Zprávy
Email

Turnaj - Břeclavský taléřek 2008- 9.ročník

Informace o turnaji - Tabulky : pořadí - Fotogalerie

Rekonstruované volejbalové antukové kurty Lokomotivy Břeclav zažily v sobotu 28.června první zatěžkávací zkoušku v podobě 9.ročníku volejbalového turnaje smíšených družstev „O BŘECLAVSKÝ TALÉŘEK 2008“. Do turnaje se přihlásilo 9 družstev, které byli rozděleny do tří skupin po třech. Velkými favority byli dva týmy – Grufíci a Mzrzáci. Zatímco Grufíci obhajovali prvenství z posledních dvou ročníků, tým Mrzáků, posílený o Kamila Baránka, chtěl konečně získat „Břeclavský taléřek“ ve svůj prospěch.
Během dopoledních zápasů v základních skupinách bylo jasné, že se oba celky utkají ve finálové skupině o 1. až 3. místo. Grufíci sice ve skupině A ztratili jeden set v zápase s Ježkem, ale s dalším soupeřem si poradili bez problémů. Ve skupině B neztratil tým Hodonína ani set a tak, stejně jako Mrzáci ve skupině C, postoupili do závěrečných bojů o celkové vítězství.
Grufíci hned v prvním zápase s družstvem Hodonína ukázali, že to myslí s obhajobou vážně, když porazili svého soupeře bez problémů 2:0 (25:14, 25:15). Ve druhém zápase finálové skupiny se utkali Mrzáci a Hodonín. Zajímavostí tohoto utkání bylo, že za tým Mrzáků nastoupili hned čtyři Baránci – otec a jeho tři synové – Rudolf, Dušan, Petr a Kamil. Ovšem i takto posílený tým zažil před početným publikem něco co nikdo neočekával. Možná podcenění soupeře nebo nedostatečná koncentrace způsobili, že první set vyhrál Hodonín 25:17. Do druhého setu nastoupili Mrzáci již lépe soustředěni a oplatili soupeři porážku z prvního setu stejným poměrem 25.17. Nicméně ztráta prvního setu znamenala pro Mrzáky, že pokud budou chtít získat celkové vítězství, musí porazit v posledním utkání Grufíky. Poslední zápas turnaj tedy sliboval hodně dramatický boj o první místo. V průběhu prvního setu měli Grufíci mírnou převahu a především lépe zvládnuté koncovce vyhráli set 25:21. Ve druhém setu sice podlehli Mrzákům 23:25, ale díky vítězství v prvním získali Grufíci velmi důležitý bod a tedy i celkové vítězství v turnaji. Do své sbírky „Břeclavských taléřků“ přidali tedy i ten letošní.

690 02 Břeclav
telefonicky 605 783 797, nejpozději v den konání do 8:30 hod.
Systém soutěže : družstvo tvoří min. 2 ženy, systém turnaje bude stanoven podle počtu přihlášených družstev
Startovné (vklad): 360 Kč za družstvo, platí se při prezentaci, každé družstvo zajistí pro utkání vlastní míč, včetně pro rozcvičení
Námitky : možnost podat do 10 min po utkání písemně na vedení turnaje, poplatek 300 Kč připadne pořadateli
Občerstvení : každý účastník turnaje obdrží občerstvení, které je zajištěno v areálu TJ
Patronace : ČSTV, OV OVS
Doprovodná akce : Možnost výletu lodí na Janohrad pro rodinné příslušníky a kamarády.
Odkaz na stránky : přihláška