Krajské přebory - domácí zápasy - 1.září 2007

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde
JM-Z-2B - ženy KP II.třída skupina B    JM-M-2B - muži KP II.třída skupina B
JM-KKY-B - kadetky KP skupina B    JM-JKY-A - juniorky KP skupina A
JM-JRI-B - junioři KP     2-M-C - muži 2.liga skupina C

Břeclavské derby pro SSK.

V krajském přeboru mužů se utkali v sobotu 1.9.2007 ve vzájemném zápase dva zástupci břeclavského mužského volejbalu. Na antukových kurtech přivítalo družstvo Slováckého sportovního klubu Břeclav volejbalisty „B“ týmu TJ Tatran Poštorná.

Domácí tým SSK nastoupil bez některých opor. V prvním setu vedl Tatran prakticky po celý set, ale o vítězství domácího týmu 25:22 rozhodla lépe zvládnutá koncovka. Ve druhém setu se oba týmy přetahovali o vedení. V koncovce byli opět lepší domácí a zvítězili 27:25. Ve třetím setu se domácím od úvodu podařilo získat až šestibodový náskok. Za této situace došlo na straně Tatranu ke střídání – Libora Havlíka nahradil Jarda Maruška. Po této výměně se podařilo volejbalistům Tatranu ztrátu dotáhnout a od stavu 14:14 se obě družstva o vedení opět přetahovala. Domácí tým ovšem lešpí koncovkou opět strhl vítězství na svou stranu a po vítězství 25:22 v setu, vyhrál celý zápas 3:0.

Druhý zápas měl podobný průběh – domácí hráči vyrovnanější hrou rozhodovali opět sety v koncovkách a po vítězství 3:0 (26:24, 25:19, 25:23) si připsali další dva body.

Z týmu Tatranu je ovšem potřeba vyzvednout hru nejmladšího člena týmu (a hráče na hříšti) – nahrávače Dalibora Vildy, který si zahrál vedle svého otce Libora Vildy.

Volejbalisté TJ Sokol Kobylí zavítali do Bučovic, kde s místním Sokolem prohráli dvakrát 0:3.
Antonín Kraicinger

Hráčky SK Duhovky Břeclav sehrály v kategorii žen zápas proti oddílu Orel Jednota Brno-Obřany. První set naše hráčky vyhráli 1:0 a nenechaly si vzít ani další body. Nakonec po namáhavém boji zvítězily 3:0 na sety. Druhý zápas, byl více napínavější, díky většímu nasazení protihráček. Děvčata SK Duhovky se ale nenechala vyvést z míry a nakonec stejně jako v prvním zápase porazily Brno 3:0. Velkou zásluhu na vítězství domácích mělo kvalitní podání hráček a skvělá podpora domácího publika. Vítězné družstvo se skládalo z žen Bábíčková, Bahníčková E., Bahníčková J, Vanžurová, Krejčová, Karešová Mar., Darmovzalová T., Benadová, Pavelková, Karešová Mich., Karlínová.
Michaela Bábíčková

Ženy TJ Lokomotivy Břeclav zajížděly odehrát volejbalové dvojutkání do Pohořelic. TJ Sokol Pohořelice se rozhodl i za nejistého počasí sehrát zápasy na antukovém hřišti a tím si získat výhodu nad břeclavskými hráčkami. Ty však domácí celek nemile překvapily, když se změně povrchu i přírodním podmínkám rychle přizpůsobily. Břeclavský tým byl ve všech herních činnostech viditelně lepší. Opřít se mohl zejména o dobré podání, které hráčky TJ Sokolu Pohořelic obtížně zpracovávaly a tím břeclavské hráčky získávaly body, které dopomohly k vítězství Břeclavanek 3:0 ( 25:16; 25:12; 25:18).

Ve druhém zápase všechny hráčky Lokomotivy Břeclav předváděly vyrovnaný výkon, a tak si trenér pan Rudolf Baránek mohl dovolit poslat na hřiště obměněnou šestku, která také neměla problém soupeře přehrát. Avšak ve třetím setu Břeclavanky polevily v koncentraci a prohrávaly o 7 bodů. Hráčky se však nevzdaly a ukázaly, že jsou výborně připravené fyzicky i psychicky. Nejen v této situaci předvedly dobrý výkon břeclavské hráčky Ivona Lamrová a Tereza Hunkařová. Tvrdým útokem a vynikajícím servisem získávaly pro své družstvo přímé body a tlačily domácí tým od sítě. To vrátilo tým Lokomotivy zpět do hry a ta už pak dovedla zápas hladce do vítězného konce v poměru 3:0 ( 25:17; 25:15, 25:18). Jana Rylichová

Příští sobotu (8.9.2007) se v hale TJ Lokomotiva Břeclav utkají ve vzájemném duelu právě oba břeclavské ženské týmy. Výkony obou družstev v minulých zápasech slibují napínavá utkání. Zápas bude určitě zajímavý i tím, že za Lokomotivu nastoupí tři bývalé hráčky Duhovky (Rylichová Jana, Rylichová Šárka a Moláková Hanka), které přešly do Lokomotivy těsně před zahájením letošní sezóny. A také tím, že hráčky Lokomotivy nyní trénuje Rudolf Baránek, který vloni na podzim po krátkou dobu působil jako trenér také na Duhovce. Antonín Kraicinger