tato základní sestava. Nahrávačka Slobodová, smečařky Křížová a Pavelková, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, univerzálka Fabikovičová a libero týmu Moláková. Břeclavské volejbalistky Slobodová a Fabikovičová zahájily utkání velmi kvalitním podáním, které dělalo soupeřkám velké problémy. Hostující ženy nedokázaly z špatné přihrávky kvalitně útočit a to umožnilo domácím volejbalistkám získávat body tvrdým útokem středem sítě a výbornou kombinační hrou. V průběhu prvního i druhého setu si vždy vytvořily náskok osmi bodů a sety s přehledem vyhrály. Ve třetím setu si brněnské hráčky začaly zvykat na tvrdé podání domácích. Lépe ho přihrávaly a to mělo za následek vyrovnání hry. Lokomotiva si sice pořád udržovala mírný náskok, ale koncovka setu byla velmi dramatická. Volejbalistky VK MS Brno svou bojovností dokázaly snížit až na 24:23. Za tohoto stavu si vzal domácí trenér oddechový čas. Uklidnil tým a zvolil taktiku pro koncovku setu, kterou dokázaly hráčky Lokomotivy realizovat a set vyhrály 26:24. Celý břeclavský tým odehrál velice pohledný zápas, který se líbil i přihlížejícím divákům. V útoku se nejvíce dařilo kapitánce Fabikovičové, blokařce Lucké Ivaně a také nahrávačce Slobodové.

Ve druhém utkání trenér Baránek pozměnil sestavu. Na postu smečařky nastoupila Fabikovičová, na její místo univerzálky šla Rylichová Šárka a za ní na bloku nastoupila Lucká Romana.Trenér Brna provedl také změny v sestavě a tím částečně zkvalitnil hru. Domácím zeslábnul servis, hostům začala vycházet útočná hra a tak se začalo bojovat o každý míč. Brněnské volejbalistky si získaly náskok pěti bodů a v koncovce prvního setu vedly 22:17. Ve špatně rozehrané koncovce se podařilo domácím hráčkám bojovností vývoj setu otočit a těsně ho vyhrály 25:23 . Ve druhém setu se domácím k slabšímu podání přidala i zhoršená přihrávka a toho hostující hráčky plně využily. Druhý set vyhrály s přehledem 25:18. V dalších dvou setech se urputně bojovalo a byly k vidění dlouhé výměny s obětavými zákroky na obou stranách. V těchto rozhodujících fázích druhého zápasu podržela domácí opět kapitánka Fabikovičová, která získávala body ze všech pozic. Body dobrým útokem přidaly také Rylichová s Pavelkovou. Lokomotiva si tak vybojovala mírný náskok, který si udržela do konce setů. Odpolední utkání tak volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav vyhrály 3:1. Touto dvojnásobnou výhrou se břeclavským hráčkám podařil odrazit útok soupeře na první místo Lokomotivy v KP I.třídy, kterou nyní vedou s náskokem tří bodů.
Hráčky Lokomotivy zvou všechny diváky k dalšímu domácímu zápasu. V předvánoční atmosféře 13. prosince 2008 přivítají v břeclavském derby tým SK Duhovka Břeclav.

Autor : Ivan Rylich

TJ Sokol Brno - Juliánov - SK Duhovka Břeclav 3:0 (16,21,13) 3:0 (22,13,17)
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
ŠSK při Gymnáziu Šlapanice A - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (12,18,12) 3:0 (12,6,21)
V sobotu 29.11.2008 zavítali juniorky Lokomotivy Břeclav do Šlapanic, kde na ně čekal nejlepší celek skupiny. Už při prvním setu se ukázalo, jak bude utkání vypadat. Protože hráčky Šlapanic byly věkově starší a tím také vyhranější skončil pro Lokomotivu první zápas bohužel prohrou 3:0. Ve druhém zápase nastoupila sestava ve stejném složení jako v prvním utkání a to: nahrávačka: D.Zvařičová, smečařky: Adéla Tichá, Šárka Křivová, blokařky: Barbora Bendová, Eva Doleželová a univerzál: Aneta Fabiánková. Příležitost dostali také mladší hráčky a to Tereza Machová. Nutno dodat, že Lokomotiva bojovala z plných sil, ale soupeř se ukázal jako lepší, a tak druhý zápas skončil stejně jako první. Další utkání odehrají juniorky na domácí palubovce 6.12. v 10:00 a jsou rozhodnuty zvítězit.

SK Duhovka Břeclav A - volno 0:0 0:0

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde