Krajské přebory - domácí zápasy - 8.září 2007

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde
JM-JRI-B - junioři KP     2-M-C - muži 2.liga skupina C

Volejbalistky Lokomotivy a Duhovky se rozešly smírně.

V sobotu přivítaly volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav na své palubovce ženy SK Duhovky Břeclav.

TJ Lokomotiva Břeclav – SK Duhovka Břeclav 1:3 (25:21, 22:25, 14:25, 21:25)

V prvním setu úvodního zápasu měly domácí hráčky po celou dobu setu mírný náskok a získaly tento set poměrem 25:21. Ve druhém setu si Lokomotiva postupně získávala mírný náskok, ovšem za stavu 7:4 pro Lokomotivu po úspěšném útoku Michaely Bábíčkové šla děvčata Duhovky na podání a velmi kvalitní hrou – útok a blok, strhla vedení na svou stranu a šňůrou 12 bodů prakticky rozhodla o osudu tohoto setu. Hráčky Lokomotivy pouze v závěru setu odvrátily 5 setbolů, když využily slabší chvilky Duhovky a šesti body v řadě upravily stav skóre na 22:25. Ve třetím setu patřilo od počátku vedení hráčkám Duhovky, když hráčky Lokomotivy nedokázaly najít recept na velmi účinné bloky Duhovky, především Hanky Vanžurové. Blokařky Duhovky ve střední části setu uhrály z této činnosti pět bodů. Vysokou prohru domácích v tomto setu 14:25 způsobilo především netaktický výkon nahrávaček. Čtvrtý set zahájila lépe Duhovka, kdy získala pětibodový náskok. Hráčky Lokomotivy ale zlepšeným výkonem dokázaly do poloviny setu toto manko smazat a stav setu vyrovnat. Ovšem za stavu 14:14 šly na podání hráčky Duhovky a díky kvalitnímu podání Hanky Vanžurové (dva přímé body z podání) získaly volejbalistky Duhovky náskok, který si udržely až do konce setu. Domácí hráčky prohrály set 21:25 a celý zápas 1:3.

TJ Lokomotiva Břeclav – SK Duhovka Břeclav 3:2 (19:25, 30:28, 11:25, 25:20, 16:14)

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s pokynem výrazně zlepšit hru nahrávaček a tedy i útok. Průběh první poloviny úvodního setu tomu nasvědčoval, ovšem druhá polovina setu patřila opět hráčkám Duhovky a ty zvítězily 25:19. Do druhého setu hráčky Lokomotivy doslova vlétly a velmi rychle získaly náskok šesti bodů. Hráčky Duhovky ale dokázaly postupně tento náskok vymazat a od stavu 14:14 byl stav až do konce setu vyrovnaný. Ovšem závěr setu zdramatizovala obě družstva. Nejprve hráčky Lokomotivy odvrátily tři setboly Duhovky a dvěma body se dostaly do vedení 26:27. Ovšem tento setbol nevyužily a hráčky Duhovky opět dvěma body otočily skóre na svou stranu. Když už to vypadalo na vítězství Duhovky, obzvláště když na saku byla největší opora týmu Hanka Vanžurová, podařilo se hráčkám Lokomotivy právě tuto hráčku zablokovat a následným bodovým útokem Terezy Hunkařové opět otočit skóre na svou stranu. Po nevydařeném příjmu Duhovky získala Lokomotiva vítězství v setu 30:28. Třetí set výrazně ovlivnil velmi rychlý nástup Duhovky, když získala sedmibodový náskok, kdy ani ojedinělé útoky hráček Lokomotivy nedokázaly soupeřky zabrzdit. Duhovka kvalitním útokem a několika přímými body z podání získala set ve svůj prospěch 25:11.
Kdo očekával, že čtvrtý set bude jednoznačnou záležitostí pro Duhovku, byl velmi překvapen.
Úvod setu díky útokům Hunkařové a Ivany Lucké patřil Lokomotivě. Domácí hráčky ale připustily velmi záhy srovnání a po špatném podání domácích se dostala na podání hráčka Duhovky Vanžurová a třemi přímými body z podání přinutila vzít domácího kouče Baránka oddechový čas. Po oddechovém čase za stavu 7:5 pro Duhovku zavelela k útoku kapitánka domácích Ivona Lamrová a dvěmi tvrdými útoky skóre srovnala. Další tři body ale uhrály hračky Duhovky, přesto ani ony nedokázaly toto vedení udržet a nepřesnou hrou v poli nabídly soupeřkám srovnání stavu na 10:10. Za stavu 11:11 šla na podání Ivona Lamrová a kvalitním servisem (3 přímé body) vytvořila spolu s Ivanou Luckou (3 body z útoku) osmibodový náskok, na který děvčata Duhovky dokázala zareagovat jenom stažením tohoto náskoku na tři body. Ovšem tento náskok hráčky Lokomotivy dokázaly udržet a vítězstvím v setu 25:20 srovnaly stav utkání na 2:2.
Pátý set zahájily lépe hráčky Duhovky, když v jeho úvodu získaly tříbodové vedení. Za stavu 3:0 pro hosty domácí hráčky konečně získaly podání. Také díky dvěma bodovým útokům Ivany Lucké hráčky Lokomotivy přešly do vedení 4:3. Za této situace si vzal oddechový čas kouč Duhovky. Střídání stran proběhlo za vedení Duhovky 8:7. Nejprve Lokomotiva skóre srovnala, ale po zkaženém podání domácí hráčky Šárky Rylichové získala Duhovka další dva body a vedení 11:8. Za stavu 13:11 pro Duhovku si vybrala hráčka Duhovky do této doby výborně hrající Michaela Bábíčková svou slabší chvilku a rázem bylo srovnáno. Ovšem nevydařený útok Lokomotivy přinesl první mečbol Duhovce. Domácí hráčka Lamrová nejprve úspěšným útokem srovnala, následně úspěšný bloku Lokomotivy znamenal mečbol pro domácí. Domácí hráčky jej ihned využily, když získaly bod přímo z podání a zvítězily v pátém setu 16:14 a tedy celkově v zápase 3:2.

O výbornou atmosféru se postarali především fanoušci Duhovky, kteří svou hlasitou podporou vytvořili hostům téměř domácí prostředí. Fanoušci domácího týmu se probudili až v druhé části druhého zápasu a určitě pomohli volejbalistkám Lokomotivy k jejich vítěznému tažení. I když na místní poměry bylo dosti diváků, je jenom škoda, že si jich nenašlo cestu do haly více, především z řad mladších hráček domácího týmu, neboť k vidění byl velmi zajímavý volejbal.

V krajském přeboru mužů se utkali na domácí antuce volejbalisté TJ Tatran Poštorná „B“ s týmem TJ Hrušky (Vyškov). Ani v tomto dvojutkání družstvo složené převážně z juniorů nenašlo recept na vítězství a v prvním zápase prohráli 0:3 (21:25, 21:25, 27:29). Ve druhém zápase, který prohráli 1:3 (21:25, 25:22, 22:25, 29:31), se podařilo vyhrát alespoň jeden set.

Volejbalisté TJ Sokol Kobylí přivítali břeclavský tým SSK Břeclav. Břeclaváci si po vítězství dvakrát 3:0 odvezli z Kobylí čtyři body.

Ženy TJ Sokol Pohořelice zavítaly do Znojma, kde se utkaly s tamním béčkem VK Znojmo-Přímětice. První zápas 1:3 sice prohrály, ovšem v odpoledním zápase si připsaly vítězství 3:2.