Soutěže - zápasy - 05. a 06.dubna 2008

Tatran Poštorná porazil Volejbal Příbram B v kvalifikaci o postup do I.ligy.

2.liga - muži - skupina o postup do I.ligy Tabulka
TJ Tatran Poštorná - Volejbal Příbram B 3:0 (14,24,19) Fotogalerie
Volejbaloví příznivci měli možnost v sobotu shlédnout první utkání volejbalistů TJ Tatranu Poštorná v kvalifikaci o postup do I. ligy mužů v hale Lokomotivy. Po vítězství v soutěži TJ Tatran byl nalosován do kvalifikace za účasti celkem třech celků a to vítěze skupiny „A“ VO Příbram „B“ a vítěze skupiny B TJ Slávia Hradec Králové, čtvrtý účastník, z důvodu rozšiřování extraligy mužů, poslední tým v I. lize a to USK Slavia Plzeň, která se nakonec do kvalifikace nepřihlásila.
Tatran hostil VO Příbram B v hale Lokomotivy, protože již nebylo možné zajistit halu v Charvatské Nové Vsi z důvodů obsazení již dříve plánované akce. Hosté přijeli s velkým sebevědomím, což bylo znát i v rozcvičce a všechno nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o bojovné střetnutí.
Trenéři Petr Baránek a Jiří Fabikovič nasadili tuto základní sestavu Pospíšil Milan, Pospíšil Petr, Klimeš Martin, Fabikovič Vlastimil, Baránek Dušan, Baránek Petr. Zvýšenou nervozitu domácí brzy vstřebali, když prohrávali v prvním setu 1:3, přišla série dobrých zákroků v obraně a v útoku, stav se obrátil na 10:3. Soupeř ještě korigoval na 12:7, ale vedení Tatran zvyšoval až do koncovky 25:14. Po změně stran se soupeř více prosazoval v útoku, což se projevilo ve vyrovnaném skóre 4:5. Domácí se dostali pod tlak a produkovali více vlastních chyb až do stavu 13:18. Úspěšné bloky Klimeše na středu dokázaly přibrzdit nebezpečnou hru hostů a domácí snižovali náskok Příbrami, přidal se Fabikovič s nechytatelným útokem ze středu. Za stavu 21:21 dokazovaly obě mužstva, že jsou právem vítězové druhých lig, neboť předváděli jednu akci za druhou hodnou druhé nejvyšší soutěže. Stav 24:24 ještě umocnil velké napětí v hale, potom přišly dvě chyby hostů, kteří si neporadili s blokem domácích a do třetího setu šel Tatran s vedením 2:0.
Velkou nervozitu museli řešit i rozhodčí, když na samém začátku třetího setu udělili žlutou kartu hostům za nesportovní chování, na druhou stranu uklidnění přišlo do řad domácích, kteří se ujali vedení 5:2. Soupeř projevil svoji zkušenost a vrátil se do hry za stavu 7:8. Od stavu 10:9 kombinační hra od Petra Baránka a útok ze zadní zóny Petra Pospíšila posouvala domácí kupředu, v poli vynikal Dušan Baránek a později se přidala celá šestka na hřišti. Tabule skóre již ukazovala 18:12, když Fabikovič jednoblokem na středu zlikvidoval tvrdý smeč a od té chvíle začíná domácím všechno vycházet a stav 25:19 je tomu důkazem.
První vítězství TJ Tatranu Poštorná dává větší šanci a také hodnou dávku sebevědomí do dalších bojů o postup do druhé nejvyšší soutěže ve volejbale mužů.
Tatran bude následující sobotu hrát odvetu v Příbrami a doma sehrají až poslední kolo kvalifikace v neděli 20.4. s TJ Slavie Hradec Králové.
Autor : Libor Vilda

Krajský přebor - junioři - finálová skupina Tabulka
TJ Sokol Šlapanice u Brna A - TJ Tatran Poštorná 2:3 (-21,-16,17,23,-8) 3:0 (16,23,17)

Autor : autor nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - II.skupina (o 7.-12.místo) Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Brno - Husovice A 3:1, 1:3 3:2, 2:3
První dubnovou sobotu sehrály volejbalistky Lokomotivy na domácí palubovce poslední zápasy KP v letošní sezóně, ve kterých nastoupily proti Sokolu Husovice. Vzhledem k tomu, že zápasy u soupeřek se nehrály z důvodu konání v době jarních prázdnin, musely hráčky odehrát 4 zápasy najednou.

Do prvního utkání nastoupily naše juniorky v sestavě: Švábová, Rylichová, Fabiánková, Cahová, Vlašicová, Zvařičová a kapitánka Celnarová. Od prvních míčů bylo jasné, že budou soupeřky bojovat o každý bod, protože v případě vítězství se umístí na první příčce tabulky. Všechny sety se rozhodovaly až v koncovkách, kdy domácím volejbalistkám chyběly síly a také dostatek zkušeností, čehož dokázaly Husovice využít a zvítězit 3:1 na sety.

Ve druhém utkání se však karta obrátila a svěřenky trenérky Vladany Šedé podaly nejlepší výkon v soutěži. Domácím se dařilo pestrou hrou na síti a výbornou obranou v poli narušit koncentraci protihráček a zaslouženě zvítězily 3:1, když poslední míč v utkání získala výborným podáním střídající Křivová.

I ve třetím utkání dominovaly na hřišti domácí volejbalistky a na sety vedly už 2:0. Ve třetím setu se jim však příliš nedařilo a rozhodovala velmi vyrovnaná koncovka, v níž nakonec zkušenější soupeřky zvítězily 30:28. Ani ve čtvrtém setu se nedokázaly smečařky prosadit na síti a nepomohlo ani střídání Doleželové, Bendové a Žamberské. Proto se rozhodovalo až v tie-breaku, v němž se od začátku ujaly vedení domácí hráčky a náskok 4 bodů se udržovaly až do koncovky, v níž především díky zlepšenému podání Švábové a Rylichové zvítězily 15:8 a celkově 3:2.

Čtvrté utkání bylo kopií předchozího zápasu avšak se šťastnějším koncem pro soupeřky, které tentokrát 3:2 zvítězily. Díky těmto výborným výsledkům se juniorkám Lokomotivy podařilo v závěrečné tabulce přeskočit věčného rivala ze Šlapanic, když o pořadí rozhodlo lepší skóre břeclavských volejbalistek.

Autor : Vladana Šedá

06.dubna 2008

Krajský přebor - kadetky - II.skupina (o 7.-12.místo) Tabulka
SK Duhovka Břeclav A - TJ Junior Brno B 3:0 (17,19,20) 3:1 (21,17,-22,18)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde Soupisky týmů najdete zde