Archív
Zprávy
Email

Soutěže - zápasy - 27. a 28.října 2007
 Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky najdete zde Soupisky týmů najdete zde
JM-JKY-A - juniorky KP skup.A
JM-JKY-II - juniorky KP fin.skup.II (o 7.-12.místo)
JM-KKY-B - kadetky KP skup.B
JM-KKY-II - kadetky KP fin.skup.II (o 7.-12.místo)
JM-KKY-III - kadetky KP fin.skup.III (o 13.-17.místo)
26.a 27.ledna 2008 29.a 30.března 2008

Vítězství poštorenských volejbalistů v Brně.

TJ Sokol Brno IV - TJ Tatran Poštorná
1 : 3 (22, -21, -24, -19)
0 : 3 (-24, -20, -19)

O víkendu pokračovaly mistrovské soutěže ve volejbale II. ligy mužů skupina C. Družstvo TJ Tatranu Poštorná hrálo na hřišti současného vedoucího družstva soutěže TJ Sokol Brno IV, které hraje v nové tělocvičně při ZŠ ve Střelicích u Brna. V mužstvu domácích hrají hráči, kteří mají zkušenost s extraligou (Pavlas, Šimko, Zeman).
Do prvního utkání postavil trenér P. Baránek D. Baránka, M. Klimeše, M. a P. Pospíšilovi, V. Fabikoviče a nahrávače M. Svobodu. Úvodní set prvního utkání začal na obou stranách velmi opatrně, postupně však domácí převzali iniciativu, získali až čtyřbodový náskok, který se hostům i přes střídání a velkou snahu na hřišti nepodařilo smazat. Domácí po velmi ukázněném výkonu vyhráli první set 25:22. Do druhého setu nastoupil na nahrávku P. Baránek, hosté hru zpřesnili a vedli již 15:7 a 18:9. Soupeř se nevzdal, bojoval do posledního balónu a hosty v závěru setu hodně potrápil, přesto hráči Tatranu dokázali dotáhnout set do vítězného konce 25: 21. Dalo se očekávat, že třetí set bude velmi důležitý pro vývoj celého utkání. Set byl velmi vyrovnaný, Tatran získal několikrát vedení o dva body, ale které zase ztratil a domácí v závěru setu dokonce vedli o dva body a měli setbol 24:23. Tatran opět v koncovce setu střídal A. Kovaříka a L. Sadílka a set po urputném boji vyhrál 26:24. Ve čtvrtém setu došlo v základní sestavě Tatranu ke změně – nastoupil L. Sadílek, který se velmi dobře uvedl při střídání v závěru třetího setu. Mužstvo Tatranu po vyhraném třetím setu hýřilo sebejistotou a domácí se úplně rozklížili. Podle toho také probíhal čtvrtý set, byl jednoznačnou záležitostí Tatranu, který vyhrál 25:19 a tím i celé utkání 3:1.
V druhém utkání Tatran složil odlišnou základní šestku, na nahrávku se postavil opět M. Svoboda dále M.Průdek, V. Fabikovič, M. Pospíšil, D. Baránek a A. Kovařík. I domácí postavili sestavu z lavičky. Mimo jiné nahrával odchovanec Tatranu T. Kurdík. Tomuto složení se dařilo, dokázali přitlačit rozleptaného soupeře spolehlivou útočnou hrou a obranou na síti. Vedli již 18:14, ale soupeř vystřídal a chtěl ještě tento set zachránit. V této části setu se zranil M. Svoboda a na nahrávce se opět nastoupil P. Baránek. Domácí opět v koncovce vedli, ale obětavost celého mužstva Tatranu a perfektní bloky v závěru setu V. Fabikoviče nedovolili domácím vyhrát. Set skončil vítězstvím Poštoranů 24:6. Druhý set byl exhibicí Tatranu, který vedl dokonce 21:13 a set vyhrál 25:19. Do třetího setu postavili domácí nejsilnější sestavu, ale rozjetý Tatran již nezastavili. Tatran vyhrál set 25:19 a tím i celé utkání zaslouženě 3:0. Těmito výsledky se dostal na první míst byť jen o skóre v setech.
Muži „B“ hostovali na posledním dvojutkání podzimní části KP II tř. na hřišti TJ Sokola Marefy. Družstvu Tatranu, které je ve velké míře tvořeno z hráčů juniorů, se nepodařilo přehrát svého soupeře ani v jednom utkání a podlehli Sokolu Marefy 3:0 a 3:1. Do jarní části bude Tatranu patřit 8. příčka v celkovém pořadí tabulky.

Libor Vilda

TJ Sokol Jehnice - TJ Lokomotiva Břeclav B 0:3
Volejbalistky Lokomotivy Břeclav B cestovaly k dalším zápasům KP II.tř. do Jehnic u Brna.
Hostující hráčky začaly dobře. Spoléhaly se na své výborné podání, které domácím znemožnilo připravit si kvalitní útok. Hráčky Lokomotivy hladce vyhrály ve třech setech. (-16,-12,-17)

Ani na začátku druhého utkání nenašel domácí tým recept na dobré podání soupeře a rychle prohrál první set 16:25. Výjimkou byl jen set druhý, ve kterém hostující hráčky polevily v koncentraci a prohrávaly už 24:17. Nabídnutý setbol hráčky Jehnic nevyužily a v dramatické koncovce prohrály druhý set 26:28. Třetí část hry byla opět jednoznačnou záležitostí Lokomotivy, která v ní vyhrála 25:13.
Plný zisk bodů posunul Lokomotivu Břeclav B na druhé místo v tabulce KP II.tř. po podzimní části soutěže, která bude mít nyní zimní přestávku. Jarní kolo začne 26. dubna 2008.