Soutěže - zápasy - 14. - 15.února 2009

Tatran prohrál i druhé utkání.

I.liga - muži Tabulka
TJ Veros Chomutov - TJ Tatran Poštorná 3:1 (23,-19,22,18)
  Chomutov (Liv) Volejbalisté TJ Tatranu Poštorná si zkomplikovali cestu za záchranou v I. lize mužů, když v odvetném utkání prohráli 3:1 s Chomutovem. Stav série 2:0 v neprospěch znamená, že Tatran bude hrát další utkání s Havlíčkovým Brodem a zde se bude rozhodovat, které družstvo sestoupí přímo do II. ligy nebo bude mít ještě možnost hrát kvalifikaci s postupujícími družstvy s II. lig. (tři družstva z II. lig).
Tatran si uvědomoval důležitost tohoto utkání a po nešťastně prohraném zápase doma mobilizoval všechny síly k úspěchu. Sestava Baránek P., Pospíšil M., Pospíšil P., Kliměš, Fabikovič, Baránek D., libero Svoboda si v úvodu nevedla špatně. Vedení o 2 body v průběhu setu naznačovalo převahu hostí, ale 4 chyby v koncovce setu znamenaly ztrátu setu.
Ve druhém setu opět držel Tatran vedení a s koncovkou si dokázal poradit lépe a stav srovnal na 1:1. Třetí set se stal osudovým pro tento zápas, obě družstva střídala vedení a také chyby. Domácí vsadili plně na kartu riskantního tvrdého útoku a riskantního servisu s čímž si dokázali poštorenští poradit. Ale v závěru se dostavila nervozita a taky se projevila herní nezkušenost týmu v rozhodujících koncovkách se prosadit a to byl zřejmě důvod, proč se hráčům z Poštorné nepodařilo zvrátit nepříznivý vývoj v konci setu, a prohráli 25:22. Vedení domácích 2:1 bylo tak zlomové, že Tatran se nezmohl na výraznější odpor a prohrál čtvrtý set 25:18.
Další utkání v boji o záchranu bude hrát Tatran 28.2.
Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Tatran Poštorná - TJ Loko Ingstav Brno 0:3 (-21,-22,-17) 1:3 (-19,24,-23,-13)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - VK Znojmo - Přímětice 3:0 (15,20,20) 3:1 (14,-23,19,26)
Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav se utkaly v přímém souboji o vedoucí místo tabulky s druhým týmem soutěže VK Znojmo – Přímětice. Zápas měl dát odpověď, kdo je nejlepší v KP. I. třídy žen. Tým Znojma, loňský účastník II.ligy, chtěl v Břeclavi naplno bodovat a dostat se do čela soutěže před břeclavské volejbalistky. To se mu však nepodařilo. Domácí nastoupily v této základní sestavě: nahrávačka Slobodová, univerzálka Hunkařová, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, smečařky Křížová a Fabikovičová, libero Lamrová. Břeclavský trenér Rudolf Baránek výborně připravil svůj tým po taktické stránce. Měl hru Znojma dokonale přečtenou a to se projevilo ve vývoji zápasu. Po vyrovnaném začátku setu začaly ve střední části hry domácí své soupeřky zcela přehrávat. Dařilo se jim výborně sestavovat bloky a Znojmo se nemohlo v útoku vůbec prosadit. Hostujícím hráčkám nezbývalo nic jiného, než se pokusit vysoké břeclavské bloky překonat technickými údery. Ty však nebyly dostatečně tvrdé a neznamenaly pro výborné pole domácích žádné nebezpečí. Lokomotiva si tak připravovala jeden pěkný útok za druhým a nejlepším výkonem sezóny porazila největšího konkurenta jednoznačně 3:0. V útoku se nejvíce dařilo smečařce Křížové a kapitánce Fabikovičové. Největší hrozbou pro znojemský útok byly domácí blokařky Ivana Lucká s Šárkou Rylichovou . V poli vše jistilo břeclavské libero Lamrová. S kvalitním podáním vypomohla i střídající Rabušicová.

Ve 13. hodin zahájil rozhodčí odvetný zápas. Lokomotiva nastoupila s vítěznou sestavou. V průběhu prvního setu si vytvořila pohodlný náskok 18:8 a ten si udržela až do konce setu. I v dalším setu hrála Lokomotiva dobře. Když vedla 14:11 vystřídal domácí trenér blokařku Rylichovou a do hry přišla Lucká Romana. Hostující tým využil nerozehranosti střídající hráčky a otočil vývoj setu. Znojmo začalo domácí přehrávat a šlo do vedení 18:16. Za tohoto stavu se vrátila na palubovku domácí blokařka Rylichová a začal boj o koncovku druhého setu. Lokomotivě se podařilo vyrovnat na 23:23, ale více už domácí nedokázaly. Tento set ukončilo nepodařé podání hostují hráčky, které se jen stěží překulilo přes síť a smolně dopadlo na polovinu domácích. V dalším setu Břeclavanky odčinily své zaváhání z předešlého setu . Začaly hrát opět svou hru založenou na dobré obraně a s přehledem vyhrály 25:19. Pro čtvrtý set připravil domácí trenér změnu v sestavě. Fabikovičová šla na post univerzální hráčky a na smeči nastoupila Pavelková. Jak se později ukázalo, domácí se dlouho nemohly s touto změnou vyrovnat. Nedařilo se jim hlavně na útoku. Znojemské volejbalistky se dostaly do herní pohody, tvrdě útočily a vedly už 20:16. S domácím týmem to nevypadalo dobře a Znojmo už věřilo ve své vítězství i v tomto setu. Za tohoto nepříznivého stavu zavelela ke zvratu domácí kapitánka Fabikovičová, která ve spolupráci s nahrávačkou Slobodovou stahovala tvrdým útokem náskok Znojma. Zlepšená hra přispěla k vyrovnání stavu na 25:25 a následné výhře v dramatické koncovce setu 28:26. V tomto vydřeném setu Lokomotiva znovu předvedla svou obrovskou vůli po vítězství, nenechala se vykolejit a odpolední zápas vyhrála 3:1.
Vítězstvím nad Znojmem se volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav odtrhly od svých pronásledovatelů a pojistily si své vedení v KP. I.třídy.
Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav děkují všem divákům za podporu v tomto rozhodujícím utkání soutěže.
Autor : Ivan Rylich

SK Duhovka Břeclav - TJ DDM Brno B 3:1 (19,-19,20,21) 3:0 (19,18,20)
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina II Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - volno

Autor : Adéla Tichá

15. února 2009

Krajský přebor - kadetky - skupina I Tabulka
SK Duhovka Břeclav A - DDM Mikulov A 3:0 (7,18,22) 3:2 (14,-16,-21,14,9)

Krajský přebor - kadetky - skupina III Tabulka
DDM Kuřim A - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-15,-25,-15) 1:3 (-20,-22,16,-13)

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde