Soutěže - zápasy - 07. až 08.března 2009

Tatran bude hrát baráž o I.ligu. Ženy Lokomotivy baráž o II.ligu

I.liga - muži Tabulka
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Tatran Poštorná 0:3 (-23,-23,-16)8)
  Havlíčkův Brod (Faba) V sobotu 7.3..2009 volejbalisté TJ Tatranu Poštorná zajížděli do Havlíčkova Brodu k odvetnému utkání o setrvání v 1. lize. Utkání se hrálo v netradičním čase 11:00.

K zápasu nastoupili Poštorenští v sestavě L. Sadílek, M. Klimeš, P. a M. Pospíšilové, V. Fabikovič a nahrávač M. Svoboda. Do prvního setu hráči Tatranu, poučeni z minulého zápasu, vstoupili z větším odhodlání. Již od začátku setu se ujali vedení o tři body a tento rozdíl ještě do koncovky zvětšili až na 24:18. Za tohoto stavu domácí riskovali podání a dotáhli stav až na 23:24, ale Tatran díky zkaženému podání domácích vyhrál těsně 25:23. Druhý set byl obdobný prvnímu, Tatran vedl 9:5, 18:16, 24:23 a opět vyhrál 25:23. Třetí set byl jasnou záležitostí hráčů Tatranu. Od začátku setu vedl velkým rozdílem 5:0, 14:6 a vyhrál set jasně 25:16 a tím i celé utkání 3:0.

Tímto vítězstvím mužstvo Taranu obsadilo 11. místo a bude hrát baráž o udržení v 1. lize. V současné době ještě přesný rozpis baráže není znám, ale příznivci volejbalu budou o jejím průběhu informováni.

Junioři hráli ve Znojmě a podařilo se jim s místní TJ si rozdělit bodový zisk. V dopoledním utkání podlehli 3:1 a v odpoledním odvetném zápase zvítězili 3:1. Trenér Jan Mihalík měl k dispozici těchto hráčů Vilda D., Kašník M., Bukovský O., Balajka J., Vrba Z., Kurka M., Hloušek T.

Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Znojmo - TJ Tatran Poštorná 3:1 ( ) 1:3 ( )
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
VK MS Brno B - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-14, -11, -22) 0:3 (-18, -14, -23)
Vedoucí tým krajského přeboru volejbalistek, ženy TJ Lokomotiva Břeclav, odehrál další mistrovské utkání v Brně. Na domácí palubovce je přivítal čtvrtý celek soutěže - Moravská Slávie Brno B. Hostující tým, který se již chystá na kvalifikaci do 2.ligy, hledá ideální sestavu pro tento vrchol sezony. Lokomotiva začala zápas s touto šesticí: nahrávačka Slobodová, smečařky Fabikovičová a Lamrová, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, univerzálka Hunkařová a libero týmu Moláková. Začátek zápasu byl vyrovnaný do stavu 12:12, kdy břeclavskou univerzálku Hunkařovou vystřídala Pavelková. Tento tah se hostujícímu trenérovi Rudolfovi Baránkovi vyplatil. Pavelková předváděla dobrou útočnou hru, kvalitní příjem a výborné podání. Rázem se změnil obraz hry. Začaly se prosazovat i ostatní břeclavské volejbalistky. Rylichová na podání, Fabikovičová s Lamrovou na útoku a na bloku Lucká. Takto vyladěná Lokomotiva už nedala domácím volejbalistkám žádnou šanci a set vyhrála 25:14.V druhém setu Břeclav svou hru ještě vylepšila a povolila domácím získat jen 11 bodů. Do třetího setu vystřídal břeclavský trenér základní sestavu. Hra se vyrovnala, ale i hráčky z lavičky dovedly zápas do vítězného konce.

Druhé utkání bylo podobné prvnímu. Jen na bloku nastoupila Romana Lucká a Šárka Rylichová si vyzkoušela post univerzálky. I tato herní varianta se trenéru Baránkovi osvědčila a Lokomotiva po pěkném výkonu vyhrála první dva sety. Do třetího setu opět naskočily Hunkařová s Blažkovou a vyrovnanou koncovku Lokomotiva těsně vyhrála 25:23. Touto výhrou si TJ Lokomotiva Břeclav, dvě kola před koncem soutěže, zajistila vítězství v KP.I.třídy.

Další utkání odehrají břeclavské volejbalistky v domácí sportovní hale v sobotu 14.března 2009 v 11. hodin proti týmu TJ Sokol Brno Starý Lískovec.
Autor : Ivan Rylich

SK Duhovka Břeclav - TJ Sokol Brno - Juliánov 3:1 (-14,22,20,22) 1:3 (-20,-19,20,-17)
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina II Tabulka
SK Nový Lískovec A - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (8,21,18) 3:0 (11,12,24)

Autor : Adéla Tichá

8. března 2009

Krajský přebor - kadetky - skupina I Tabulka
SK Duhovka Břeclav A - SK Nový Lískovec A 3:1 (16,16,-21,16) 0:3 (-16,-20,-22)

TJ Junior Brno B - DDM Mikulov A 3:0 3:0

Krajský přebor - kadetky - skupina III Tabulka
SK Podolí A - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (11,22,22) 3:0 (16,8,23)

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde