Okresní volejbalový svaz Břeclav ZPĚT
Aktuality
Kalendář akcí
Soutěže 2010/2011
Okresní soutěže
Kontakty
Dokumenty
Výbor OVS 2010
Komise rozhodčích
Disciplinární komise
STK
Odkazy
Historie
Archív
Zprávy
Email
Český volejbalový svaz - homepage

Historie volejbalu na okrese Břeclav

Volejbal v Kobylí

Historie - Historie Kobylí - Fotografie - Petr Zemánek a ing.Antonín Kaňa

Petr Zemánek

Narodil se 14.března 1953 v Kobylí. Zde také prožil své mládí a navštěvoval základní školu. V létech 1968 - 1972 studoval na Střední průmyslové škole dřevařské v Bystřici pod Hostýnem. Také 5.června 1970 složil zkoušku dospělosti-maturitu. Jeho nezměrná píle a šikovnost byla v r.1971 zbrzděná nemocí. Nejprve potíže z oční sítnicí, potom nález na plících.Střídavá hospitalizace v nemocnici a návštěva školy umožnily dokončení studia.Ale osud byl příliš krutý. 5.září 1972 ve svých 19.1etech umírá.

Byl velmi talentovaný volejbalista, naděje kobylského volejbalu. Spoluhráči si pamatují jeho razantní paži a pohyblivé zápěstí. Velmi poctivý v přípravě a ještě důslednější při samotné hře. Nic neodpustil sobě ani spoluhráčům. Proto již v 17.letech od sezony 1970-71 se objevuje na hřišti v družstvu mužů při utkáních krajského přeboru II.třídy. Bohužel jen velmi krátkou dobu.

Právě proto si jeho krátký život připomínají volejbalisté Kobylí a jejich soupeři každoročně pořádaným turnajem.

Ing. Antonín Kaňa

Narodil se 10.8.1949 v Kobylí.Zde také vychodil základní školu. Roky 1964-1968 prožil na Střední zemědělské technické škole v Mikulově. Zde také maturoval.

V dalších studiích pokračoval na Vysoké škole báňské v Ostravě. Jako inženýr požární ochrany a bezpečnosti práce promoval v roce 1973. Až do své tragické smrti pracoval jako inspektor požární ochrany v Břeclavi.

Sportovní dráhu začínal jako většina kluků-fotbalem. Později to byla házená a zejména volejbal. Pravidelné místo v kobylském volejbale získal v době svých vysokoškolských studií.

Věnoval se i funkcionářské práci v okresním volejbalovém svazu. Nejprve byl předsedou komise rozhodčích a v roce 1990 převzal vedení okresního výkonného výboru Českého volejbalového svazu.

Jeho všestranně plodný život ukončila tragická smrt 10.září 1991. Opustil rodinu s dvěma dětmi a mnoho svých volejbalových přátel. Vzpomínáme na něj při turnaji veteránů,který v letošním druhém ročníku nazýváme jeho jménem.