Archív
Zprávy
Email

Soutěže - domácí zápasy - 6. a 7.října 2007
 Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde Soupisky týmů najdete zde
JM-JKY-A - juniorky KP skup.A
JM-JKY-II - juniorky KP fin.skup.II (o 7.-12.místo)
JM-KKY-B - kadetky KP skup.B
JM-KKY-II - kadetky KP fin.skup.II (o 7.-12.místo)
JM-KKY-III - kadetky KP fin.skup.III (o 13.-17.místo)
26.a 27.ledna 2008 29.a 30.března 2008

Břeclavské volejbalistky vévodí krajskému přeboru.

O tomto víkendu se do soutěží zapojila všechna družstva Břeclavska hrající soutěže krajských přeborů a druholigový Tatran Poštorná.

Břeclavští diváci mohli vidět v sobotu 6.10.2007 především velmi zajímavé utkání SSK Břeclav s TJ Sokol Marefy. Tento tým jako jediný v krajském přeboru mužů neprohrál ani jeden zápas. Ovšem průběh úvodního setu naznačil, že tato úspěšná série hostů skončí právě v Břeclavi. Hráči SSK pozornou hrou získali velký náskok, který udrželi do konce setu a zvítězili 25:15. Na začátku druhého setu břeclavští volejbalisté opět získali čtyřbodový náskok, ale šňůra šesti bodů hostí donutila kapitána Milana Pospíšila vzít oddechový čas a sáhnout k vystřídání Ivo Hetmánka za Jakuba Jánoše. Po úspěšném bloku Igora Pavlova, kterým srovnal stav na 6:6, družstvo zvedlo hlavu. Vzápětí přidal tentýž hráč i přímý bod z podání a soupeř již nestačil reagovat na vývoj setu. Kvalitními bloky a velmi dobrou hrou v poli získali domácí set v poměru 25:14. Ve třetím setu hosté podstatně zkvalitnili hru, nicméně domácí hráči nepřipustili zvrat ve vývoji zápasu a set vyhráli 25:19 a celkově 3:0 na sety.

Bohužel ve druhém zápase se nepodařilo domácím navázat na předchozí výborný výkon, nekvalitním příjmem a zhoršenou hrou v poli dovolili soupeři jednoznačné vítězství v setu 25:13. Začátek druhého setu opět ukázal bojovnost hostí, kteří získali čtyřbodový náskok. V prostřední části setu ovšem opět zabojoval Igor Pavlov, kdy nejprve blokem zastavil vzrůstající náskok hostí a potom kvalitním podáním stav setu srovnal na 13:13. Zlepšená hra domácích vedla k získání vedení 20:17, ale hosté několika šikovnými ulívkami přes bloky domácích strhli vedení na svou stranu. V koncovce nepomohlo domácím ani střídání, ani dva oddechové časy a set prohráli především díky velmi špatném přítahu 21:25. Ve třetím setu se domácí opět vrátili k výbornému výkonu z prvního zápasu a podle hesla kapitána Milana Pospíšila „škola hrou“ vyprovodili svého soupeře přesnými útoky Hetmánka a Cimbálka vítězstvím v setu 25:13. Čtvrtý set se ovšem změnil ve „školu trápení“ a hosté stejně jako v prvním setu zvítězili až příliš snadno 25:14 a celkově vyhráli 3:1 na sety.

Dalším sobotním utkáním bylo střetnutí žen SK Duhovky Břeclav na domácí palubovce s ženami SK volejbal Židenice. V tomto utkání šlo o vedení v tabulce, neboť obě družstva zatím prohrála pouze jedno utkání. Ženy Duhovky ovšem podstatně kvalitnějším útokem potvrdily, že doma body nerozdávají a po vítězství dvakrát 3:0 si zajistily opět vedení v tabulce krajského přeboru žen.

Na domácí půdě hrály také ženy Sokola Pohořelice, které se utkaly s ženami Sokola Jehnice. V prvním zápase, který byl velmi vyrovnaný, prohrály domácí hráčky tím nejtěsnějším rozdílem v pátém setu 13:15 a celkově 2:3. Ve druhém zápase domácí hračky sice prohrály druhý set, ale po vítězství dalších dvou setech vyhrály celý zápas 3:1.

V hale TJ Lokomotiva Břeclav nastoupil domácí tým juniorek proti Sokolu Jehnice. Především nezkušenost domácích hráček vedla k celkem jednoznačnému vítězství hostů dvakrát 3:0.

Volejbalistky Lokomotivy Břeclav získaly na poslední chvíli právo startu v krajském přeboru žen I.třídy a tak tým „A“ odjížděl k prvnímu zápasu do Rosic s místním Sokolem, loňským vítězem KP II.tř. Start do této soutěže se vydařil a ženy Lokomotivy si dovezly cenná dvě vítězství a čtyři body.

V neděli odjížděl k odloženému utkání do Přímětic také tým „B“ Lokomotivy Břeclav. Díky třem bodů za jedno vítězství 3:1 a jednu prohru 1:3 se vrátila Lokomotiva Břeclav do čela krajského přeboru, kde po jednom dni vystřídala Duhovku Břeclav, která má ovšem jeden dvojzápas k dobru. Oba břeclavské celky tedy ovládají tabulku krajského přeboru žen II.tř.

Vzhledem k tomu, že Tatran Poštorná B tvoří především hráči juniorského kádru, byl jejich zápas s TJ Sokol Kobylí přeložen na nedělní dopoledne. Okresní derby se odehrálo za slunečného, ale přeci jenom již chladného podzimního počasí. Ani jeden z týmů zatím ještě nepoznal radost z vítězství. Domácí si toho byli vědomi a proto nejenom, že nasadili to nejlepší co má, ale také změnili kurt, na kterém do té doby hrávali. Hosté chtěli v tomto dvojutkání navázat na zlepšující se výkon z minulého kola a pokusit se smolnou sérii přerušit. Nicméně průběh jednotlivých setů ukázal, že mladíci z Poštorné nic takového nepřipustí. I když se hráči z Kobylí snažili, jejich občasná nepřesná hra dovolovala získávat Poštoranům snadné body. Vývoj všech setů byl podobný – zpočátku vyrovnané přetahování o vedení v setu, ovšem koncovka vždy v plné režii domácího týmu. Poštorenští hráči si za vítězství dvakrát 3:0 připsali plný počet bodů. Kobylský tým tak zůstává i nadále bez vítězství.

V krajských soutěží má po dlouhé době zastoupení také mikulovský volejbal, a to díky kadetkám DDM Mikulov. V nedělním odpoledním dvojzápase se utkal s týmem SK Nový Lískovec. První zápas děvčata prohrála 1:3,  druhý 2:3.

Antonín Kraicinger

VK Psycho Rosice – TJ Lokomotiva Břeclav A
2:3 (17:25, 13:25, 28:26, 25:22, 12:15)
2:3 (21:25, 25:20, 20:25, 25:20, 6:15)
Více jak po sedmi letech se břeclavský ženský volejbal vrátil do krajského přeboru první třídy. A díky volejbalistkám TJ Lokomotiva Břeclav se vrátil úspěšně. Družstvo žen TJ Lokomotiva Břeclav A zahajovalo tuto soutěž v sobotu 6. října na hřišti VK Psycho Rosice. Přestože jsou břeclavské ženy nováčkem, pustily se do soupeře bez respektu a bezchybnou hrou první dva sety jednoznačně vyhrály. Ve třetím setu se hra obou družstev vyrovnala a v dlouhé koncovce vyhrály domácí 28 : 26. Také vítězství ve čtvrtém setu patřilo domácím. Celé utkání rozhodla zkrácená hra, kterou břeclavské hráčky nezačaly dobře. Prohrávaly až 6 : 12. Za tohoto stavu se Lokomotiva vzbudila a podařilo se jí získat sedmý bod. Na podání přišla její blokařka Šárka Rylichová. Tvrdým podání neumožnila soupeřkám z Rosic připravit útok. Na útoku výborně hrající druhá blokařka Ivana Lucká získávala body. Celý břeclavský tým svou bojovností dokázal nemožné a vyhrál set 15 : 12 a celé utkání 3 : 2.
Odpolední utkání bylo také velmi vyrovnané a opět ho musela rozhodovat zkrácená hra pátého setu.
V něm hráčky Lokomotivy jednoznačně vyhrály 15 : 6 a celé utkání 3 : 2.

PSK Znojmo-Přímětice - TJ Lokomotiva Břeclav B
3 : 1 (25 : 23, 16 : 25, 25 : 17, 25 : 22)
1 : 3 (20 : 25, 14 : 25, 25 : 19, 20 : 25)
Také ženy Lokomotivy Břeclav B hrály dvojutkání KP II. třídy, ke kterému zajížděly na hřiště PSK Znojmo-Přímětice. Domácí tým posílen o dvě hráčky II. ligy začal sebevědomě s jasným cílem vyhrát. Břeclavské hráčky se soupeře nezalekly a naopak vedly až do stavu 17 : 15, kdy se zranila jejich smečařka Tereza Látalová. To mělo za následek zhoršenou koncentraci celého týmu a v těsné koncovce set prohrál 25 : 23. Ztráta koncentrace měla za následek prohru Lokomotivy B v prvním utkání 1 : 3.
Ke druhému zápasu nastoupily břeclavské hráčky s vědomím, že se musí vyvarovat chyb a využít slabiny soupeře. Střed hřiště znojemské družstvo nedostatečně bránilo, čehož využila břeclavská hráčka Romana Lucká a chytrými údery získávala důležité body. Podpořily ji ostatní hráčky, především Radka Blažková svými tvrdými smečemi. Lokomotiva Břeclav B zvítězila 3:1.

Ivan Rylich

VS Drásov – TJ Tatran Poštorná
3 : 0 (24, 20, 17)
0 : 3 (21, 23, 20)

O víkendu se rozběhl nový ročník soutěže ve volejbale II. ligy mužů skupina C, ve které již tradičně startuje družstvo TJ Tatranu Poštorná. Družstvo mužů nezaznamenalo velké změny ve složení hráčů, avšak na postu trenéra došlo ke změně. Ve funkci hlavního trenéra nahradil Libora Havlíka dosavadní trenér juniorů Petr Baránek, vedoucím družstva je nadále Jiří Fabikovič.
Poštorná zahajovala soutěž venku na hřišti VS Drásov. Domácí v minulém ročníku skončili v této soutěži na druhém místě a nastoupili do zápasu s velkým sebevědomím. TJ Tatran nastoupil v základní sestavě Pospíšil P., Pospíšil M., Klimeš, Fabikovič Vl., Kovařík a nahrávač Svoboda, na lavičce byli připraveni Sadílek, Horsák, Maruška a hrající trenér Baránek Petr.
Úvodní set naznačoval, že bude k vidění vyrovnaný duel, ale koncovku lépe zvládli domácí. Tatran v dalších setech začal tvořit řadu nevynucených chyb, čehož využil soupeř a ještě přidal dobrý útočný servis a tím převálcoval hosty v celkové vítězství 3:0.
V druhém utkání Tatran složil odlišnou základní šestku, na nahrávku se postavil Baránek Petr dále Sadílek, Klimeš, Fabikovič, bratři Pospíšilové, libero Svoboda. Tomuto složení se dařilo, dokázali přitlačit soupeře výbornou útočnou hrou a obranou na síti. Domácí ztratili jistotu z prvního zápasu a dobře nastartovaní poštorané se zastavili až ve třetím setu, kdy domácí Drásov prohrál celkově 3:0 a oba týmy se rozešly se stejným počtem bodů z obou zápasů.

Junioři hostovali první utkání sezóny v Holubicích. Porazili místní Tělovýchovnou jednotu 3:0 a 3:2.