Okresní volejbalový svaz Břeclav ZPĚT
Aktuality
Kalendář akcí
Soutěže 2010/2011
Okresní soutěže
Kontakty
Dokumenty
Výbor OVS 2010
Komise rozhodčích
Disciplinární komise
STK
Odkazy
Historie
Archív
Zprávy
Email
Český volejbalový svaz - homepage

Historie volejbalu na okrese Břeclav

Slovan Břeclav

Historie

Začátek organizovaného volejbalu ve Slovanu Břeclav se započal na začátku šedesátých let – 1960. Hříště se nacházelo v areálu veslařského a tenisového klubu „Nad splavem“. Šatny byly dřevěné kabiny, které kdysi sloužily jako převlékárny pro návštěvníky letního koupaliště na řece Dyji. Hřiště s antukovým povrchem bylo v té době pouze jedno, až později s nárůstem družstev se vybudovalo brigádnicky vedle stávajícího i druhé hříště a ještě později i hříště třetí na nepoužívaném tenisovém kurtu vedle německé loděnice. Nejprve byly pořádány volejbalové turnaje jako byl „Pohár jižní Moravy“ – muži i ženy, dále „Vánoční turnaje“ mužů i žen v sále Koruny, „Mikulášský turnaj dorostenek“ za účasti i družstev z Veselí nad Lužnicí a z Mariánských Lázní a dalších družstev. Později se hrál pravidelně „Štěpánský turnaj“ – muži i ženy – vždy 26.12. na Štěpána – nejprve v sále U koruny - později po výstavbě sportovní haly Lokomotivy se tyto turnaje hrávaly vždy v hale Loko Břeclav.

Pokud se týče účasti v mistrovských soutěžích, tak muži hráli okresní přebor dále pak krajský přebor II. tř. a jednu sezonu i KP I. tř. – trenér : ing. Jan Stejskal ženy hrály OP i KP II. tř. Dorostenky hrály OP i KP a 1 rok hrály ve II. lize – trenér : Ivan Podlucký. V oddíle bylo i družstvo dorostenců, kteří působili v OP i KP dorostu. V 60.-70. létech měl oddíl v průměru asi 50 až 60 aktivních členů a jeho práce v TJ Slovan byla systematická a úspěšná.

Vzhledem k dobré činnosti a potřebám oddílu bylo rozhodnuto vybudovat vlastní nově zázemí pro činnost oddílu – šatny, soc. zařízení a klubovnu. S výstavbou se započalo v 70. letech a to svépomocí - brigádnicky – prací svých členů. Stavbyvedoucí byl jmenován ing. Jan Stejskal, který celou akci vedl a jeho záslužnou po pěti letech byla tato náročná akce zdárně dokončena. Po reorganizaci v devadesátých letech vznikl SSK Břeclav, který toto zařízení užívá dodnes

Závěrem je třeba připomenout jména členů, kteří se zapsali do historie volejbalu ve Slovanu Břeclav : ing. Jan Stejskal
Milan Tesař
Milan Tomášek
ing. Petr Horsák
Jaroslav Hloušek st.


Sepsal : Miroslav Matulka.