Tatran neuspěl venku, Lokomotiva zvítězila v Blansku

I.liga - muži Tabulka
TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou - TJ Tatran Poštorná 3:0 (23,22,21) Fotogalerie

Praha (FaBa) V sobotu 18.10.2008 volejbalisté TJ Tatranu Poštorná zajížděli do Prahy k záložnímu mužstvu extraligy ČZU Praha B.
K zápasu nastoupili Poštorenští v sestavě L. Sadílek, M. Klimeš, P. a M. Pospíšilové, V. Fabikovič a nahrávač M. Svoboda. V prvním setu hráči Tatranu, poučeni z minulého zápasu v Jablonci, vstoupili do zápasu z vervou a postupně se ujali vedení až 9:5. Následně domácí hru vyrovnali na 11:11, ale Tatran se opět ujal vedení 14:12. Pak nastala slabá chvíle Tatranu na příjmu podaní a soupeř získal vedení 19:16, toto vedení udržel až do konce setu a vyhrál 25:20. Ve druhém setu pokračoval sebevědomý výkon domácích založený na dobrém podání a domácí vyhráli, i přes střídání v družstvu Tatranu, jednoznačně 25:17. Do třetího setu pozměnil trenér Baránek zahajovací sestavu, nastoupili P.Baránek, M. Klimeš, M. Pospíšil, V. Fabikovič, T. Vilda a nahrávač M. Svoboda. Domácí se opět ujali na začátku setu vedení 9:6, Tatran hru vyrovnal na 16:16, ale v závěru setu zkušenější domácí hráči využili domácího prostředí a vyhráli i třetí set 25:20 a tím i celý zápas 3:0.
Tento týden volejbalisté TJ Tatranu Poštorná opět hrají na hřišti soupeře a to v sobotu 25.10.2008 v Chomutově.
Zaslal : Libor Vilda

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ ČKD Blansko - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-11,-16,-6) 0:3 (-17,-18,-21)
Ženy Lokomotivy zajížděly k dalšímu mistrovskému utkání do Blanska s odhodláním pokračovat ve vítězném tažením. Domácí hráčky začaly utkání s velkým respektem a toho základní sestava Lokomotivy Fabikovičová, Lamrová, Svobodová, Š.Rylichová , R.Lucká, Hunkařová a libero Moláková patřičně využila. Hostující hráčky od začátku utkání převyšovaly Blansko ve všech herních činnostech a domácí postupně rezignovaly. Vyvrcholením byl třetí set, který břeclavské volejbalistky vyhrály po exhibičním výkonu 25:6.
Ve druhém utkání trenér Baránek pozměnil sestavu. Na postu smečařek nastoupily Panajotovová a Křížová. Trenér Blanska provedl také změny v sestavě a tím částečně zkvalitnil hru. Domácí začaly riskovat podání a hrály obětavě v poli. To platilo vždy do první poloviny každého setu. Potom Lokomotiva kvalitní obranou na síti a tvrdým útokem dostala domácí do role statistů a nenechala nikoho na pochybách, kdo v tomto utkání zvítězí. Trenér Baránek v tomto dvojutkání postupně prostřídal všechny hráčky z lavičky a nutno říct, že žádná ho výkonem nezklamala. Velmi dobré výkony předvedly Slobodová, Moláková, Fabikovičová, Lamrová a Š.Rylichová.
Další utkání se hraje 1.11.2008 v hale TJ Lokomotivy Břeclav. Soupeřem Lokomotivy bude celek TJ Sokol Brno -Juliánov.
Autor : Rudolf Baránek

SK Duhovka Břeclav - TJ Junior Brno 2:3 (-11,-19,16,27,-11) 3:0 (20,22,26)
Ženy hostily tým z Junioru Brno a očekával se vyrovnaný boj mezi těmito oddíly. V prvním setu domácím hráčkám úplně odešel příjem, což soupeřkám hodně usnadnilo práci, a tak s přehledem vyhrály. V druhém setu se naše ženy trochu probudily, ale na výhru to zase nestačilo. Soupeřky se už se viděly na konci zápasu, avšak domácí se rozehrály a nedaly jim vůbec žádnou šanci klást odpor, a tak dotáhly tento nerovný boj až ke zkrácené hře. Tie-break měly zpočátku hosté plně ve svých rukou a to už vyhrávaly 10:2, ale na podání došla T. Darmovzalová a dorovnala svým skvělým servisem až na stav 10:8. I přes velkou snahu a bojovnost v poli se domácím nepodařil získat náskok a prohrály 2:3. K druhému zápasu už děvčata z Duhovky nastoupily naprosto koncentrované a plné síly a odhodlání soupeřky porazit. Už od začátku měly jasnou převahu a obětavými zákroky v poli jednoznačně soupeřky v prvním a druhém setu přehrály. Ve třetím setu protihráčky zavelely k odporu a trochu to chtěly zdramatizovat, ale to se jim nepodařilo. Zásluhu na tom měla bezchybná hra hráček a také psychická podpora od fanoušků, kteří vytvořili nádhernou atmosféru. Nad sítí uřadovaly tvrdým útokem smečařky M. Bábíčková, M. Karešová, T. Darmovzalová i K.Švendová, o nekompromisní bloky se postaraly H. Vanžurová a A. Krejčová a skvělými náhrami přispěly E. Bahníčková i V. Charvátová. Společně tedy dotáhly druhé utkání do vítězného konce 3:0.
Zaslal : Igor Šebestík

19.října 2008

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 1:3 (-21,22,-13,-16) 0:3 (-18,-13,-17)
Juniorky se poté také v domácí hale utkaly se soupeřkami ze ŠSK Šlapanice. Trenér Libor Havlík měl k dispozici smečařky J. Vlašicovou, A. Potměšilovou a A. Tichou, blokařky B. Bendovou, L. Celnarovou a E. Doleželovou a nahrávačky A. Fabiánkovou a kapitánku týmu D. Zvařičovou. V prvním utkání se domácím podařilo udržet krok se soupeřkami a vyrovnat stav setů po sérii výborných podání A. Tiché na 1:1.
Autor : Vlaďka Šedá

Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Šanov A 0:3 (-16,-20,-21) 0:3 (-18,-13,-17)
V neděli sehrály další své mistrovské zápasy také kadetky, které hostily na domácí půdě dosud neporažené družstvo Sokola Šanov. Přestože se břeclavské volejbalistky snažily nedát soupeřkám nic zadarmo a bojovaly až do konce, prohrály zejména díky horší přihrávce dvakrát shodně 0:3. Ve sestavě domácích vedené trenérkou Vladanou Šedou dostaly příležitost zasáhnout do hry téměř všechny hráčky velmi širokého kádru domácích: smečařky A. Tichá, M. Bochníčková, N. Tomšejová, M. Backová, G. Romanová a A. Potměšilová, nahrávačky A. Fabiánková, D. Pyskatá, I. Časná a kapitánka D. Zvařičová, blokařky E. Doleželová, B. Bendová a T. Machová a libero M. Peterková.

DDM Mikulov - TJ Jiskra Strážnice A 2:3 (23,-23,-13,22,-13) 3:2 (-23,18,-16,18,9)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
TJ DDM Brno A - SK Duhovka Břeclav A 1:3 (-16,15,-19,-20) 3:1 (24,24,-22,20))

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde