Tatran Poštorná získal první dvě vítězství v I.lize
Lokomotiva Břeclav zahájila soutěž vítězstvím v Brně.

I.liga - muži Tabulka
TJ Tatran Poštorná - VK EGE České Budějovice 3:1 (20,-27,23,18) Fotogalerie
TJ Tatran Poštorná - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (-19,19,17,17)
V pátek 3.10. měli možnost diváci shlédnout premierové utkání I. Ligy volejbalu mužů TJ Tatranu Poštorná na domácí půdě v hale při ZŠ v Charvátské Nové Vsi.
Soupeř z Českých Budějovic přijel na utkání se 40 min. zpoždění, což se promítlo do úvodu utkání. Domácí Tatran, pod vedením Petra Baránka a Jiřího Fabikoviče, nastoupil v základní sestavě Baránek D., Baránek P., Pospíšil P., Pospíšil M, Fabikovič V., Klimeš a libero Wozár. Hosté po několika minutách předzápasového rozvičení naskočili do utkání a zřejmě to bylo příčinou, že nedokázali vzdorovat domácím, kteří sebejistou hrou zvítězili v úvodní sadě 25:20.
Do druhého setu jihočeši vstoupili již rozehraní na 100 %, což bylo znát i na stavu, vedení 5:2 a 13:9 hostů začalo dělat starosti domácím trenérům. Smečaři se těžko prosazovali proti kompaktnímu bloku na kůlu a hra středem sítě se často nedařila. Neustálé vedení hostů v koncovce setu o dva body burcovalo domácí hlavně v obraně hřiště, což byl jistě klíč k úspěchu. Za stavu 24:24 se bojovalo o každý míč, střídavě úspěšné zásahy obou družstev dávaly výhodu setballového míče oboum týmům, ale ve finále se volejbalové štěstí přiklonilo na stranu soupeře a zvítězil 29:27.
Od třetího setu byl již vidět kvalitní volejbal v podobě obou družstev, oba týmy si sahaly na dno svých sil a předváděli divákům pohledný volejbal. Tatran si bedlivě střežil stav a snažil si zachovávat průběžné vedení. Motorem družstva byl Fabikovič a Milan Pospíšil, kteří brali na sebe zodpovědnost v rozhodujících chvílích. Soupeř udělal v koncovce dvě nevynucené chyby a to je stálo set. Tatran vedl 2:1 na sety. Tento stav byl zlomem v utkání a čtvrtý set byl již jasnou záležitostí domácích, vedení 18:12 a 22:13 nedávalo nijakou naději na zvrat utkání. Vítězství 3:1 udělalo radost 80 divákům, kteří opět našli cestu na prvoligový volejbal.
V sobotu si opět na domácí půdě změřil Tatran své síly s družstvem z Havlíčkova Brodu. Toto družstvo nebylo tak kompaktním celkem jako družstvo z předešlého utkání, avšak sestava Maruška, Fabikovič, Svoboda, bratři Pospíšilové, Baránek D. a libero Wozár nezachytila bojovný nástup hostí. Trenér Dušan Baránek pozměnil do druhého setu sestavu, na hřiště přišel Klimeš, Vilda T., ale i tato změna nebyla úspěšnou, až po příchodu zpět Dušana Baránka a úspěšným útokem Milana Pospíšila z hlavního kůlu se začalo utkání vyvíjet ve prospěch domácích. Přidal se Fabikovič s blokem na síti a Klimeš tvrdým útokem středem sítě a to byl ten správný recept, který naordinovali trenéři. Vítězství v obou následujících setech 25:17 a 25:17 byly tomu patřičným důkazem. Tatran si připsal za první dvě domácí utkání plný počet bodů. Utkání shlédlo asi 70 diváků.

Junioři odehráli doma dvě utkání s TJ Sokolem Šlapanice. Mladí volejbalisté neuspěli ani v jednom z duelu a prohráli jednoznačně dvakrát 3:0.
K dalšímu utkání nastoupí muži k jedinému zápasu o víkendu a to na půdě soupeře v Jablonci nad Nisou.
Autor : Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
TJ Tatran Poštorná - TJ Sokol Šlapanice u Brna A 0:3 (-16,-23,-22) 0:3 (-14,-20,-17)

Autor : autor nebyl nalezen

Krajský přebor I.řída - ženy Tabulka
VSK Univerzita Brno B - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (-10,25,-21,-18) 1:3 (-15,-15,25,-11)
Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav A po výborných výsledcích z přípravných turnajů jely 4.října 2008 k prvnímu utkání nové sezony KP I.třídy žen na palubovku Univerzity Brno B. Do Brna odjela Lokomotiva v kompletní sestavě. Do prvního setu poslal hostující trenér Rudolf Baránek tuto šestici: nahravačku Lucíu Slobodovou, smečařky Lenku Fabikovičovou, Janu Pavelkovou, blokařky Ivanu Luckou, Šárku Rylichovou , univerzálku Terezu Hunkařovou a libero Hanu Molákovou. První set zahájila výborným podáním hostující nahrávačka, kterou skvěle doplnily blokařky. Pro tým Univerzity bylo v úvodu zápasu takřka nemožné dostat míč na polovinu Břeclavanek, které už vedly 8:0. Takto rozehraný první set Lokomotiva po třinácti minutách vyhrála 25:10. Po tak rychle vyhraném prvním setu nastoupily hráčky Lokomotivy do druhé sady ne zcela koncentrované. Hra se vyrovnala a druhý set v koncovce vyhrála Univerzita 25:23. To přimělo hostující trenéra pozměnit sestavu. Postupně přišly na hřiště také smečařky Monika Panajotovová s Radkou Blažkovou , které pomohly hostujícímu týmu vyhrát následující sety a tím i celý zápas.

Po nezbytné přestávce nastoupily oba celky k druhému zápasu. V úvodním setu dal trenér Lokomotivy příležitost další smečařce Marcele Křížové. Ta si vedla výborně a jistými údery získávala body v důležitých částech hry. Břeclavské volejbalistky odehrály první dva sety v herní pohodě a oba vyhrály 25:15. Zato ve třetím setu si zase vybraly slabou chvilku a nedokázaly bodovat v rozhodujícím úseku hry a prohrály 19:25. Tento herní výpadek plně nahradily ve čtvrtém setu, který jednoznačně vyhrály 25:11. Průběh tohoto setu umožnil získat další herní zkušenosti druhé nahrávačce Martině Rabušicové a blokařce Romaně Lucké, které dobře zvládly koncovku zápasu a přispěly k druhému vítězství. Plným ziskem bodů se volejbalistky Lokomotivy Břeclav dostaly na čelo tabulky, kde by se rády pohybovaly po celou sezonu. Zda se jim to bude dařit, se mohou diváci přesvědčit už příští sobotu 11.října 2008 od 10 hodin v Charvátské Nové Vsi, kde hostí DDM Brno B.
Autor : Ivan Rylich

SK Duhovka Břeclav - VK Moravská Slávia Brno B 2:3 (-23,19,-21,22,-8) 2:3 (22,-19,17,-16,-10)
V sobotu 4. října 208 sehrály ženy SK Duhovky Břeclav svůj první zápas v Krajském přeboru I. třídy. Jejich prvním soupeřem byl tým VK MSK Brno ,,B“, se kterým držela děvčata Duhovky krok a první set prohrála v nejtěsnějším rozdílu dvou bodů 25:23. V dalším setu Duhovka zlepšila hru a nad Brnem zvítězila 25:19. Vyrovnané síly obou družstev přivedly zápas do rozhodujícího pátého setu. Ten se pro hráčky Duhovky nevyvíjel dobře a nakonec po vlastních chybách tento rozhodující set prohrály 8:15. Do dalšího zápasu nastoupily domácí hráčky s cílem zlepšit hru a zahrát si pěkný volejbal. To se jim dařilo a první set vyhrály 25:22. V dalším setu se ale ujaly slova hráčky Brna a druhý set vyhrály. Druhý zápas dospěl opět do pátého setu, který děvčata opět nedokázala vyhrát a podlehla Brnu 10:15. I přes prohru v obou zápasech hráčky předvedly dobrý výkon, který budou chtít v dalších zápas určitě využít.
Autor : Eva Bahníčková

Krajský přebor - juniorky - skupina B Tabulka
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Brno - Husovice A 0:3 (-10,-18,-21) 0:3 (-11,-20,-20)

05.října 2008

Krajský přebor - kadetky - skupina A Tabulka
DDM Mikulov - TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (-21,16,-16,20,10) 3:0 (18,18,20)
článek nebyl nalezen
Autor : nebyl nalezen

Krajský přebor - kadetky - skupina B Tabulka
SK Duhovka Břeclav A - nehraje 0:0 () 0:0 ()

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde