Okresní volejbalový svaz Břeclav ZPĚT
Aktuality
Kalendář akcí
Soutěže 2010/2011
Okresní soutěže
Kontakty
Dokumenty
Výbor OVS 2010
Komise rozhodčích
Disciplinární komise
STK
Odkazy
Historie
Archív
Zprávy
Email
Český volejbalový svaz - homepage

Archiv zpráv 2007

31.12.2007 PF 2008.
Všechno nejlepší, hodně zdraví, školních a pracovních úspěchů v roce 2008 přeje všem volejbalistům a volejbalovým nadšencům výbor Okresního volejbalového svazu v Břeclavi.
(ak)
26.12.2007 Turnaj mixů.
V neděli 26.prosince 2007 v hale TJ Lokomotiva Břeclav další turnaj letošního seriálu turnajů smíšených družstev, opět za účasti 11 družstev. Vítězství si odnesli Grufíci Břeclav. Celý článek.
(ak)
22.12.2007 Soutěže
Žákyně SK Duhovky Břeclav hostily v tělocvičně ZŠ Na Valtické I.skupinu krajského přeboru - mimo jiné zatím neporažené žákyně PSK Přímětice. Duhovka sice Přímětice neporazila (0:2), ale s dalšími družstvy (ZŠ Vejrostova 2:0 a ZŠ Novolíšeňská 2:0) si již poradila na výtečnou a udržela se v I.skupině.
(ak)
16.12.2007 Soutěže
Tatran Poštorná v posledním letošním utkání zvítězil doma nad Sokolem Hrotovicemi a bodově se dotáhli na druhé Bučovice, za vedoucím Brnem zaostávají o jeden bod. Junioři Tatranu dovezli dvě vítězství z Vyškova.
Celý článek
(ak) Článek zaslal Libor Vilda (Tatran Poštorná)
16.12.2007 Okresní přebor
V tělocvičně na Gymnáziu Mikulov se odehrál turnaj 2.kola okresního přeboru mužů. Vítězstvím na turnaji si Pohořelice upevnily vedení v čele tabulky. Celý článek
(ak)
15.12.2007 Vánoční turnaj
V hale TJ Lokomotiva Břeclav se uskutečnil jedenáctý ročník "Vánočního turnaje ASPV smíšených družstev", který pořádali Pumpaři Poštorná. Konečné pořadí, výsledky a fotogalerii najdete zde
(ak)
13.12.2007 Co se děje o víkendu.
SOBOTA : Muži Tatranu Poštorná uvítají od 10.00 na domácí půdě poslední celek II.ligy družstvo Sokol Hrotovice. Je to poslední utkání před "pololetní" přestávkou. V hale TJ Lokomotiva Břeclav se uskuteční jedenáctý ročník "Vánočního turnaje ASPV smíšených družstev", který pořádají Pumpaři Poštorná. Turnaje se zúčastní 12 týmů nejen z ČR, ale také družstva ze Slovenska a Maďarska.
NEDĚLE : V Mikulově se hraje druhý turnaj okresního přeboru mužů. Poslední utkání podzimní části sehrají na domácích palubovkách kadetky DDM Mikulov a SK Duhovky Břeclav.
(ak)
09.12.2007 Soutěže.
Muži Tatranu Poštorná (II.liga) dovezli ze severní Moravy jedno vítězství a prohru a jsou na 4.místě v tabulce o skóre za Bučovicemi a Drásovem. Junioři doma opět vyhráli oba zápasy a drží druhé místo.
Ženy Lokomotivy Břeclav (KP I) doma porazili dvakrát 3:1 Juliánov a jsou v polovině soutěže na druhém místě. Celý článek.
(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).
08.12.2007 Turnaj mixů.
V sobotu se uskutečnil 8.Mikulášský turnaj smíšených družstev. Turnaj byl zařazen do okresního přeboru mixů jako turnaj kategorie B. Vítězem se stal tým Armádní sbor z Brandýsa nad Labem. Celý článek.
(ak)
02.12.2007 Soutěže.
Muži Tatranu Poštorná (II.liga) dovezli z Moravských Budějovic čtyři body za vítězství dvakrát 3:2 a udrželi 3.místo v tabulce o skóre za Bučovicemi, na vedoucí celek Sokola Brno ztrácí jeden bod. Junioří doma vyhráli oba zápasy nad Lokomotivou - Ingstav Brno a jsou na druhém místě KP.
Ženy Lokomotivy Břeclav (KP I) v Blansku první zápas vyhrály 3:1, druhý prohrály v tie-breaku 2:3 Celý článek.
(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).
25.11.2007 Turnaj mixů.
V neděli 25.listopadu 2007 v hale TJ Lokomotiva Břeclav další turnaj letošního seriálu turnajů smíšených družstev, tentokrát za účasti 11 družstev. Třetí turnaj - třetí vítěz , tentokrát jsou to Grufíci Břeclav. Celý článek.
(ak)
25.11.2007 Soutěže.
17.listopadu 2007 odehrál Tatran Poštorná předehrávané utkání v Letovicích, Lokomotiva Břeclav prohrála obě utkání s DDM Brno, v neděli 18.listopadu 2007 dovezla děvčata DDM Mikulov první vítězství z nového Lískovce. 24.listopadu hala TJ Lokomotivy Břeclav viděla čtyři utkání domácích celků - ženy vyhrály nad Kuřimí, juniorky prohrály s DDM Brno. Celý článek.
(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).

11.11.2007 Soutěže.
V neděli byl zahájen okresní přebor mužů za účasti čtyř týmů - TJ Pálava Mikulov, TJ Sokol Kobylí, TJ Sokol Pohořelice a SK Duhovka Břeclav. Celý článek.
(ak)

10.11.2007 Soutěže.
Ženy Lokomotivy Břeclav zvítězily ve dvojutkání hraném netradičně v hale na ZŠ Charvatská Nová Ves nad Moravskou Slávií Brno dvakrát 3:0 a posunuly se na druhou příčku v tabulce krajského přeboru I.třídy a jako nováček této soutěže pokračují v úspěšném tažení. Celý článek
Volejbalisté Tatranu Poštorná odjížděli do Bučovic. První zápas sice prohráli 0:3, ale ve druhém zápase porazili domácí 3:1 a udrželi si druhou pozici v tabulce II.národní ligy právě za Bučovicemi. Celý článek.
(ak) Článek zaslal Libor Vilda (Tatran Poštorná).

10.11.2007 Historie.
Doplněna fotogalerie historických fotografií z Lokomotivy (autoři : p.Klim a p.Fučík) .... Celý článek.
(ak)

05.11.2007 Soutěže.
Vítězství Tatranu Poštorná nad SKP Holešov (muži) a Sokolem Střelice (junioři), Lokomotiva Břeclav zvítězila na palubovce Univerzity Brno, Duhovce Břeclav se o víkendu nedařilo, kadetky z DDM Mikulov stále čekají na vítězství .... Celý článek.
(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).

28.10.2007 Turnaj mixů.
V neděli 28.října 2007 v hale TJ Lokomotiva Břeclav další turnaj letošního seriálu turnajů smíšených družstev.
Celý článek.
(ak)
27.10.2007 Soutěže.
Vítězství Tatranu Poštorná v Brně, Lokomotiva Břeclav v KP II přezimuje na druhém místě za Duhovkou Břeclav .... Celý článek.

(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).

14.10.2007 Soutěže.
Úspěšný víkend  Tatranu Poštorná, Lokomotiva Břeclav úspěšná v KP I, návrat SK Duhovky Břeclav na čelo KP II .... Celý článek.

(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).

07.10.2007 Soutěže.
O tomto víkendu se do soutěží zapojila všechna družstva Břeclavska hrající soutěže krajských přeborů a druholigový Tatran Poštorná.... Celý článek.

(ak) Články zaslali Ivan Rylich (Lokomotiva Břeclav), Libor Vilda (Tatran Poštorná).

05.10.2007 Soutěže.
Po čtrnácti dnech se o tomto víkendu opět rozjíždí další část krajských přeborů, včetně dalších soutěží.
V Břeclavi můžou příznivci volejbalu navštívit hned čtyři utkání - SSK Břeclav hostí Sokol Marefy ( antukové kurty U splavu ), Tatran Poštorná B se utká v okresním derby se Sokolem Kobylí ( antukové kurty Tatran Poštorná ), ženy Duhovky Břeclav přivítají volejbalistky ze Židenic ( tělocvična ZŠ Valtická ) a juniorky Lokomotivy Břeclav ( hala TJ Lokomotiva Břeclav na Veslařské) nastoupí proti Sokolu Jehnice.
Na domácím hřišti hrají také ženy Sokola Pohořelice, přivítají ženy Sokola Jehnice.
V sobotu zahájí druholigovou soutěž muži Tatranu Poštorná A - odjíždí do Drásova. Junioři Tatranu Poštorná začínají sezónu v Holubicích.
Volejbalistky Lokomotivy Břeclav mají v současné době dva týmy žen, přičemž "Áčko" v sobotu odjíždí do Rosic, kde odehrají první utkání KP I.třídy. Tým "B" v neděli jede do Přímětic k dalšímu dvojutkání KP II.třídy.
V neděli od 13.00 zahájí svoje účinkování v krajském přeboru kadetky z DDM Mikulov ( tělocvična Gymnázia Mikulov ) - utkají se doma s SK Nový Lískovec.
Rozpis všech domácích utkání do konce roku 2007 naleznete zde.
(ak)

04.10.2007 Soutěže.
Na této stránce najdete seznam družstev z okresu Břeclav hrajících soutěže a jejich oficiální soupisky.

Děje se něco ve vašem volejbalovém okolí ? Pořádáte volejbalový turnaj ? Nenechávejte si tuto informaci jenom pro sebe. Tyto stránky jsou i pro vás. Pokud máte zájem o zveřejnění informací o volejbalovém dění ve vašem okolí na těchto stránkách, zašlete tuto informaci na tento email ovsbreclav@tksoft.cz.
(ak)

30.09.2007 Krajské přebory.
Zatímco soutěže dospělých měly o víkendu pauzu, rozjel se v sobotu další krajský přebor - tentokrát v kategorii žákyň. Okres zastupují dva kluby - SK Duhovka Břeclav se dvěma týmy a Sokol DDM Pohořelice. Výsledky kvalifikačních turnajů najdete zde.
(ak)
23.09.2007 Turnaj mixů.
V neděli 23.září 2007 v hale TJ Lokomotiva Břeclav zahájil letošní seriál turnajů smíšených družstev.
Celý článek.
(ak)
22.09.2007 Krajské přebory.
Odehráno další kolo krajských přeborů - Tatran Poštorná "B" i Sokol Kobylí byli krůček od prvního vítězství v soutěži. Celý článek.
(ak)
16.09.2007 Turnaj mixů.
V neděli 23.září 2007 zahajuje letošní seriál turnajů smíšených družstev. První turnaj se hraje v hale TJ Lokomotiva Břeclav od 9.00. Další informace o těchto turnajích zde nebo na stránkách TJ Lokomotiva Břeclav.
(ak)
16.09.2007 Krajské soutěže.
SSK Břeclav dobývá první pozici v krajském přeboru mužů, v přeboru žen vede nadále Duhovka Břeclav, Lokomotiva Břeclav se posunuje na druhé místo, Kobylí a Tatran Poštorná B zatím bez vítězství.
Celý článek.(ak)
09.09.2007 Krajské soutěže. V sobotu se odehrálo břeclavské derby mezi volejbalistkami TJ Lokomotiva Břeclav a SK Duhovka Břeclav. Kdo přišel na toto utkání, určitě odcházel spokojen, neboť oba týmy se postaraly o velmi dramatické sportovní zážitky. Informace o průběhu obou zápasů naleznete zde.(ak)
05.09.2007 Krajské soutěže. V sobotu uvítají ženy TJ lokomotiva Břeclav na domácí palubovce družstvo žen z SK Duhovka Břeclav. Břeclavské derby slibuje zajímavý zápas. Domácí hráčky z Lokomotivy sice prohrály úvodní těžké dvojutkání proti Husovicím, ale v dalším dvojutkání v Pohořelicích tamní hráčky snadno převálcovaly. Děvčata z Duhovky ve čtyřech odehraných zápasech neztratila ještě ani set. Výbornou atmosféru určitě podpoří příznivci obou týmů.
Začátek první zápasu je v 10.00 hodin a hraje se v hale TJ Lokomotiva Břeclav.
Na zápas byl delegován jako rozhodčí pan Ivan Ryšavý z Hustopečí. (ak)
02.09.2007 Okresní soutěže. Návrh na okresní soutěž smíšených družstev.
01.09.2007 Krajské soutěže. Břeclavské derby pro Slovácký sportovní klub. Další informace a fotky z břeclavských zápasů.
25.08.2007 Krajské soutěže. Krátké informace a fotky z břeclavských zápasů.
24.08.2007 Zahájení krajských soutěží dospělých. V sobotu 25.srpna 2007 odehrají svá úvodní utkání muži i ženy v krajských soutěžích. A protože bychom rádi více informovali zápasech družstev z našeho okresu, na této stránce Krajské přebory najdete informace o domácích zápasech jednotlivých týmů.
23.08.2007 Historie volejbalu na okrese Břeclav.
Pokud vás zajímá něco z historie volejbalu na našem okrese, tak se podívejte na tuto stránku Historie
11.08.2007 Další vítězství Grufíků - tentokrát na jubilejním 10.ročníku Memoriálu Ivana Pláteníka . Zde najdete fotky z turnaje
04.08.2007 Volejbalisté TJ Tatranu Poštorná obhajovali loňské vítězství na 35.ročníku Memoriálu Petra Zemánka . Zde najdete fotky z turnaje
30.06.2007 V sobotu 30.června 2007 se na antukových kurtech TJ Lokomotiva Břeclav uskutečnil 8.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev Břeclavský taléřek 2007. Turnaj se odehrál v rámci oslav 80.výročí volejbalu na okrese Břeclav. Tentokrát přálo pořadatelům počasí a tak se turnaje zúčastnilo deset družstev. Družstva se nejprve utkala ve dvou pětičlených skupinách. Ve skupině A se sešlo pět týmů výkonnostně vyrovnaných a tak nebylo do posledního zápasu jasné kdo postoupí do finálových zápasů na prvních třech místech. O tom že z prvního místa postoupí Mrzáci rozhodlo jejich vítězství nad týmem Smršť. O druhém pořadí pro tým Co chceš při rovností bodů s týmem Smršť rozhodl vyšší počet vítězných míčů. Ve skupině B byl již na začátku víceméně jasný uchazeč o první místo. V této skupině jasně kralovali loňští obhájci Grufíci a po hladkých výhrách ve skupině tuto prognózu potvrdili. Ve finálových zápasech se projevila lepší výkonnost týmů ze skupiny A  - Co chceš, Smršť, Kyberneti a obsadili v konečném pořadí 3., 5. a 7. místo. V zápase o první místo se tedy utkali, stejně jako v minulém ročníku Grufíci a Mrzáci.  Po celkem jednoznačném průběhu zvítězili Grufíci 2:0 (25:16, 25:15) a přidali do své sbírky další "Břeclavský taléřek".
11.06.2007 Jednání OVS Břeclav - pozváni zástupci oddílů z okresu Břeclav na zaškolení pro práci s VIS - Jindřich Oulehla
14.05.2007 Jednání OVS Břeclav - soutěže 2007 / 2008
rozpočet 2007
svolání zástupců oddílů k VISu (Volejbalový informační systém) na 11.06.2007
3.6.2007 se koná v Brně aktiv zástupců oddílů hrajících krajské soutěže
16.04.2007 Jednání OVS Břeclav - koncepce soutěží 2007 / 2008,
pomoc při organizování turnajů "Břeclavský taléřek 2007", "Memoriály v Kobylí 2007"
návrh nové koncepce řízení činnosti OVS
zahájení příprav na oslavy 80.výročí volejbalu na okrese Břeclav - 28.září - VOLEJBALOVÝ DEN
19.03.2007 Jednání OVS Břeclav
05.03.2007 V pondělí 5.března 2007 se uskutečnila konference Okresního volejbalového svazu v Břeclavi. Na konferenci jsme přivítali zástupce Jihomoravského KVS pana Antona Švédu a zástupkyni ASPV paní Oldřišku Wegielovou. Na úvod přednesl zprávu o činnosti za uplynulý rok předseda pan Milan Tomášek. Ve své zprávě obzvláště vyzvedl navázání bližší spolupráce s OVS Znojmo především při organizaci Volejbalového dne v Mikulově u příležitosti oslav 85.výročí českého volejbalu. Dále zdůraznil nutnost zkvalitňování informovanosti veřejnosti o činnosti svazu a dění ve volejbale nejen prostřednictvím tiskovin, ale především pomocí internetu. V loňském roce byly zprovozněny internetové stránky a je potřeba zlepšovat jejich aktuálnost. Neméně důležitou oblastí bylo zhodnocení probíhajících okresních soutěží, především v kategorii mužů a mládeže. Zatímco soutěž mužů již nachází své místo a stabilizuje se, u soutěže žákyň a kadetek se její podoba stále hledá., především díky termínovým kolizím. Nejožehavějším bodem je ovšem otázka financování činnosti okresního volejbalového svazu, neboť jediným zdrojem financování jsou prostředky vybrané z licenčních poplatků od hráčů hrajících okresní soutěže a funkcionářů působících na okrese. Obzvláště tento bod velmi diskutován, neboť se v loňském roce nepodařilo realizovat stanovené záměry v této oblasti a jenom díky sponzorským darům bylo možné realizovat akce v uplynulém roce.
V letošním roce slaví volejbal na okrese Břeclav 80.výročí. U příležitosti tohoto výročí chce svaz opět uspořádat Volejbalový den a navázat spolupráci také s okresem Hodonín.
04.03.2007 Vítězem 4.kola okresního přeboru mužů, které se hrálo v hale na ZŠ Velké Pavlovice, se opět stalo družstvo  TJ Pálava Mikulov, když porazili své soupeře  TJ Sokol Pohořelice 2:0, SK Duhovka Břeclav 2:1 a TJ Sokol Kobylí 2:0. Hráči TJ Sokol Pohořelice  se druhým místem přiblížili k prvnímu místu, za kterým zaostávají pouze o jeden bod. Na dalších místech se umístily týmy TJ Sokol Kobylí a SK Duhovky Břeclav. Za pozornost stojí první vyhraný set družstva SK Duhovky Břeclav v této soutěži.
Výsledky zde


TJ Sokol Kobylí

TJ Sokol Pohořelice

TJ Pálava Mikulov

SK Duhovka Břeclav
21.02.2007 Česko-slovenský pohár žen 2007 vyhrálo VK KP Brno
20.února 2007 - článek na iDnes
VK KP Brno - OMS Senica 3:0 (21, 23, 20)
PVK Olymp Praha - Slávia UK Bratislava 3:1 (-19, 19, 19, 23)

21.února 2007 - článek na iDnes
OMS Senica - Slávia UK Bratislava 3:0 (23, 18, 15)
VK KP Brno - PVK Olymp Praha 3:2 (14, -21, -19, 29, 10)

14.02.2007 Mikulov opět uvidí špičkový volejbal
V Městské sportovní hale Mikulov se ve dnech 20. a 21. února 2007 koná každoroční volejbalový turnaj žen o Česko-Slovenský pohár. Účastníky tohoto turnaje jsou finalisté Českého a Slovenského poháru.

Letošními účastníky jsou - VK KP Brno (mistryně ČR 2005/2006) a PVK Olymp Praha (vítěz Českého poháru 2006/2007)
a finalistky ze Slovenska - OMS Senica (mistryně Slovenska 2005/2006 a vítěz Slovenského poháru) a Slávia UK Bratislava.

PVK Olymp Praha obhajuje vítězství z roku 2005 a 2006.

Program turnaje :
úterý 20. 2. 2007
17:00 VK KP Brno - OMS Senica
19:00 PVK Olymp Praha - Slávia UK Bratislava

středa 21. 2. 2007
16:00 poražená družstva o 3. místo
18:00 vítězná družstva o 1. místo
28.01.2007 Ve sportovní hale ZŠ Charvatská Nová Ves se odehrál turnaj III.kola okresního přeboru mužů ve volejbale. Vítězi tohoto kola se stali volejbalisté TJ Pálava Mikulov, když porazili své soupeře SK Duhovka Břeclav 2:0, TJ Sokol Pohořelice 2:0 a TJ Sokol Kobylí 2:0. Hráči TJ Sokol Kobylí si druhým místem upevnili vedení v soutěži. Na dalších místech se umístily týmy TJ Sokol Pohořelice a SK Duhovky Břeclav. Domácí tým SK Duhovky Břeclav, i když skončil opět poslední, dokázal tentokrát své soupeře i potrápit.
Výsledky zde