Tatran Poštorná zahájil  prvoligovou sezónu.

I.liga - muži Tabulka
VŠSK MFF Praha - TJ Tatran Poštorná 3:2 (-17,20,19,-21,11)
TJ Sokol Dobřichovice - TJ Tatran Poštorná 3:1 (12,-27,22,9)
V sobotu 27. 9. 2008 volejbalisté TJ Tatranu Poštorná zahájili mistrovské zápasy 1. ligy a to na hříštích tradičních účastníků této soutěže z Prahy a to MFF Praha a Sokola Dobřichovice.

K prvnímu zápasu nastoupili Poštorenští již v pátek proti MFF Praha v sestavě P. Baránek, T. Vilda, M. Klimeš, P. a M. Pospíšilové a V. Fabikovič. V prvním setu hosté vlétli do zápasu s velkou vervou, ujali se v půlce setu vedení 12:8 a při velmi obětavé hře v poli tento náskok udrželi až do konce setu a vyhráli přesvědčivě 25:17. Druhý set byl opakem toho prvního, obětavostí se překonávali domácí, kteří se také ujali vedení v setu a toto vedení udrželi až do konce setu a vyhráli 25:20. Ve třetím setu by la hra velmi vyrovnaná a obě mužstva si byla vědoma důležitosti vítězství v setu. Od půlky setu byla vidět větší zkušenost a silnější lavička domácího družstva, které postupně získávalo bod po bodu a vyhrálo set 25:19. Ve čtvrtém setu pokračovala vyrovnaná bitva, hráči Tatranu hráli na hranicích svého maxima a v půli setu získali vedení o 2 body. Domácí se snažili vítězství strhnout na svoji stranu, ale udělali dvě nevynucené chyby, a to je stálo vítězství. Tatran vyhrál set 25:21. V pátém setu se projevila větší zkušenost domácích, kteří se ujali vedení 7:2, Tatran bojoval vyrovnal hru, ale bodový stav se nepodařilo vyrovnat a prohrál pátý set 11:15 a tím i celý zápas 2:3.

V sobotu 27. 9. v 17:00 nastoupilo mužstvo Tatranu proti velmi zkušenému celku Sokola Dobřichovice v poměrně nízké tělocvičně. Proti pátečnímu zápasu na nahrávce nastoupil M. Svoboda. Začátek prvního setu byl vyrovnaný až do stavu 5:4, pak díky vynikajícímu podání domácí získali domácí vedení 11:7, 15:10 a celkově vyhráli 25:12. V druhém setu si se již hráči Tatranu vyrovnali s nízkou tělocvičnou a přesto, že domácí vedli v průběhu setu trvale o dva body a v závěru setu měli dokonce dva setboly, Taran vyhrál po velkém boji 29:27. Třetí set byl velmi vyrovnaný do stavu 20:19 pro domácí, ale závěr setu patřil zkušenějším domácím, kteří vyhráli 25:22. Čtvrtý set domácím narostli křídla a Tatran již nenašel sílu a tento set prohrál. Celkově tak vyhráli domácí 3:1.

Tento týden se volejbalisté TJ Tatranu Poštorná představí poprvé v tomto ročníku v domácím prostředí v hale ZŠ Charvátská Nová Ves v pátek 3. 10. 2008 v 19:00 proti EGE České Budějovice a v sobotu 4. 10. 2008 v 17:00 proti nováčkovi soutěže Jiskře Havlíčkův Brod.

Autor : Jiří Fabikovič, Libor Vilda

I.liga - junioři Tabulka
SG LD Brno A - TJ Tatran Poštorná 0:3 (17,17,15) 0:3 (13,17,16)
Junioři Tatranu zahájili v sobotu I. ligu juniorů dvojzápasem v Brně. Pod vedením nového trenéra Jana Mihalíka nastoupili proti Sportovnímu gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně v sestavě Vilda D., Balajka, Kašník, Bukovský, Hloušek, Gilar, Kurka. Domácí družstvo předčilo svého soupeře vetší zkušeností a Tatran si nedovedl poradit se servisem a produkoval chyby v obraně i útoku. Brno zvítězilo přesvědčivě 3:0 a 3:0. Další utkání se hraje 3.10. v 10.00 a 13.00 v hale ZŠ Charvátská Nová Ves proti Sokolu Šlapanice.
Autor : Libor Vilda

Tabulky, kompletní rozpisy zápasů a výsledky 2008/2009 najdete zde Soupisky týmů najdete zde