Krajské přebory - domácí zápasy - 15.září 2007

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde
JM-JRI-B - junioři KP     2-M-C - muži 2.liga skupina C

SSK Břeclav vede krajský přebor.

Volejbalisté SSK Břeclav odehráli v sobotu 15.9.2007 další dvojzápas krajského přeboru proti TJ Sokol Hodonín.

SSK Břeclav – TJ Sokol Hodonín 3:1 (25:20, 25:15, 21:25, 25:18)

Proti zkušenému domácímu týmu nastoupili hosté v silně omlazené sestavě. Po celý úvodní set drželi hosté krok s domácími, ale v koncovce se projevila větší zkušenost břeclavských hráčů a ti zvítězili 25:20. Ve druhém setu hosté už vůbec nestačili a tak si domácí připsali snadné vítězství 25:15. Třetí set byl ovšem poznamenán řadou nevynucených chyb domácího celku, kdy dovolili soupeři náskok až pěti bodů. Vývoj tohoto setu již nepodařilo do konce setu otočit a domácí prohráli 21:25. Ve čtvrtém setu ovšem břeclavští hráči na svého soupeře doslova vlétli a především útoky Michala Duhonského získali devítibodový náskok. Uprostřed setu si hráči SSK opět vybrali slabší chvilku a dovolili soupeři náskok snížit. V koncovce setu, kdy Hodonín snížil až na tři body, útoky Igora Pavlova a Michala Duhonského ovšem rozhodli o svém vítězství 25:18 a celkově 3:1 na sety.

SSK Břeclav – TJ Sokol Hodonín 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

Do druhého zápasu hráči SSK nastupovali s předsevzetím nedovolit podobný vývoj jako v prvním zápase. V úvodu prvního setu opět získali náskok, ovšem za stavu 10:7 nekvalitním příjmem dovolili soupeři srovnat. Soupeř nevyužil tohoto zaváhání domácích a ti několika přesnými útoky získali postupně náskok sedmi bodů. Tento náskok udrželi domácí až do konce setu, když set ukončil těžkým útočným úderem z téměř nulového úhlu Jaroslav Dvořáček. Domácí zvítězili 25:18. Druhý set měl naprosto stejný průběh, ale za stavu 14:9 došlo ke zranění nahrávače SSK Roberta Schmidta. Na hřišti jej nahradil Milan Pospíšil, který pokračoval v kvalitních výkonech svého předchůdce a svými nahrávkami dovedl tým k vítězství 25:20. V první části třetího setu získávali mírnou převahu hodonínští hráči, jakoby chtěli zopakovat třetí set prvního zápasu. Nicméně domácí útočnou hrou tento průběh nepřipustili, získali vedení na svou stranu a útoky nejlepšího hráče na hřišti Michala Duhonského zvítězili opět 25:20. Celkově 3:0 na sety.

Těmito dvěmi vítězstvími se dostali hráči SSK Břeclav do čela v tabulce krajského přeboru mužů. Hráči Sokola Kobylí a Tatranu Poštorná B ani v tomto kole zatím na vítězství nedosáhli.  Antonín Kraicinger

Další výsledky krajského přeboru
TJ Tatran Hrušky - TJ Sokol Kobylí 3:0, 3:0
TJ Jiskra Strážnice – TJ Tatran Poštorná B – 3:1, 3:2

Volejbalistky Lokomotivy Břeclav zajižděly do Brna, kde se v mistrovském dvojutkání setkaly s hráčkami TJ Orel Obřany. Po příjezdu do Brna bylo zřejmé, že počasí nebude přát hře na venkovním hřišti. Foukal silný vítr a občas zapršelo. Jak se později ukázalo, tyto podmínky silně ovlivnily hru břeclavských hráček, které trénují převážně v hale. Vítr nepříznivě působil hlavně na příjem, podání i na nahrávku, která nebyla přesná a neumožňovala kvalitní útok. Po nepřesné hře, ale bojovném výkonu Lokomotiva vyhrála první zápas až v dramatické koncovce 16:14 celkově 3:2. (25:23, 14:25, 25:22, 19:25, 16:14).

Do druhého utkání nastoupila za Lokomotivu tato základní sestava: nahrávka – M. Rabušicová, smeč – I. Lamrová, R. Blažková, blok – Š. Rylichová, M. Panajotovová, univerzál – T. Hunkařová a libero – H. Moláková. A právě poprvé hrající na pozici libera Hana Moláková výrazně přispěla k zpřesnění hry břeclavských hráček. Vynikala přesným příjmem podání a také výbornou hrou v poli. Tím připravila dobrou pozici pro nahrávku a kvalitní útok. Břeclavské hráčky si postupně vybudovaly dostatečný náskok, který umožňoval trenéru Baránkovi poslat do hry všechny hráčky, aby i ty získávaly zápasové zkušenosti. Druhé utkání vyhrály hráčky Lokomotivy Břeclav 3:1 (9:25, 25:18, 25:13, 25:15). Ivan Rylich

V krajském přeboru žen ovládly první dvě místa oba břeclavské celky. SK Duhovka Břeclav nadále vede, Lokomotiva Břeclav se vítězstvím v Brně posunula na druhé místo. Ženy Sokola Pohořelice měly tento víkend volný.