Email

Turnaj - 36.ročník Memoriálu Petra Zemánka (turnaj mužů)
17.ročník Memoriálu Antonína Kani (turnaj veteránů 40 a superveteránů 50)

Informace o turnaji - Tabulky : pořadí - Fotogalerie

V sobotu 2.8.2008 uspořádal na antukových kurtech volejbalový oddíl TJ Sokol Kobylí ve spolupráci s Okresním volejbalovým svazem Břeclav již tradiční volejbalový turnaj „Memoriál Petra Zemánka - muži (36.ročník I.třída a 17.ročník II.třída)“ a „Memoriál ing.Antonína Kani - muži-veteráni (17.ročník) a superveteráni (8.ročník)“.

Po roce se opět sešli volejbalisté z celé republiky a ze zahraničí v Kobylí, aby uctili památku vynikajících kobylských volejbalistů.
Do obou turnajů - „Memoriál Antonína Kani – 36.ročník“ a „Memoriál ing.Antonína Kani – 17.ročník“ - se přihlásilo celkem 25 týmů.
V hlavní kategorii I.třída (krajský přebor I.třída a výše) se sešla čtyři družstva. Turnaje se zúčastnil nejen obhajující prvoligový Tatran Poštorná, ale i nováček slovenské extraligové soutěže Neografia Martin. Čtyřku doplnili volejbalisté z Litovle a Bystřice nad Pernštejnem. Již zápasy v základní skupině slibovaly dramatickou podívanou – polovina zápasů se rozhodovala až ve třetích setech. Tatran Poštorná ztratil pouze jeden set a tak postupoval do semifinále z prvního místa. Zde se utkal s týmem z Bystřice nad Pernštejnem a stejně jako v prvním utkání v základní skupině, bez problémů postoupil po vítězství 2:0 (25:17, 25:16). Ve druhém semifinálovém zápase se střetli týmy Neografie Martin a Tatranu Litovel. Prvním set slovenští volejbalisté vyhráli celkem jasně (25:18), ovšem druhý set zvládli až v napínavé koncovce (29:27) a po vítězství 2:0 byli připraveni vrátit Tatranu Poštorná porážku ze základní skupiny.
Utkání o konečné pořadí se hrála na 3 vítězné sety a v zápase o 3.místo porazil Tatran Litovel tým z Bystřice nad Perštejnem 3:0.
Začátek finálového utkání mezi Tatranem Poštorná a Geografií Martin patřil volejbalistům z Martina, když vyhráli set nejtěsnějším rozdílem 25:23. Do druhého setu ovšem Poštorané doslova vlétli a po vítězství 25:16 srovnali stav zápasu na 1:1. Ve třetím setu se slovenští hráči snažili hru vyrovnat, nicméně to ani tentokrát nestačilo, a tak si Tatran připsal další vítězný set a ujal se vedení 2:1. V průběhu čtvrtého setu získali slovenští volejbalisté mírný náskok, který si drželi až do jeho závěru. Ovšem za stavu 23:20, dokázal Tatran při podání Petra Baránka set srovnat na 23:23 a zdramatizovat tím koncovku nejen setu, ale i celého utkání. V ní byli nakonec lepší poštorenští volejbalisté a po vítězství 28:26 zvítězili 3:1 na sety. Tímto vítězstvím si volejbalisté Tatranu Poštorná připsali nejen čtvrté turnajové vítězství v řadě, ale především jubilejní dvacáté vítězství na tomto turnaji.
V kategorii muži II.třída se utkalo ve dvou skupinách deset týmů. Ve finálovém utkání o první místo zvítězili volejbalisté SKV Hrušovany nad Jevišovkou nad loňským obhájcem Sokol Hovorny 2:0.
V kategorii veteránů se ve dvou skupinách utkalo šest týmů. Celkový vítězem se stalo družstvo Přerova po vítězství ve finálovém zápase nad domácími volejbalisty Sokola Kobylí 2:0 (25:20, 25:16).
Domácí superveteráni (hráči nad 50 let) vedení Františkem Řačákem, ředitelem turnaje, skončili také na druhém místě, když našli přemožitele pouze ve vítězi této kategorie - družstvu superveteránů ze Ždírce.
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Sedalík z TJ Tatran Poštorná, titul nejstaršího hráče opět „obhájil“ Václav Grézl ze Sokol Náměšť na Hané. Nejtěžším hráčem byl vyhlášen po přesném vážení Milan Vojáček ze Sokola Hodonín s necelými 122 kg.
Velmi příjemnou atmosféru celého turnaje opět doplnilo večerní posezení všech týmů u cimbálky.

Pořadatel : TJ Sokol Kobylí - oddíl volejbalu
Místo konání : antukové kurty volejbalového oddílu TJ Sokol Kobylí
Termín : 2.8.2008, začátek 9.15 - prezentace od 8.15 do 8:45, kategorie veteráni 40 a 50 od 12:00 do 12:30 hod. (začátek soutěže ve 13:00 hod) - prosíme o dochvilnost
Technický úsek - Mgr.Zdeněk Sovadina
Startovné (vklad): muži 400,- Kč, veteráni 300,- Kč za družstvo, platí se při prezentaci
Zahájení turnaje: v 9:15 hod společným nástupem všech družstev
Ukončení turnaje: asi ve 20:30 hod.slavnostním nástupem všech přítomných družstev s vyhlášením výsledků a předáním cen
Přihlášky : Ing.František Řačák
Růžová 36, 691 42 Valtice (Sokolská 278, 691 10 Kobylí)
TB : 519 353 284,TM : 728 719 708, E : stav.urad@radnice-valtice.cz
Mgr.Zdeněk Sovadina
Osvobození 142, 691 10 Kobylí na Moravě
TB : 519 431 346, TZ : 519 428 167, TM : 728 719 708, E : zdeneksov@volny.cz
Systém soutěže : oznámí pořadatel na základě počtu přihlášených družstev po prezentaci, a bude zvolen tak, že každé družstvo sehraje minimálně 8 setů, každé družstvo veteránů sehraje minimálně 6 setů
Ubytování : Zajistíme z pátku na sobotu a ze soboty na neděli v ubytovně TJ Sokol přímo v areálu sportoviště. Cena je 170,- Kč za postel a noc. Je však možné i stanování ve vlastních stanech.Objednávky - tel. 732 775 951 pí.Fridrichová
Občerstvení : Pořadatel zajistí v dostatečném množství a sortimentu přímo v areálu sportoviště na náklady účastníků
Doprovodná akce : Po skončení turnaje zve pořadatel všechny hráče, rozhodčí, trenéry, činovníky a zástupce sponzorů na společný večer u táboráku s živou hudbou (cimbálová muzika)