Soutěže - zápasy - 19.a 20.dubna 2008

Tatran Poštorná vyhrál kvalfikaci o postup do I.ligy.

2.liga - muži - kvalifikace o postup do I.ligy Tabulka
TJ Tatran Poštorná - TJ Slavie Hradec Králové 3:0 (17, 15, 17) Fotogalerie
Odvetné a poslední utkání kvalifikace o postup do I. ligy mužů ve volejbale sehrál TJ Tatran doma v hale při ZŠ Charvátské Nové Vsi. TJ Slávie přijela s cílem důstojně odehrát tento zápas, neboť o postupujících již bylo rozhodnuto v předešlých kolech.

Tatran nastoupil v základní sestavě Pospíšil M, Pospíšil P. Baránek D., Baránek P. Průdek, Fabikovič, libero Sadílek. Od začátku úvodního setu byli domácí lepším celkem, stav 16:10 následně 19:12 dokazoval, že se dařila hra všem hráčům a vynikal útok Petra Pospíšila a taky obrana na síti dirigovaná Fabikovičem a Průdkem a stav 25:17 zakončil první set. Do druhého setu nastoupil na post blokaře Maruška za Fabikoviče a pokračovalo volejbalové představení, v němž hlavní roli hráli domácí, kteří chtěli dokázat domácím příznivcům, že prvoligový volejbal patří opět po pěti letech do Poštorné. Na poslední zápas kvalifikace se přišlo podívat asi 180 diváků, mezi nimi nechyběli velké osobnosti volejbalu.

Vítězství ve druhém setu 25:15 a ve třetím setu 25:17 odměnila plně obsazená hala potleském a jistě byla důstojnou pozvánkou pro sezonou 2008/2009 ve které bude TJ Tatran Poštorná účastníkem I. ligy.

Junioři před týdnem ukončili nadstavbovou část soutěže krajského přeboru a stali celkovými vítězi této soutěže. Zapezpečili si přímý postup do I. ligy juniorů v ročníku 2008/2009.

Následujícím víkendem startuje druhá polovina soutěže krajského přeboru mužů II., Tatran má zde družstvo „B“, které je tvořeno převážně juniory a ostatními hráči, kteří nestartují v družstvu „A“. 26.4. sehrají dvojutkání v Bučovících a 3.5. budou hrát domácí derby na antukových hřištích TJ Tatranu proti SSK Břeclav v 10.00 hod.

Autor : Libor Vilda

TJ Slavie Hradec Králové - TJ Tatran Poštorná 2:3 (-22, -17, 19, 22,-13)
V sobotu 19.4. pokračovala kvalifikace o postup do 1. ligy mužů zápasem mezi TJ Slavie Hradec Králové a Tatranem v obrovské hale v Hradci Králové.

Tatran nastoupil do utkání v sestavě bří Pospíšilové, M. Průdek, V. Fabikovič, T. Vilda a nahrávač P. Baránek a s velkým odhodláním zvítězit. Začátek zápasu byl rozpačitý a to i vlivem neobvykle velkého prostoru haly. První set byl velmi vyrovnaný až do stavu 9:9, pak domácí díky dobrému podání získali náskok 14:11. Za tohoto stavu si vzal asistent trenéra J. Fabikovič oddech. Po oddechu hráči Tatranu vyrovnali hru i skóre a postupně získávali převahu, kterou vyjádřili vedením 20:18, 24:22 a set dotáhli do vítězného konce.

Začátek druhého setu byl opět vyrovnaný, ale postupně získalo družstvo Tatranu jednoznačnou převahu a vedlo průběžně až 19:11. Za tohoto stavu došlo postupně ke střídání: na hřiště přišli A. Kovařík a J. Maruška. Tatran vyhrál set přesvědčivě 25:17.

Do třetího setu obměnil trenér P. Baránek naši sestavu, na hřiště přišli L. Sadílek, D. Baránek a zůstal střídající J. Maruška. I soupeř podstatně pozměnil sestavu na hřišti. Domácí nastoupili do setu s velkým odhodláním zvítězit alespoň v jednom setu, měli vynikající podání a dařilo se jim i na síti. Asistent trenéra J. Fabikovič si vybral oddechy již za nepříznivého stavu 7 :1 a následně 7:14. Následně se vrátil na hřiště V. Fabikovič. Tatran se dostával pomalu do tempa, ale rozjetý soupeř si vítězství v setu nenechal ujít 25:19.

Do čtvrtého setu trenér P. Baránek opět pozměnil sestavu na hřišti, nastoupili bří. Baránkové , bří Pospíšilové, A. Kovařík a M. Průdek. Družstvo Slávie pokračovalo v sebejistém výkonu jako ve třetím setu, vedlo 9:6. Po oddechu hostí se hra vyrovnala a v dramatické koncovce vedl Tatran 19:18, ale dostal trestný bod. Soupeř hru otočil vedl 22:20 a set vyhrál 25:22 a tím vyrovnal stav 2:2 na sety.

Do pátého setu se vrátila sestava z prvního setu s tím rozdílem, že místo T. Vildy nastoupil zkušený D. Baránek. Tatran zabral již na začátku setu a při změně stran vedl už 8:5. Domácí bojovali o každý míč a podařilo se jim srovnat stav na rozdíl jednoho bodu. Zkušené družstvo hostí si nakonec dokázalo poradit se soupeřem v koncovce setu a zvítězilo těsným rozdílem 15:13 a tím i celý zápas 3:2.

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde Soupisky týmů najdete zde