Soutěže - zápasy - 19. a 20.ledna 2008

Vítězné tažení kadetek z Mikulova pokračuje.

2.liga - muži - skupina C Tabulka
TJ Tatran Poštorná - VK Drásov 3 : 2 (18,-27,-16,23,13) 1 : 3 (-14,-24,25,-18)
V sobotu odstartovala druhá část II. ligy můžu ve volejbale. Muži TJ Tatranu Poštorná hostili tým z první poloviny tabulky VS Drásov, který je známý velkou touhou po vítězství a bojovností nejenom na hřišti, ale i na lavičce a taky v tribunách.
Sestava domácích Svoboda, Pospíšil. P., Pospíšil M., Fabikovič, Průdek, Klimeš, později se na hřišti dostali Kovařík, Sadílek, hrající trenér Baránek Petr a připraven byl Maruška, hlavním koučem zápasu byl Fabikovič Jiří.
První set rozehráli domácí úspěšně, dařila se hra na síti a taky na příjmu, výsledek 25:18 tomu byl důkazem. Ve druhém setu se hosté dostali do tempa a účinnými útoky středem sítě uhráli koncovku setu těsně 29:27, to se projevilo i ve třetím setu, kdy hosté převýšili domácí zejména na servisu a zvítězili s výrazným rozdílem 25:16. Jiří Fabikovič se snažil do dalšího setu vyburcovat hráče a tak nalézt odpověď na hru soupeře. Vítězstvím domácích ve čtvrtém setu se srovnal stav a rozhodoval pátý set. Přetahovaná o každý bod na obou stranách produkovala dobré zákroky a také chyby. V koncovce Tatran byl úspěšný a stav 15:13 znamenal celkové vítězství 3:2.
Odpolední utkání, které následovalo po odehraném utkání juniorů se nevyvíjelo pro poštorenských nijak dobře, soupeř nedovolil uhrát domácím více jak 14 bodů. Tatran hledal optimální sestavu, střídání na nahrávce Svobody Baránkem a zpět taky nebylo úspěšné. Soupeř vedl 2:0 na sety. Tahounem na hřišti v tu chvíli byli Průdek a Fabikovič, kteří přispěli ke korekci průběžného stavu na 2:1. Avšak ve čtvrtém setu to nestačilo, domácí nedokázali se vyvarovat vlastních chyb, nekompaktnost, slabá účinnost podání zabezpečovala několikabodové vedení v celém setu hostí a tím i zisk 3. vítězného setu.
Autor : Libor Vilda

Krajský přebor - junioři - skupina B Tabulka
TJ Tatran Poštorná - TJ Sokol Šlapanice u Brna 3 : 0 (18,24,20) 1 : 3 (-15,22,-20,-24)
Junioři Tatranu také hostili favorita své soutěže a to první celek TJ Sokola Šlapanic. První vzájemné měření sil bylo záležitostí domácích, kteří si poměrně jednoznačně dokázali poradit s houževnatým soupeřem a zvítězit 3:0.
V odvetném utkání tomu již tak nebylo, prohraný první set s rozdílem 10 bodů ukázal sílu Šlapanic, odpověď ve druhém setu Tatranu přišla, ale to již bylo všechno. Hosté si kontrolovali vývoj zápasu ve svůj prospěch až do koncovky 4. setu, kdy domácí měli ještě možnost zvrátit vývoj zápasu. Ale chyba na podání a následně v útoku na síti dala snažení juniorům z Poštorné červenou.

Krajský přebor - ženy - I.třída Tabulka
SK Nový Lískovec A - TJ Lokomotiva Břeclav A 3 : 1 (25,25,-20,18) 2 : 3 (22,20,-19,-18,-8)
V sobotu 19. ledna zajížděly volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav „A“ k dalšímu dvojutkání druhé části krajského přeboru I. třídy žen. Břeclavské hráčky byly hosty týmu z chvostu tabulky. Do prvního zápasu poslal hostující trenér Rudolf Baránek tuto základní sestavu: nahravačku Skřečkovou, univerzálku Rylichovou Š., smečařky Fabikovičovou a Hunkařovou, blokařky Luckou I. a Luckou R., libero Molákovou. Břeclavský tým začal zápas dobře a rychle vedl 8:2 a 17:7. To bylo ale vše, co břeclavské hráčky v prvním setu dokázaly. Chytře hrající soupeřky dokázaly vyrovnat a nakonec první zápas vyhrály 3:1.
Ani v prvních dvou setech druhého zápasu nenašel břeclavský tým recept na chytrou hru soupeře a rychle prohrával 0:2. Hráčky Nového Lískovce vynikaly obranou hrou a na útoku chytrými ulívkami, kterými získávaly body. Na tuto hru břeclavské hráčky dokázaly reagovat až ve třetím setu. To trenér hostů poslal na nahrávku Terezu Hunkařovou a změnila se i obranná hra Lokomotivy. Ta dokázala konečně vyzrát na neustálé ulívky soupeře a tak eliminovala jedinou zbraň Nového Lískovce. Po tvrdém boji dokázaly hráčky Lokomotivy zvrátit nepříznivý vývoj utkání a druhý zápas vyhrály 3:2.
I přes jednu prohru si volejbalistky Lokomotivy Břeclav „A“ udržely druhé místo v celkovém pořadí krajského přeboru I. třídy žen.
Další domácí zápas odehrají břeclavské hráčky 26. ledna 2008 v 11 hodin, kdy budou hostit v hale Lokomotivy tým TJ Junior Brno „A“.
Autor : Ivan Rylich

Krajský přebor - juniorky - II.skupina (o 7.-12.místo) Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Slovan Ivančice A 0:3 (0,0,0) 0:3 (0,0,0)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

20.ledna 2008

Krajský přebor - kadetky - II.skupina (o 7.-12.místo) Tabulka
VK Královo Pole C - SK Duhovka Břeclav A 3:1 (21,-23,11,18) 0:3 (-23,-19,-22)

Krajský přebor - kadetky - III.skupina (o 13.-17.místo) Tabulka
TJ ČKD Blansko A - DDM Mikulov A 2:3 (24,-16,22,-19,-10) 0:3 (-19,-22,-15)

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde Soupisky týmů najdete zde