Okresní volejbalový svaz Břeclav ZPĚT
Aktuality
Kalendář akcí
Soutěže 2010/2011
Okresní soutěže
Kontakty
Dokumenty
Výbor OVS 2010
Komise rozhodčích
Disciplinární komise
STK
Odkazy
Historie
Archív
Zprávy
Email
Český volejbalový svaz - homepage

Archiv zpráv 2006

17.12.2006 V Městské sportovní hale v Mikulově se odehrál turnaj II.kola okresního přeboru mužů ve volejbale. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy –TJ Pálava Mikulov, TJ Sokol Pohořelice, TJ Sokol Kobylí a SK Duhovka Břeclav. O vítězi turnaje musel rozhodovat poměr míčů, neboť první tři celky si připsaly shodně 7 bodů za dvě vítězství a jednu porážku. O jednu tisícinu zvítězilo družstvo s nejnižším věkovým průměrem vedené zkušeným kapitánem Milanem Rudolfem - TJ Sokol Pohořelice.
Velmi dramatický byl poslední zápas turnaje mezi domácím družstvem TJ Pálava Mikulov a TJ Sokol Kobylí. I když to vypadalo po prvním setu na celkem jednoduché vítězství domácích (vyhráli 25:14) a tedy i celkové vítězství v turnaji, ve druhém setu hráči Kobylí vývoj zápasu otočili a zvítězili celkově na sety 2:1. Muži SK Duhovky Břeclav zatím nestačili ani tentokrát na své soupeře a prohráli své zápasy až nečekaně hladce.
Výsledky zde

19.11.2006 : V Pohořelicích za účasti čtyř týmů byl zahájen okresní přebor mužů. Vzhledem k tomu, že družstvo TJ Pálava Mikulov se bez omluvy nedostavilo, byly jejich výsledky kontumovány ve prospěch soupeřů. Vítězem prvního kola se stalo družstvo TJ Sokol Kobylí. Bližší informace a výsledky zde

04.11.2006 : Odehráno 2.kolo okresního přeboru žákyň a kadetek. Hrálo se v Mikulově a zúčastnilo se jej pět týmů ze čtyř oddílů - TJ Pálava Mikulov, DDM Mikulov, TJ Lokomotiva Břeclav a SK Duhovka Břeclav (2 týmy). Protože v týmech hrají i hráčky starší než bylo původně stanoveno při zahájení soutěže, byla vyhlášena soutěž kadetek. Bližší informace a výsledky zde

29.10.2006 : OVS Břeclav ve spolupráci s OVS Znojmo uspořádal zájezd do Prahy na oslavy 85.výročí českého volejbalu. V rámci těchto oslav bylo sehráno přípravné utkání mezi reprezentací České republiky a Ruska. Téměř 12 tisíc diváků se sice nedočkalo vítězství našich volejbalistů, ale i tak to stálo za to.

15.10.2006 : V Brně proběhlo slavnostní zasedání Jihomoravského krajského volejbalového svazu. Mezi pozvanými za náš okres byli trenéři žákovských  družstev : Marie Bábíčková (SK Duhovka Břeclav), Ing.Vladana Šedá (TJ Lokomotiva Břeclav) a Jaromír Maruška (TJ Tatran Poštorná). Za zásluhy o rozvoj volejbalu  byl odměněn Josef Janíček z Mikulova - obdržel pamětní medaili Dr Otakara Koutského, jako jedno z nejvyšších ocenění Krajského volejbalového svazu. Mezi oceněnými byl také ing.František Řačák (Kobylí), který obdržel  čestné uznání za dlouholeté zásluhy o rozvoj českého volejbalu. Český volejbalový svaz udělil diplomy Milanu Rudolfovi (Pohořelice), Danielu Trumpešovi (Pohořelice), Ing.Františku Řačákovi (Kobylí), Miloslavu Tesařovi (Břeclav), Jaromíru Maruškovi (Břeclav), Ing.Vladaně Šedé (Břeclav), Marii Bábíčkové (Břeclav).

7.10.2006 : Zahájen Okresní přebor žákyň. Bližší informace a výsledky zde

30.09.2006 : Ve čtvrtek 28.září 2006 uspořádal Okresní volejbalový svaz Břeclav ve spolupráci s OVS Znojmo VOLEJBALOVÝ DEN při příležitosti oslav 85. výročí českého volejbalu. V rámci dne, který probíhal v Městské hale v Mikulově, byla odehrána čtyři utkání a předány pamětní listy těm, kteří se zasloužili o rozvoj volejbalu v regionu.
V předzápase porazilo domácí družstvo žákyň z TJ Pálava Mikulov družstvo SK Duhovky Břeclav 3:0. V hlavním programu, který byl pojat jako utkání mezi okresy Břeclav a Znojmo, nejprve hrály juniorky SK Duhovky Břeclav (krajský přebor) a VK Znojmo – Přímětice (liga). Po dvou setech, které vypadaly celkem jednoznačně pro děvčata ze Znojma, juniorky z Břeclavi zabojovaly a zápas výrazně zdramatizovaly. Bohužel břeclavanky nevyužily mečbol v pátém setu a prohrály utkání 2:3. V dalším zápase se utkaly družstva juniorů TJ Tatran Poštorná (krajský přebor) a TJ Znojmo (liga). Také toto utkání bylo velmi napínavé, neboť první dva sety vyhráli junioři Tatranu, v dalších dvou setech se podařilo juniorům Znojma stav utkání srovnat na 2:2. V pátém setu ovšem Tatran strhl vítězství na svou stranu a vyhrál celkově 3:2. V posledním utkání se utkaly výběry obou okresů v kategorii mužů. A i když břeclavský výběr statečně bojoval, prohrál se svým soupeřem 0:3.

14.09.2006 : Český volejbal slaví 85 výročí existence. OVS Břeclav ve spolupráci s OVS Znojmo pořádá dne 28.září 2006 v Městské sportovní hale v Mikulově slavnost k tomuto výročí. Na programu jsou mimo jiné i sehrání přátelských utkání mezi nejlepšími mládežnickými týmy okresů Břeclav a Znojmo. Další informace k této slavnosti naleznete zde.

Slavit s bude i v Praze a to v Sazka aréně 29.října 2006.
Tady bude odehráno přípravné utkání české reprezentace s družstvem Ruska před odletem na mistrovství světa v Japonsku.

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY KDO SE BUDE CHTÍT ZÚČASTNIT TĚCHTO OSLAV V PRAZE : v současné době se vedou jednání s KVS v Brně o zajištění dopravy (autobus) do Prahy. Proto pokud máte zájem se zúčastnit, sdělte prosím počet požadovaných míst Milanu Tomáškovi (tel.737 274 070) nebo na tento email

12.srpna 2006 se uskutečnil na volejbalových kurtech SSK Břeclav 9.ročník Memoriálu Ivana Pláteníka.

Na antukových hřištích v Kobylí se 5.srpna 2006 uskutečnily již tradiční volejbalové turnaje - „Memoriál Petra Zemánka a Memoriál Ing.Antonína Kani".

V sobotu 1.července 2006 se na antukových kurtech TJ Lokomotiva Břeclav uskutečnil 7.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev Břeclavský taléřek 2006. Turnaj se odehrál v rámci oslav 85.výročí vzniku Českého volejbalového svazu. Zatažená obloha připravená spustit déšť každou chvíli a vítr způsobily, že počet přihlášených týmů (6) nebyl tak vysoký jako minulé ročníky. A tak i díky tomu si mohli zahrát ryze amatérské týmy proti téměř profesionálním a s přispěním silných poryvů větru si nejen užít úsměvné situace, ale také uhrát i nějaký ten bod. Celý turnaj odehraný v pohodové náladě vyhrál tým Grufíci aniž by ztratili jediný set. Na druhém místě skončili Mrzáci. Největší drama přinesl poslední zápas mezi Pumpaři a týmem Banesto, neboť jako jediný se sehrál na tři sety. V boji o třetí místo byli úspěšnější Pumpaři. Na pátém a šestém skončily týmy složené z amatérů : Vlaštovky a Rainbow.

U příležitosti 85.výročí chce ČVS vytvořit databázi o vzniku a trvání volejbalových oddílů (klubů). Další informace.

Od sezóny 2006 / 2007 se bude opět pořádat okresní přebor žáků a žákyň. Bližší informace zde.

Od 1.května do 4.května 2006 se uskutečnil v nově rekonstruované sportovní hale v Mikulově mezinárodní volejbalový turnaj žen SPRING CUP 2006 za účasti šesti celků - Anglie, Řecko, Rakousko, Švédsko, Juniorky ČR A a ČR B.

1.ledna 2006 - spuštění oficálních stránek Okresního volejbalového svazu v Břeclav. Chtěli bychom vás informovat o dění ve volejbalovém světě okresu Břeclav.