Soutěže - zápasy - 1. - 2.listopadu 2008

Tatranu se nedařilo ani v posledním zápase dlouhé série venku

I.liga - muži Tabulka
AERO Odolena Voda - TJ Tatran Poštorná 3:0 (18,15,21)

Odolena Voda (Liv) Volejbalisté TJ Tatranu Poštorná zakončili sérii čtyř po sobě jdoucích kol venku opět porážkou. Nepodařilo se jim prolomit neúspěch z předešlých kol ani se soupeřem z Odolené Vody. Toto družstvo má bohatou historii v extraligovém volejbale z dob Československa a pochází odsud řada ať už bývalých nebo současných reprezntantů.
Na hřišti nastoupili velké osobnosti, které již nepatří mezi nejmladší např. Bláha, Kop, Galis, Holčík, a kteří potrápili hostující Poštorany. Sestava Baránek P., Pospíšil M., Klimeš, Pospíšil P., Baránek D., Fabikovič, libero Svoboda, střídali Sadílek a Sedalík těžko hledala recept na kvalitní servis a obranu v poli. V začátku utkání hosté nastupovali sebejistě a odpověděli úspěšně na každý útok, avšak na útok ze středu a z kůlu již nedokázali postavit účinný blok.
Ve třetím setu vedli domácí 2:0 na sety, Tatran se začal více prosazovat s podáním a blokem na síti a vytvořili si slibný náskok dvou bodů 16:14. Potom přišly tři nevynucené chyby, které dostaly domácí opět do „sedla“ a zkušení hráči Odolene Vody si závěr zápasu pohlídali a zvítězili zaslouženě 3:0
Muži budou pokračovat v soutěži po jednotýdenní přestávce až 14.11. 2008 v 18.00 hodin v hale při ZŠ Charvátská Nová Ves s atraktivním soupeřem I. volejbalové ligy VSK Staré Město.
Autor : Libor Vilda
I.liga - junioři Tabulka
TJ Tatran Poštorná - TJ Holubice 0:3 (-18,-12,-19) 0:3 (-19,-15,-20)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Brno - Juliánov 3:1 (20,-22,21,11) 3:0 (19,21,17)
Po téměř měsíci se vrátily ženy Lokomotivy Břeclav na domácí palubovku, kde hostily celek Sokola Juliánov-Brno. Do prvního zápasu postavil domácí trenér Baránek základní šestku v sestavě Ivana Lucká, Tereza Hunkařová, Lenka Fabikovičová, Šárka Rylichová, Marcela Křížová, Ivona Lamrová. Na postu libera nastoupila opět Hanka Moláková. Na lavičce zůstala sedět první nahrávačka Lucie Slobodová, kterou šetřil trenér kvůli probíhající viróze. Průběh prvního setu naznačoval, kdo je favoritem tohoto utkání. Lokomotiva si vytvořila postupně náskok až čtyř bodů. Závěr setu se ovšem podařilo hostujícímu celku zdramatizovat, když se dotáhl na rozdíl jediného bodu. Stav 20:19 pro domácí donutil trenéra Lokomotivy poslat na hřiště odpočívající nahrávačku Slobodovou. Po této výměně domácí hráčky již nepřipustily žádné překvapení a zvítězily 25:20. Ve druhém setu soupeřky z Juliánova přeci jenom vycítily možnost porazit domácí hráčky a výbornou hrou v poli si zajistily náskok šesti bodů. Od stavu 19:13 pro hosty se podařilo při podání Terezy Hunkařové domácím snížit až na rozdíl dvou bodů. Ovšem další vývoj setu ovlivnilo rozhodnutí rozhodčího, který odpískal při příjmu liberu Lokomotivy Hance Molákové tažený míč. Přesto domácí hráčky opět zabojovaly a při podání Lenky Fabikovičové se dotáhly na soupeřky. Bohužel v koncovce setu přišly opět nevynucené chyby Lokomotivy a ta ztratila set v poměru 22:25. Úvod třetího setu sice patřil Břeclavankám, avšak na začátku druhé části setu dokázaly hostující hráčky na několik míčů stav setu otočit ve svůj prospěch. Lokomotiva zlepšenou hrou na blocích a především díky několika přímým bodům z podání zvrátila vývoj setu ve svůj prospěch a zvítězila 25:21. Čtvrtý set zahájily hráčky Lokomotivy nejprve doháněním mírného náskok soupeřek, aby následně od stavu 7:6 při podání Moniky Panajotovové velmi rychle získaly náskok jedenácti bodů. Především útoky Ivany Lucké středem a Lenky Fabikovičové z kůlu byly hrozbou pro soupeřky. Útokem Terezy Hunkařové ukončila Lokomotiva set za 16 minut a po vítězství 25:11 získala celkové vítězství v zápase 3:1. V tomto zápase je potřeba vyzvednout především statečný výkon první nahrávačky Lucie Slobodové, která i přes zmiňovanou virózu a teplotu dokázala pomoci přesnými nahrávkami k vítězství celého týmu.
Do druhého zápasu, zahájeného čtvrthodinku po poledni, nastoupila Lokomotiva s předsevzetím nepřipustit žádné překvapení, a tak si již v úvodu prvního setu vybudovala sedmibodový náskok. Ve střední části se sice podařilo Brňankám náskok domácích snížit, přesto závěr setu vyzněl jednoznačně pro Lokomotivu, která zvítězila 25:19. Začátek druhého setu byl ve znamení drtivého nástupu domácích hráček, které povolily hostům první bod teprve za stavu 7:0. Hráčky Lokomotivy předváděly výbornou hru a pouze menší ztrátou koncentrace v koncovce dovolily soupeřkám zkorigovat výsledek na přijatelných 25:21. Úvod třetího setu připomínal přetahovanou – nejprve vedli hosté, následně domácí hráčky vedly 7:4, ovšem po chybách při útoku z kůlu toto vedení ztratily a vedení se ujaly opět hostující hráčky. Za stavu 9:10 v neprospěch domácích šla na podaní Tereza Hunkařová a svými tvrdými podáními dokázala otočit stav setu na 13:10. Domácí hráčky tento náskok v závěru setu ještě zvýšily po dvou přímých bodech z podání Jany Pavelkové a úspěšných útocích Lenky Fabikovičové až na osm bodů. Set zakončila nekompromisním útokem kapitánka Lenka Fabikovičová a Lokomotiva vyhrála i třetí set 25:17 a získala vítězství v utkání 3:0.
V příštím dvoukole cestují ženy Lokomotivy Břeclav do Přímětic (Znojmo), kde se utkají o první místo s domácím celkem, který stejně jako Lokomotiva ještě neztratil ani jeden zápas.
Autor : Antonín Kraicinger

VSK Univerzita Brno B - SK Duhovka Břeclav 3:1 (24,-20,25,17) 3:0 (21,7,24))
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
TJ Sokol Hodonín A - TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (20,-12,12,10) 3:0 (20,18,18))

2.listopadu 2008

- SK Nový Lískovec A
Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - DDM Mikulov 0:3 (-16,-20,-21) 0:3 (-18,-13,-17)

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
SK Duhovka Břeclav A 3:0 (20,18,14) 3:1 (-25,18,15,17)

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde