Soutěže - zápasy - 14. - 16.listopadu 2008

Tatran Poštorná vybojoval vítězství nad Starým Městem

I.liga - muži Tabulka
TJ Tatran Poštorná - VSK Staré Město 3:2 (-19,23,-21,20,12)
TJ Tatran Poštorná - Slavia Havířov 0:3 (-22,-18,-19)
  Břeclav (Liv) Volejbalisté TJ Tatranu Poštorná se po delší době mohli představit svým divákům na domácí palubovce, kde přivítali tradičního účastníka I. ligy VSK Staré Město.
Domácí nastupovali s odhodláním prolomit sérii čtyř prohraných zápasů venku. Trenér Petr Baránek poslal na hřiště základní sestavu Svoboda, Pospíšil M., Pospíšil P., Klimeš, Sedalík, Sadílek. Hosté hned v úvodu dali najevo, že jim dlouhodobě patří popřední místo v tabulce, průběžným vedením v setu získali přesvědčivě první set. Změna v podobě příchodu Petra Baránka na nahrávku přinesla oživení v podobě účinnějšího útoku a hra se stala oboustranně vyrovnaná. V dramatické koncovce byli úspěšnější domácí. Ve třetím setu zkušenější soupeř opět dokázal zvrátit vývoj utkání ve svůj prospěch a ujal se vedení 2:1 na sety. Čtvrtý set stal zlomovou částí v utkání, Tatran přinutil výbornou hrou v poli soupeře k vlastním chybám, které se projevili nervozitou, čehož dokázali domácí plně využít a vyrovnat utkání na 2:2. V rozhodujícím pátém setu si domácí dokázali vytvořit několika bodový náskok, který již nepustili a zvítězili v důležitém utkání 3:2. Utkání sledovalo 80 spokojených diváků.
Na druhý den v sobotu hostili poštorenští neméně atraktivního soupeře Slavii Havířov.
Základní sestava z úspěšného předešlého utkání nastoupila i v tomto duelu. Kompaktní celek ze severu Moravy vynikal razancí v útoku a v obraně na bloku, na co domácí těžko hledali zbraň. Zřejmě únava a nedostatečná koncentrace na podání byla hlavní příčinou proč domácí neopětovali tvrdou hru soupeři. Postupné střídání Dušanem Baránkem na smeči i na nahrávce Petrem Baránkem neznamenalo nic víc jak pokračování v bodovém náskoku Havířova v každém setu. Havířov nakonec předčil domácí ve všech činnostech a zaslouženě zvítězil 3:0.
Další utkání volejbalistů bude možné shlédnout již tuto středu 19.11. v 19.00 proti družstvu Volejbalu Brno „B“ v hale při ZŠ v Chárvatské Nové Vsi.
Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Tatran Poštorná - volno
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - volno 0:0 () 0:0 ()

SK Duhovka Břeclav - volno 0:0 0:0
Zaslal : nebyl nalezen

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
TJ Sokol Brno - Husovice A - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-23,-21,-24) 1:3 (-20,-22,13,-20)

16.listopadu 2008

Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka

TJ Jiskra Strážnice A - DDM Mikulov 2:3 (23,-11,-15,23,-7) 1:3 ((-22,18,-21,-17)

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
SK Duhovka Břeclav A - volno 0:0 () 0:0 ()

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde